З ДНЕМ ХЛІБОРОБА-ТРУДІВНИКА

Ковч ПавлоСільськогосподарські підприємства району завершили комплекс осінніх робіт. Валовий збір зерна становить 2692 тонни. Враховуючи облік продукції технічних культур (льону, сої, редьки олійної), статки рослинницького поля становлять 2936 тонн.

Найбільше зерна отримали в СТОВ «Ратнівський аграрій» — 1212 тонн, у СВК «Прип’ять» — 435 тонн, в СВК «Гірниківський» — 271 тонну, в СВК «Україна» — 191 тонну, у ТзОВ «Журавлини» — 158 тонн.

Середня врожайність зернових по ра-йону становить 20,9 цнт/га, тоді як у СТОВ «Ратнівський аграрій», СВК «Гірниківський», ТзОВ «Журавлини» одержали відповідно 33,7,  20,8, 19,8 центнера з гектара.

За попередніми підрахунками хлібна нива в господарствах індивідуального сектору видала понад 19 тис. тонн збіжжя.

Цьогорічні погодні умови дещо сприяли вчасному та якісному ходу заготівлі кормів. Сільгосппідприємства району заготовили 1865 тонн сіна, 11281 тонну сінажу та силосу. Сінаж та силос заготовлені в СТОВ «Ратнівський аграрій», СВК «Прип’ять», СВК «Гірниківський» та СГПП «Надія».

За прогнозами валове виробництво товарної картоплі по усіх категоріях господарств перевищує 40 тис. тонн, а моркви – 20 тис. тонн. Проте ситуація в державі поки що не сприяє утвердженню нормальних цінових показників при реалізації цієї продукції, хоча ціна реалізації моркви прийнятна (6,7- 7,3 грн./кг). Населення має товарну картоплю, проте ціна складає 2,6-3,2 гривні за кілограм, що аж ніяк невигідно виробникам, і не покриває фактичних за-трат на виробництво.

У сільгосппідприємствах та господарствах населення провели посів озимих культур під урожай 2016 року. За попередніми даними восени всі категорії господарств посіяли 5,54 тис. га озимих зернових культур, у тому числі у сільгосппід-приємствах 1,503 тис. га.

У господарствах району є всі можливості для нарощування об’ємів виробництва картоплі та овочів. Проте лише ФГ «Пролісок» та ФГ «Промінь» вирощують на незначній площі картоплю. Овочі вирощують лише в п’яти фермерських господарствах, та й то в малих об’ємах.

В агроформуваннях району налічується 3668 голів ВРХ, у тому числі 1674 корови, 153 – свиней, 75 – овець, 21 – коней.

Сільськогосподарські підприємства ра-йону реалізували 1693 центнери худоби в живій вазі, отримали 1983 центнерів приросту, середньодобові прирости худоби на відгодівлі та нагулі становлять 525 грамів, що на 92 грами більше, ніж у минулому році.

М’ясне поголів’я ВРХ становить 1879 голів, у тому числі 850 корів. ВРХ збільшилося на 28 голів, у порівнянні з попереднім роком, а корів – на 21 голову. З початку року народилося 1279 телят, у розрахунку на 100 корів 63 голови. Виробництво молока за дев’ять місяців становить 13173 центнери, продуктивність дійного стада – 1497 кіло-грамів.

У нинішньому році для розвитку галузі тваринництва необхідна увага приділяється забезпеченню громадського тваринництва повноцінними кормами, що дасть можливість підвищити продуктивність дійного стада і відгодівельного поголів’я та збільшити чисельність ВРХ, зокрема, корів.

На 2015 рік для фінансової підтримки сільськогосподарської галузі з районного бюджету виділили 43010,00 грн.

Для фінансової підтримки сільськогосподарської галузі Ратнівського району з обласного бюджету надали субвенцію в розмірі 100000,00 грн. Ці кошти спрямовані на ви-плату дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів. Для отримання дотації подали документи до управління 40 власників ОСГ, які утримують 129 корів. Загальна нарахована сума дотації становить 25800 грн. (200 грн. за 1 голову).

У цьому році для погашення минулорічної заборгованості виділили 26990,00 грн. З них для виплати дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів – 5800,00 грн., для виплати дотації на здешевлення вартості штучного осіменіння корів, телиць в ОСГ – 21188,77 гривень.

У цілому, слід відмітити, що своєчасне та якісне виконання комплексу робіт по заготівлі кормів, а також проведення осіннього посіву в оптимальні строки у визначальній мірі залежало від фінансового забезпечення. Ситуація ускладнювалась тим, що було практично відсутнє кредитування аграрної галузі на взаємовигідних умовах, недостатня наявність оборотних коштів і таке інше.

У районі виросла ціла плеяда передовиків сільськогосподарського виробництва, серед них доярки, доглядачі великої рогатої худоби, телятниці, свинарі, підвожчики кормів, пастухи, комбайнери, трактористи, водії, сівачі, різноробочі. Частина з них нагороджена до Дня працівників сільського господарства почесними грамотами обласної і районної державної адміністрацій, ра-йонної ради, управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, але хочеться назвати окремих із них, це – доярки: Світлана Глушко – СВК «Україна», Людмила Редькович – СГПП «Надія», Варвара Ятчук – СВК « Гірниківський», Ірина Бляшук – СВК «Прип’ять», трактористи Віктор Саченюк – СВК «Білорусь Агро», Сергій Лук’янюк – СВК «Україна», Володимир Ятчук – СВК « Гірниківський», Микола Мойсійчук –ТзОВ « Журавлини», Володимир Пашкевич – СВК «Прип’ять», Микола Вакуліч – СГПП «Надія», Петро Павлович – директор СГПП «Надія», Микола Колядюк – директор ТзОВ «Журавлини», голови сільських рад Раїса Панасюк – с. Щедрогір, Володимир Мерчук – с. Гірники та багато інших.

Враховуючи вищесказане та усвідомлюючи відповідальність, яка покладена на аграрну галузь району у забезпечені продовольчої безпеки держави, зробимо все можливе, щоб успішно впоратись із виконанням всіх поставлених завдань.

Шановні друзі!

Прийміть щиросердечні вітання з Днем працівника сільського господарства! Від щирого серця вітаю керівників, спеціалістів, працівників агропромислового комплексу району, фермерів, власників одноосібних господарств, усіх, хто причетний до роботи на землі. Зичу міцного здоров’я, благополуччя, добробуту, миру і злагоди, здійснення всіх задумів і починань, світлої та щасливої долі. Хай ваша праця буде натхненною і плідною, а життєва нива ще довго колоситься золотом щедрості і доброти, душевного тепла і любові. Нехай високі аграрні технології не полишають ваші поля, а щедра українська земля сповна віддячить вам сторицею. І хай буде мирне небо над Україною!

З днем хлібороба-трудівника, завдяки якому в наші родини приходять дари природи. Ситого вам хлібного життя, молочних річок здоров’я та умасленої прихильної долі!

Павло КОВЧ,

заступник начальника, начальник відділу розвитку та маркетингу сільськогосподарської продукції

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>