РАТНІВЧАНИ НА МАЙДАНІ ВІДСТОЮЮТЬ СВОЄ ПРАВО НА РОБОТУ І ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ У ВЛАСНІЙ ДЕРЖАВІ

підприємціПриватні підприємці з різних областей України, серед яких активні і з Волині, в тому числі й ратнівчани, вийшли на Майдан Незалежності у Києві на безстрокову акцію «SaveФОП», яку ще називають «податковим майданом». Мітинги фізичних осіб-підприємців розпочалися з початку грудня минулого року. Чергують на акції протесту «SaveФОП» за графіком. Винятками не стали навіть Новорічна ніч і Різдвяні свята. Повідомлялося про сутички між протестувальниками та поліцією, постраждалих, використання світлошумових гранат і сльозогінного газу.


Підприємці мають намір продовжити протести до остаточного задоволення їхніх вимог з повернення спрощеної системи оподаткування та скасування фіскального тиску. Хто з певних причин не може поїхати, підтримують мітингувальників коштами. Розпочато роботу зі створення первинних організацій Руху #SaveФОП у кожному населеному пункті, зокрема і в Ратному.
Ратнівчани відстоють своє право на роботу і ведення бізнесу у власній державі. Активістка Олена Мартинюк, яка наразі у декретній відпустці, але, як і її мама, підприємець Тетяна Корпач, яка шість разів була на Майдані, долучається до акції протесту. Олена розповіла, що багато ратнівчан займаються підприємництвом 15-20 років, сплачують податки, наповнюючи місцевий бюджет, створюють робочі місця, займаються благодійницькою діяльністю і бояться втратити справу усього життя. Тому і поїхали на протест, щоб захистити своє право на працю.
— ФОП — це людина, яка, вклавши свої кошти, на власний ризик відкрила свою справу, щоб нагодувати свою сім’ю. При цьому, нічого не просячи в держави, — розповідає Олена. — Проте з 1 січня влада ставить такі умови, при яких багато ФОПів змушені будуть закрити бізнес і ставати на облік в центр зайнятості чи їхати на заробітки за кордон.
Багато хто дискредитує мітинги, мовляв «протестують, бо не хочуть платити податки». Це повна маячня, так просто хочуть налаштувати суспільство проти підприємців.
Найбільше у нових законах про запровадження касових апаратів ФОПів обурюють «драконівські" штрафи. Адже за будь-яку помилку в чеку чи порушення касової дисципліни підприємцю «світить» сотні тисяч штрафу. А якщо таких грошей у власника бізнесу немає, то виконавча служба може вилучити його особисте майно. Напевно, за рахунок цих штрафів влада хоче заповнити «діру» в бюджеті, знімаючи з підприємців «останню сорочку». Мораторій на перевірки під час карантину знято, тому з початком нового року кожен ФОП живе в страху, бо тепер для держави він став злочинцем.
— ФОПів обурює скасування спрощеного обліку та звітності; для виконання закону про РРО (Реєстратори розрахункових операцій)потрібно придбати технічне обладнання, залучити бухгалтера, програміста, а у випадку спірних питань – і юриста, що ляже додатковим адміністративним, трудовим і фінансовим тягарем на підприємця, — розповідає Тетяна Н. — Ми їздимо на Майдан для того, щоб вибороти своє право на працю! Саме це змусило нас підтримати Рух «Право на працю». Саме ЗМУСИЛО!!! І гроші за це не платять, а навпаки, самі складаємося на дорогу, закупили атрибутику (прапор, маски, накидки з надписом #SAVE ФОП#) і самі їдемо на Майдан, тому що це єдиний шанс бути почутими владою. А нас все одно не чують або роблять вигляд, що не чують!
У кожного з нас, ФОПів, не вистачає часу на сім‘ю, дітей, у нас не має ні декрету, ні оплачуваних відпусток, ні повноцінних вихідних, але люди, здебільшого, цього не бачать, а натомість ще й заздрять! Але, повірте, в наш час жінці займатися підприємницькою діяльністю дуже нелегко!
Що стосується мене, то підприємці ми відносно молоді і не застали тих часів, коли торгашів називали «шпикулянтами», бо, кажуть, вони тоді дуже добре заробляли, але ризикувати доводиться завжди.
Ми не здаємось, бо ще віримо, що нас почують і переглянуть підписані Закони! Інакше позакриваємося, а нас майже два мільйони і майже в кожного є 1-9 найманих працівників, і ті, хто їздить на Майдан, сплачують усі податки: і за себе, і за найманих працівників. А ті, хто торгує на ринку, там багато неоформлених і вони майже не їздять, буквально одиниці з них якраз ті, хто сплачує всі податки, ті і підтримують цей Рух. Якось так.
Підприємці передбачають, що тяжким періодом для них стануть так звані «зимові канікули задля безпеки» — локдаун, який з 8 по 24 січня запровадив Кабмін. За словами учасників безстрокової акції ФОПів, їх лякає перспектива залишитися без роботи та грошей на невизначений термін. Тож, доки ратнівчани відзначають зимові новорічні свята, учасники руху #SaveФОП із нашого району почергово у центрі столиці продовжують боротися за власні права, за право працювати за спрощеною системою оподаткування та звітності, вимагають від влади скасувати запровадження реєстраторів розрахункових операцій, справедливості та рівних умов праці для всіх підприємців.
Леся ГРІНЧУК

Підприємці1підприємці 2

Один відгук на «РАТНІВЧАНИ НА МАЙДАНІ ВІДСТОЮЮТЬ СВОЄ ПРАВО НА РОБОТУ І ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ У ВЛАСНІЙ ДЕРЖАВІ»

  1. Ірина Приймачук коментує:

    Дякую журналісту Лесі Грінчук за небайдужість і висвітлення даної проблеми. Можливо таким чином вдастся переконати людей в тому, що підприємці — це не злочинці які не хочуть платити податки. Ми просто хочемо щоб нам дали спокійно працювати!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>