Про нас

День Журналіста. 2014 рік

День Журналіста. 2014 рік


День журналіста. 2015 рік

Під час святкування 70-річчя газети «Ратнівщина». Квітень. 2015 рік


19 березня 1945 року у Ратному вийшов у світ на двох сторінках тиражем 1000 примірників перший номер районної газети «Сталінським шляхом».
І ось уже більше сімдесяти років наше видання є літописом життя Ратного та району.
За 70 років районна газета кілька разів змінювала назву - «Сталінським шляхом», «Ленінець», «Червоний прапор» і, нарешті, 20 грудня 1991 року за рішенням районної ради і трудового колективу редакції вона отримала теперішню назву «Ратнівщина». Газета — громадсько-політичне видання, співзасновниками якого є Ратнівська районна рада, Ратнівська райдержадміністрація та трудовий колектив редакції. З 2000 року на базі редакції газети та районної друкарні створено комунальний заклад Редакційно-видавничий комплекс «Ратнівщина».
За сім десятків літ газету редагували сім редакторів. Але перших вісім номерів підписував до друку виконуючий обов’язки редактора Т. Балик. З дев’ятого номера приступив до виконання своїх обов’язків перший редактор Михайло Михайлович Коваленко. Пізніше редагували районку Тетяна Іванівна Харкевич, Григорій Григорович Світличний.
У грудні 1962 року Ратнівський район ліквідували, і газета тимчасово припинила своє існування, та вже незабаром, у січні 1965 року, район відновили, а з квітня газета знову почала виходити, тепер уже під назвою «Червоний прапор», з якою «прожила» 28 років. Очолив її і працював на посаді редактора 20 років Микола Олексійович Новиков.
Першим місцевим редактором  був Іван Іванович Капітула, першим редактором, якого обрав колектив на альтернативній основі, — Дмитро Степанович Мороз, а першим в історії газети безпартійним редактором – Лідія Йосипівна Синенко, яка очолювала колектив 16 років і яка має звання «Заслужений журналіст України».
Нині журналістський колектив впевнено веде в бурхливому інформаційному просторі сучасності член Спілки журналістів України Дмитро Степанович Мороз. Сьогодні газету “Ратнівщина” творить 4 журналісти. Вони – майстри своєї справи, добре знайомі багатьом, адже щодня у вирі подій, збирають інформації, беруть інтерв’ю, пишуть репортажі. Це – ветерани журналістики Дмитро Степанович Мороз, Валентина Пилипівна Борзовець, їх молодші колеги Леся Віталіївна Грінчук та Марія Віталіївна Лях.
Але газету творять не лише журналісти. Її верстає впродовж багатьох років Євгеній Васильович Антонюк. Традиційно міцним залишається зв’язок із читачами, які телефонують, інформують, пишуть, разом з нами творять часопис району, за що ми їм щиро вдячні.
Газета «Ратнівщина» друкується у Ковельській міській друкарні. Її разовий тираж в межах чотирьох тисяч примірників.

Один відгук на «Про нас»

  1. Сергій коментує:

    Ви згадали (спасибі Вам!) Миколу Олексійовича Новикова. То — мій перший редактор, якому, власне, й завдячую своїм вибором журналістики назавжди. Працював я в «Червоному прапорі» заледве рік, 1965-66 (після Луцької школи-інтернату й до вступу на ф-т журналістики тоді ще КДУ), але то був найкращий редактор з усіх, яких потім мав у Києві, і, здається, таки ж кращий за мене:). Ніколи б мені не вистачило його терпіння і віри в те, що може колись бодай щось вийти з міського зелепуха, котрий і уяви не має про хедер і навіщо його опускають, а проте нахабно вимагає не скорочувати його велемовні «простирадла». Захищав мене, пам"ятаю, і від Ганни Тужик, відповідального секретаря, яка, вже не маючи часу перед засилом на перечитування задовгого тексту, скорочувала його за допомогою сірникової коробки: на які абзаци та почергово падала, ті й перекреслювала... А ось Микола Олексійович, зітхаючи, казав, що так не можна, і, хоч би й секретар РК Цимбаліст його чекав, він учитувався в мої каракулі і скорочував ощадно — аби не травмувати амбітного автора. Ой, та багато було і цікавого, і, як тепер розумію, доброго, а головне — доброзичливого.

    Успіхів Вам, теперішнім! Сергій Гречанюк.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>