У РАТНІВСЬКІЙ ШКОЛІ №1-ГІМНАЗІЇ ПРАЦЮВАЛА ВОЛОНТЕРКА З ТУРЕЧЧИНИ

волонтерка з туреччиниЗ 6 по 15 червня у НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня № 1 – гімназія» смт Ратне працював літній мовний табір «Summer Fun» з поглибленим вивченням англійської мови в рамках проекту «GoCamps». Вчителі англійської мови та 40 учнів 5-9 класів активно проводили час разом із волонтеркою Айшенур Чатаклі із Туреччини. Ратнівська школа – одна із шести навчальних закладів Волинської області, які виграли у цьому проекті.


Основне завдання проекту – показати дітям, що вивчення мов – це легко і просто, а літній табір може бути веселим, розважальним та яскравим. Розробили його у рамках Року анг-лійської мови в Україні Громадська організація GoGlobal, Міністерство освіти і науки України, компанія Microsoft та партнери. Проект отримав назву «GoCamps».
З початку 2016 року розпочалася кропітка праця – подавати заявки та готувати конкурсні творчі завдання, а конкурсній комісії – визначити кращих із кращих. Із 24-х областей України надійшло 559 заяв, а рекордна кількість – із Волинської – 49. За результатами відбору 117 шкіл отримало статус «GoCamp», серед них і Рат-нівська, а загалом програмою охопили понад 7 тисяч дітей України, з якими займалися волонтери – носії мови з 38 країн світу.
Про табір та волонтерку ми запитали у директора табору, вчителя англійської мови школи-гімназії, яка була ініціатором участі в конкурсі, Елли Бохенської. Вона розповіла, що для участі потрібно було заповнити мотиваційні листи усім вчителям англійської мови. Потім надіслати конкурсній комісії творче завдання. Для цього зняли відео-ролик про школу, про навчання, в якому учні гостинно запрошували волонтера побувати в Ратнівській гімназії. Елла Юріївна зізнається, що не очікувала, що виграють у проекті, адже кілька років тому у гімназії працювала волонтерка Келлі, і досвід такої роботи вони вже мають. Але надійшло повідомлення, що волонтер у Ратне таки приїде, і колектив школи-гімназії був цьому радий.
Потім були навчальні тре-нінги. У Києві на навчанні побувала Світлана Кушнерук, у Львові – Елла Бохенська. Згодом провели ще кілька настановчих семінарів у Луцьку. І ось, 6 червня вранці у Ратне прибула 23-річна жителька Стамбула Айшенур Чатаклі. Вона цьогоріч закінчує університет за фахом «Психолог», а дещо раніше протягом п’яти місяців навчалася у Краківському університеті в Польщі. Тож охоче погодилася поїхати працювати в Україну.
Програма табору включала щоденні двогодинні заняття у стінах навчального закладу, проте за специфічною програмою.
— Мета табору – не вивчення мови, а зняття мовного бар’єру і використання англійської мови для спілкування та розв’язання різних комунікативних ситуацій, — пояснила Елла Бохенська. — Ми не вивчали часові форми, не перетворювали заняття на вивчення навчального матеріалу, а намагалися якомога більше спілкуватися. Позитив цього волонтера в тому, що вона не розмовляла ні українською, ні російською мовами. І коли діти з нею спілкувалися, були змушені підібрати потрібні слова, аби дівчина зрозуміла, що вони говорять. Програму табору ми складали всі разом. Займалися проектною роботою, написанням креативних віршів, грали ігри.
Концепцією табору було ви-вчення традицій і звичаїв англомовних країн (Великобританії, США, Канади, Австралії, Нової Зеландії). Протягом 8 робочих днів діти пізнавали нове про ці держави і їхні народи, дотримувалися дрес-коду (одягалися в стилі національних традицій цих країн), але найголовніше – вони спілкувалися англійською. Особливістю табору було те, що у ньому були задіяні діти не лише з високим рівнем знань, а всі, хто мав таке бажання. Працювали з дітьми вчителі школи-гімназії. Елла Бохенська – директор табору, заступник Алла Пінкевич, психолог Тетяна Юрчик, педагог-організатор Іванна Лях, вчителі англійської мови Лілія Ткачук, Тетяна Герасимук, Світлана Кушнерук, фізкультурник Роман Кіпень. Директор школи Катерина Власюк підтримала ідею участі у конкурсі, надавала посильну допомогу, цікавилася, раділа перемозі. А відділ освіти райдержадміністрації виділив 2500 грн. для придбання канцелярських товарів і всіляко сприяв роботі табору. Проживала Айшенур в облаштованих кімнатах Ратнівської школи № 2, де її гостинно зустріли директор Ігор Рудчик та педагогічний колектив. 9 червня волонтерка разом з Еллою Юріївною прибула з візитом до вихованців цього навчального закладу і протягом години спілкувалася з дітьми. Усі бажаючі робили фотознімки, цікавилися її життям та розповідали про своє.
Елла Бохенська відзначає, що проект можна було реалізувати лише спільними зусиллями. А результат – щасливі діти, які не хотіли розходитися додому, просили працювати у вихідні, та їхні здобутки – поглиблення знань з англійської мови.
Не менш задоволена своїм перебуванням у Ратному й Айшенур. Із величезного турецького міста вона потрапила у привітне українське селище з гостинними людьми. Щодня їй організовували дозвілля, показували цікаві місця, гуляли вулицями, грали в спортивні ігри на стадіоні, частували українськими стравами. А коли запропонували організувати пікнік на вихідних, вона навіть відмовилася разом з іншими волонтерами поїхати на екскурсію містами України.
Табір закінчив свою роботу 15 червня. Волонтерка уже в Туреччині. Проте у всіх, хто навчався і працював у таборі, приємні спогади, новий, позитивний досвід. На завершення Елла Бохенська констатувала, що участь у таких конкурсах потрібно брати не заради престижу чи власного досвіду, а заради дітей, заради того, щоб вони зрозуміли, що людині не обов’язково бути мешканцем Сполучених Штатів чи Великобританії, аби знати досконало англійську. Можна володіти нею вільно і в Туреччині, і в Україні, і в будь-якому іншому куточку світу.
Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>