День народження – один раз у чотири роки

шиманська1Ратнівчанці Валентині Шиманській цьогоріч 29 лютого, якого, як відомо, немає в календарі на нинішній рік, виповнилося 50 років.

Саме 29 числа піввіку тому вона появилася на світ і увійшла до числа тих 4 мільйонів людей світу, які народилися у високосний рік, і у яких день народження – один раз у чотири роки. Серед них багато відомих людей у різних галузях і сферах діяльності. А загалом вірогідність народитися 29 лютого дорівнює 1 до 1461.

Хтось поспівчуває їм, буцімто день народження раз на чотири роки — зла витівка долі, а хтось навпаки – позаздрить, зважаючи на економію та тим більше на тлумачення астрологів, що в цей день народжуються люди, наділені незвичайними здібностями і мають особливий дар, хоча, щоправда, самі вони цього часом не помічають.

Хочеш народитися 29 лютого, чи не хочеш — не від нас залежить. І, зрозуміло, що пологи відкласти чи перенести на інший день навряд чи можливо. Хоча варто згадати більш містичне, що все-таки 29 лютого є в кожному році, щоправда, це не день, а лише мить, тобто секунда. Настає вона щороку після 28 лютого о 00.00.00 і триває до 00.00.01. Валентина ж народилася мало що не в цю мить — о 00 год. 5 хвилин.

— Мама розповідала, що коли народила мене, то просила лікарів, аби записали, що народилася я 28 лютого, що отих 5-10 хвилин нічого не значать. Але медики відмовились, мовляв, що і 29 лютого люди повинні народжуватись. Проте я особисто знаю чотирьох людей з Ратного, які народилися 29 лютого, але їх записали днем раніше. З однією з них ми у хороших відносинах, з іншими двома просто знайомі, а Кліщевський Адам Денисович нині навіть ювіляр — йому виповнюється 70 років — дуже хороша, чуйна, порядна людина, яка, на мою думку, за своє життя нікого не скривдила, тож передаю йому вітання.

Поцікавилась у Валентини Іванівни, чи знає когось, хто народився і записаний саме 29 лютого.

— Я сама родом із Лучичів, то знаю, що у Лучичах один чоловік такий був, і в Забродах один, але вони змінили місце проживання. Я б сказала, вони звичайні люди, чимось особливим не вирізняються ні вони, ні я.

— Але ж кажуть, що 29 лютого народжуються особливі люди, з незвичайними здібностями. Можливо, ви просто цього не помітили? Розкажіть про себе, про характер і уподобання.

— Ні, я звичайна людина. Чогось особливого за собою не помічала. За себе можу сказати, що легко йду на контакт, люблю спілкуватися, танцювати, люблю квіти, красу, навіть кухню і навіть мити посуд. А ще люблю комусь робити подарунки і дарувати саме ті речі, які людина потребує, дарувати люблю навіть більше, аніж приймати. Не люблю нити, завжди шукаю у всіх моментах щось позитивне, люблю радіти і жартувати. І якщо я засмучена, не посміхаюся, відразу це бачать усі, бо звикли, що я життєрадісна, і відразу цікавляться, що ж сталося? По-правді, якщо мені душа болить, не люблю розповідати всім підряд, тільки найближчим. Я позитивна людина і цим позитивом ділюся з іншими.

— Цікаво, а як Ви святкуєте іменини у день, якого немає в календарі?

— Святкую, як усі люди, щороку. Але у день, який мені краще підходить: або 28 лютого, або 1 березня. Хоча вітання щоразу починаю приймати 28 лютого. І щоразу линуть жарти, що я ще малолітня, що мені на сьогодні лише 12, 5 року, бо саме стільки разів за 50 років був день 29 лютого. Але саме те, що я народилася у такий день, про мій день народження багато хто знає і пам'ятає. Тож вітань щоразу лине дуже багато і від рідних, і від друзів, знайомих, навіть пам'ятають про мене ще й ті, з ким ходила в одну школу… Я вважаю, що народилася у хороший день.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>