«СИНІЙ КИТ» ВЖЕ І НА РАТНІВЩИНІ

синій кит2Протягом останніх двох тижнів засоби масової інформації заполонили повідомлення про так звані «групи смерті» в соціальних мережах. Багатьох охопила істерія, але чимало людей сприйняли це, як злий жарт чи просто піар. Однак сумна статистика свідчить про те, що «групи смерті» в Інтернеті таки існують, і створені вони з метою доведення до самогубства дітей підліткового віку.

За даними «Цензор. Нет», в Україні станом на 25 лютого зареєстровано два випадки суїциду неповнолітніх, які були так чи інакше пов’язані з «групами смерті». А «24 канал» повідомляє, що за останніх два тижні в Україні врятували від самогубства не менше п’яти дітей.

За даними Інтернет-видання «Обозреватель» з посиланням на Національну поліцію України, іншою небезпечною «розвагою» є раптове перебігання дороги перед транс-портними засобами. У результаті таких дій 11 дітей загинуло, 365 – отримали травми. Видання пише, що останнім часом набувають популярності так звані флешмоби, які передбачають зникнення підлітка на добу з місця проживання або навчання без жодного повідомлення про себе. З початку року вже надійшло 744 заяви про зникнення дітей. 670 із них оперативно були знайдені працівниками правоохоронних органів.

У Волинській області, як повідомили нам в обласному управлінні поліції, зареєстровано 17 звернень громадян за фактом виявлення «Синього кита». Матеріали звернень були розглянуті згідно з Законом України «Про звернення громадян».

Та хто б міг подумати, що «Синього кита» виявлять і на Ратнівщині?! Як повідомив нам старший інспектор ювенальної превенції (у справах дітей ра-йонного відділу поліції) лейтенант поліції Тарас Назарук, нещодавно працівникам поліції за повідомленням дирекції школи одного з сіл вдалося запобігти доведенню до самогубства неповнолітнього жителя Ратнівщини, який перебував у спільноті «Синій кит», розпочав гру і вже встиг виконати два перших завдання куратора. Третє мав отримати у день, коли до нього прибули працівники поліції. Інспектор провів із хлопчиною та його батьками профілактичну бесіду, розповів про небезпеку цієї гри та смертельне закінчення подібних  експериментів. У ще одному населеному пункті району виявили факт реєстрації підлітка у «групі смерті». Однак про це вчасно дізналися і дитині надали психологічну допомогу.

Тарас Вікторович розповідає, що працівники поліції вживають усіх заходів для виявлення фактів участі у смертельній грі. Для цього у навчальних закладах району проводять бесіди з учнями та педагогами, повідомляють бать-ків про те, щоб були особливо уважними до своїх дітей, так як впливу кураторів «груп смерті» піддаються, як правило, підлітки з неблагополучних сімей та сімей із складними життєвими обставинами.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>