ПРИЙНЯЛИ ЗАКОН ПРО СТАТУС ТА КОЛО ПОВНОВАЖЕНЬ СІЛЬСЬКИХ СТАРОСТ

9 лютого Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону України № 4742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)».

За це рішення проголосував 271 народний депутат. Законопроект більш чітко визначає статус старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності тощо.

Зокрема, в чинне законодавство вводиться поняття «старостинський округ», межі якого збігаються з межами території юрисдикції рад тих громад, які об’єдналися. Цим запроваджується повсюдність інституту старост у межах об’єднаної територіальної громади, що є гарантією захисту прав та інтересів жителів всіх сіл та селищ.

Староста є лідером, якому громада села висловила довіру на прямих виборах. Староста вибраний на строк повноважень ради об’єднаної громади, він є членом виконавчого комітету об’єднаної громади, здійснює ефективну комунікацію між владою та громадою села, має робоче місце на території села, має чіткий графік прийому, зручний для жителів, відслідковує проб-леми громади та пропонує варіанти їх вирішення, організовує заходи в селі.

Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»

Один відгук на «ПРИЙНЯЛИ ЗАКОН ПРО СТАТУС ТА КОЛО ПОВНОВАЖЕНЬ СІЛЬСЬКИХ СТАРОСТ»

  1. Oleg коментує:

    По роботі Заболоттівської територіальної громад можна сказати таке:враховуючи черги до голови Свіржевського,волокиту з довідками і іншими документами його скоро будуть бити не тільки односельчани,а й жителі сусідніх сіл.Це не децентралізація,а справжній розвод лохів і шарлатанство.Дороги до Гути і Тура нагадують танковий полігон,пункти пропуску в даних селах дихають на ладан.Якби вони працювали в нормальмому режимі ,місцеві підприємці суттєво збільшили свої прибутки за рахунок жителів білоруського прикордоння. Робочих місць ніхто не створює,і не планує створювати,інвестицій нуль.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>