Про укладення та перегляд колективних договорів

З метою виконання Кодексу законів про працю України, Закону України «Про колективні договори і угоди», статті 65 Господарського кодексу України управління соціального захисту населення районної державної адміністрації пропонує керівникам підприємств, установ, організацій району усіх форм власності переглянути діючі колективні договори на предмет їх відповідності змінам трудового законодавства, що набрали чинності у 2016—2017 роках, а також укласти колективний договір на тих підприємствах, в яких він відсутній.

Додатково повідомляємо, що колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Колективний договір набирає чинності з дня його підписання представниками сторін юридичної особи або з дня, зазначеного у колективному договорі.

Повідомна реєстрація колективних договорів проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №115 від 13.02.2013 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів».  Колективний договір подається на реєстрацію сторонами, які його підписали, у трьох примірниках (перший, другий і копія). Разом із договором на реєстрацію подаються також усі додатки до нього.

Після закінчення строку дії колективний договір, угода продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний. Законодавством не передбачено конкретний термін, на який укладається колективний договір. Цей термін визначається угодою сторін. На практиці колективні договори укладаються на 1-3 роки.

Протягом строку дії до колективного договору можуть вноситися зміни і доповнення за взаємною згодою сторін в порядку, визначеному колективним договором. Зміни і доповнення у колективний договір також підлягають повідомній реєстрації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-VIII, який набрав чинності з 1 січня 2017 року, внесені суттєві зміни до трудового законодавства і оплати праці. Зокрема, змінено поняття «мінімальної заробітної плати» та порядок встановлення посадових окладів і тарифних ставок. Пунктом 5 Прикінцевих та перехідних положень вказаного Закону передбачено, що мінімальна заробітна плата після набрання чинності цим Законом не застосовується як розрахункова величина у колективних договорах та угодах всіх рівнів.

Сторонам, які уклали колективні договори та угоди, у тримісячний строк  -  до 01.04.2017 необхідно привести їх норми у відповідність із цим Законом шляхом внесення відповідних змін до діючих колективних договорів і угод. Оформлені в письмовому вигляді зміни в трьох примірниках подати на повідомну реєстрацію.

До внесення змін до колективних договорів і угод всіх рівнів щодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини, вона застосовується у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня відповідного року ( в 2017 році — 1 600 грн.).

У зв'язку із введеням в дію з 1 травня 2016 року Закону України «Про державну службу», нагадуємо про необхідність переукладення колективних договорів в установах,  організаціях державних виконавчих органів влади.

Реєстрація колективних договорів (змін та доповнень до колективних договорів), надання методичної і консультативної допомоги здійснюється управ-лінням соціального захисту населення Ратнівської райдерж-адміністрації за адресою: смт Ратне, вул. Каштанова, 19а, каб.7

Марія Токарська,

начальник відділу

з питань трудових відносин та державної експертизи умов праці

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>