УЗАКОНИМО САМОВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО!

13.01.2015 року Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, ініціатором та розробником яких виступила член депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» у Верховній Раді України — народний депутат України Олександра Володимирівна Кужель.
Запроваджені зміни передбачають, що орган державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2015 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року, а також збудовані до 12 березня 2011 року громадські будинки та будівлі і споруди сільськогосподарського призначення. До власників (користувачів) земельних ділянок, які відповідно до цього пункту подали документи про прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт об’єктів будівництва, штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів, що дають право на їх виконання, та за експлуатацію або використання об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, не застосовуються.
Іншими словами, прийняті зміни до даного Закону
— продовжили до 31 грудня 2015 року можливість застосування визначеного механізму прийняття в експлуатацію об’єктів, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт;
— установили спрощений порядок проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж;
— установили, що при прийняті в експлуатацію, збудованих без дозволу виконання будівельних робіт об’єктів, штрафні санкції не застосовуються.
Реалізація основних положень Закону дозволить зменшити обсяги самочинного будівництва та забезпечити можливість реалізації права власності на побудовані без дозволу об’єкти.
Детальну інформацію щодо порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання бу-дівельних робіт, можна отримати в громадській приймальні Ратнівської районної партійної організації ВО «Батьківщина», яка знаходиться за адресою: смт Ратне, вул. 1 Травня,1 (Будинок побуту, 3 поверх).
Віталій Бірук,
помічник-консультант народного депутата України,
депутат районної ради, фракція ВО «Батьківщина»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>