«Не стріляй у мене, схаменись…»

козуляЛюблю бути у лісі. Збирати гриби, ягоди, просто відпочивати. І хоча територію району займає третина лісу, на жаль, таке враження, що наші ліси, якими б не були прекрасними, але бідні на диких звірів. Довелося за свої літа бачити лише зайців, один-два рази диких кабанів, навіть із виводком, а оце нещодавно — козулю, яка вибігла аж у село і «кулею» промчалась перед самою машиною, видно, рятуючись від мисливців.
До редакції зайшов державний районний мисливствознавець Микола Старушик і повідомив, що шостого грудня на території 63-го кварталу Гірницького лісництва ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» рейдова бригада лісової охорони при обстеженні мисливських угідь виявила козулю, застрелену браконьєрами. На жаль, браконьєрів не затримала – їм вдалося уникнути відповідальності. Микола Сергійович наголошує мисливцям на необхідності проведення полювання згідно із законом і совістю, не займатись браконьєрством, не стріляти у звірів без відповідних на це документів і дозволів. Поцікавилась у Миколи Сергійовича, яка ж відповідальність передбачена для порушників законодавства про полювання?
— Адміністративний штраф за порушення правил полювання, яке не стало наслідком добування тварин, становить 102-1020 гривень, за повторне порушення правил полювання, чи таке, яке стало наслідком добування тварин, штраф – від 1020 до 2040 гривень з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, або позбавлення права полювання на строк до трьох років. Порушення правил полювання, якщо воно завдало істотної шкоди, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду або полювання на звірів і птахів, що занесені до Червоної книги України, карається штрафом від 1700 до 3400 гривень з відшкодуванням збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства згідно із таксами заподіяної шкоди. А розмір істотно заподіяної шкоди становить 4250 гривень і більше.
— Миколо Сергійовичу, проінформуйте іще, який розмір відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання?
— Незаконне добування або знищення лося тягне за собою 20 тисяч гривень відшкодування, кабана – 10 тисяч гривень, козулі – 8000, куниці – 1500, ондатри, нутрії – по 1000, зайця-русака – 500 гривень.
— Цікаво, чи притягували когось до відповідальності у нинішньому році?
— Так. Склали 8 адмінпротоколів на правопорушників Правил полювання, вилучили три мисливських рушниці.
— Миколо Сергійовичу, давайте повернемось до того, чи достатньо у наших лісах звірів?
— Ми щороку в зимовий період проводимо облік наявності диких тварин у мисливських угіддях ДП «Ратнівське лісомисливське господарство», загальна площа яких становить 38 тисяч гектарів. За нашими підрахунками у цих угіддях налічується основних видів диких тварин: 41 олень, 20 лосів, 94 кабани, 365 козуль. Ми щороку згідно із лімітом використання диких тварин видаємо ліцензії на їх добування, зокрема, на козулю та кабана. Усім бригадам мисливців, які бажали отримати ліцензії у цьому мисливському сезоні, видали їх. На даний час реалізували десять ліцензій на козулю і дві – на кабана з позитивним результатом добування.
— Як ваше підприємство вирішує питання заготівлі кормів для диких тварин і їх підго-дівлі у зимовий період?
— Працівники державної охорони і єгерської служби заготовили 9 тонн сіна, 8,5 тисяч штук кормових віників, 1,5 тонни кормового жолудя, створили 7,5 гектара кормових полів (картопля, топінамбур, овес), закупили 10 тонн кукурудзи та фуражної пшениці. Підгодовуємо диких тварин протягом ста зимових днів. Корму достатньо. Проблема у нас інша — браконьєрство. Хотілось би, щоб на Ратнівщині браконьєрів не було, щоб на полювання виходили і полювали згідно із існуючими Правилами полювання – це значно дешевше, аніж заплатити штраф та відшкодувати завдані збитки, і безпечніше, і чисельність звірів буде під контролем, і тоді в майбутньому ніхто не скаже, що диких тварин у наших лісах майже немає. До речі, останніми роками кількість їх збільшується. Ми всі відповідальні перед нащадками не лише за кількість звірів у лісах, а й вцілому за ліс та природу.
Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>