На Ратнівщині активізовано роботу із забезпечення учасників АТО земельними ділянками

У Ратнівському районі за період 2014, 2015, 2016 років станом на 6.02.2017 р. активізувалася робота щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО та родинам загиблих героїв. Загалом з червня 2014 р., коли було започатковано реалізацію ініціативи Держземагентства України щодо першочергового забезпечення земельними ділянками учасників АТО та членів родин загиблих на східних рубежах нашої держави воїнів, військовослужбовці та представники їх родин подали до органів місцевої влади 287 заяв на отримання земельних ділянок. Загалом органи влади вже розглянули та задовільнили 216 заяв. Прийнято 216 рішень про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою на загальну площу 89,31 га, 68 заяв ще знаходяться на розгляді.

Органами місцевого самоврядування для забезпечення потреб військовослужбовців у земельних ділянках надано 180 дозволів на розроблення землевпорядної документації щодо відведення земельних ділянок площею 30,22 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, та 36 дозволів площею 59,0897 га для ведення особистого селянського господарства. Найбільше надано дозволів на розроблення проектів землеустрою учасникам АТО в Ратнівській (104),  Заболоттівській (17) селищних радах, а також у Прохідській сільській раді (18).

На сьогодні по району  розроблено 104 документації із землеустрою на загальну площу 52,8 га, з них: 13  у роботі,  2  передано на затвердження, 7- передано на погодження, 82 уже затверджених (проекти). Станом на 6.02.2017 р. органи місцевого самоврядування прийняли рішення про надання у власність військово-службовцям 63 земельних ділянок площею 32,9318 га, з них для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд — 49 ділянок площею 8,7369 га та для ведення особистого селянського господарства — 14 ділянок площею  24,1949 га.

Для учасників АТО у Ратнівському районі зарезервовано 16  масивів загальною площею 147,97 га земель державної та комунальної власності. З них 7 масивів для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд площею 17,39 га: це Забродівська сільська рада — 2,75 га, Видраницька сільська рада — 2,19 га, Прохідська сільська рада — 1,95 га, Датинська — 5,5 га, Межиситівська — 1,25 га, Млинівська — 2,5 га, Здомишельська — 1,25 га,  та 9 масивів для ведення особистого селянського господарства  площею 130,58 га: це Жиричівська сільська рада — 2,0 га, Замшанівська сільська рада — 21,6 га, Кортеліська сільська рада — 38,0 га, Прохідська сільська рада -           14,0 га, Залухівська — 8,7165 га, Млинівська — 12,0 га, Велимченська — 24,266 га, Датинська — 10,0 га.

Для того, щоб безоплатно отримати земельну ділянку, громадянину/учаснику АТО необхідно здійснити наступні дії:

— зв'язатися з органом, уповноваженим здійснювати розпорядження земельними ділянками державної або комунальної власності, із заявою про безоплатне надання земельної ділянки у власність. Таким органом щодо земель комунальної власності, які розташовані в межах населених пунктів, є відповідна сільська, селищна, міська рада, а щодо земель державної власності, які, як правило, розташовані за межами населених пунктів, є:

— при наданні земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства — Головне управління Держ-геокадастру у Волинській  області,

— при наданні земельних ділянок в інших випадках — райдерж-адміністрація.

До клопотання повинні додати:

— викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали (можна замовити в районному (міському) управлінні земельних ресурсів), на яких слід відзначити бажане місце розташування земельної ділянки;

— погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства);

— копію документа, що посвідчує особу.

За результатами розгляду звернення уповноважений орган повинен прийняти рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надати відмову у його наданні. Рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідним органом влади має бути прийняте в місячний термін!  Рішення про відмову у наданні  дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки має бути вмотивоване. Підставами відмови, відповідно до статті 118 Земельного кодексу України, можуть бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель ад-міністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів. Після чого замовити в землевпорядній організації виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Вадим ПРИСЯЖНЮК,

начальник відділу Держгеокадастру в Ратнівському районі

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>