На кордоні з Білоруссю оштрафували білоруску за «георгіївську» стрічку

У прикордонному пункті «Доманове» оштрафували громадянку Білорусі, мешканку міста Кобрин, за «георгіївську» стрічку, яка була прикріплена на радіоантену її автомобіля.

Жінка повинна виплатити штраф у розмірі 850 гривень і ще 353 гривні судового збору за публічну демонстрацію забороненої в Україні «георгіївської» стрічки.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на білоруську службу «Радіо Свобода».

У разі, якщо вона відмовиться виплатити встановлений судом штраф, з неї примусово стягнуть подвійний розмір штрафу — 1700 гривень. Це вже другий випадок залучення до адміністративної відповідальності громадян Білорусі за використання «георгіївської» стрічки. Цього року в січні білорус у Карпатах заплатив максимальний штраф.

У травні 2016 року Верховна Рада України схвалила закон, який передбачає штраф за виготовлення і пропагандистське використання «георгіївських» стрічок. Зараз їх публічне використання, демонстрація або носіння карається штрафом в розмірі від 850 до 2550 гривень. При повторному порушенні закону покарання більш жорстке — штраф до 5100 гривень або арешт на 15 діб з конфіскацією пропагандистських матеріалів.

Наш кор.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>