І ЗНОВУ ШАХРАЙСТВО МАЙЖЕ НА 30 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

І хоча неодноразово повідомлялась інформація і у нашій газеті, і у інших засобах масової інформації про випадки шахрайств з використанням мобільного телефону та мережі Інтернет, застереження правоохоронців, щоб були усі ми обачними, однак постійно знаходяться неуважні та довірливі громадяни, які стають жертвами в результаті різноманітних афер шахраїв, які активно заробляють у сфері мобільних технологій, не втомлюючись винаходити нові схеми обману абонентів.

Минулої неділі стався прикрий випадок із ратнівчанкою, яку шахраї ошукали мало не до останньої копійки, знявши з її бан-ківських карток близько тридцяти тисяч гривень.

Незважаючи на вихідний день, до жіночки зателефонував невідомий чоловік і представився представником Приватбанку. Він повідомив, що у приватбанківській електронній системі пішли збої, і аби вона не втратила грошей та мала можливість надалі користуватися своїми ж картками – повинна назвати деякі дані, а саме, номер карток, пін-коди, а далі — навіть цифри з отриманих телефонних СМС-повідомлень для підтвердження дій.  Таким чином зловмисник через мережу Інтернет та завдяки отриманим від довірливої громадянки всіх необхідних даних за мить зняв з її зарплатної картки близько трьох тисяч, а з кредитної — аж 25 тисяч гривень, і це при тому, що жіночка навіть не знала, що можна зняти таку суму, була проінфорномована про можливість зняти лише 8 тисяч гривень.

— Схеми, за якими діють злочинці, різноманітні, — говорить заступник начальника райвідділу УМВС України у Волинській області Віталій Головчик. — Це і  отримання потенційною жертвою шахраїв СМС або дзвінка з повідомленням про те, що дитина жертви нібито затримана міліцією і для позитивного вирішення питання з правоохоронцями необхідна певна сума грошей, яку пропонується перевести на вказаний телефонний номер або банківський рахунок; і прохання від родичів чи знайомих перевести на рахунок мобільного гроші для того, щоб мати можливість здійснювати дзвінки. При цьому шахраї вказують абсолютно інший номер телефону, ніж той, який належить знайомому чи родичу потенційної жертви. А також повідомлення про виграш цінного призу, для отримання якого нібито необхідно при-дбати ваучер поповнення рахунку і повідомити код активації за вказаним номером; можна потрапити в халепу, продаючи через Інтернет якісь певні речі – «покупець» випитує номер картки, на яку буцімто збирається переказати гроші за покупку, і пін-код, та все інше, що йому потрібне; і через блокування сім-картки вашого телефону. Зокрема, спочатку шахраї роблять кілька дзвінків на ваш мобільний телефон, після чого у вас з якихось незрозумілих причин блокується сім-картка, хоча нібито із телефоном все гаразд. Далі зловмисники активовують вже свою сімку, з тим самим номером, а ваша сім-картка автоматично стає недійсною. Потім через послугу банку «Приват24» і з допомогою мобільного телефону отримують доступ до ваших карток, після чого за мить у вас зникають всі гроші з рахунків. Отож, якщо ви є клієнтом банку (як правило, це Приватбанк), маєте платіжні картки, і у вас з якихось незрозумілих причин заблокувалась сім-картка вашого телефону, відразу дзвоніть на гарячу лінію банку та блокуйте картки, інакше у вас є всі шанси стати черговою жертвою шахраїв.

Вигадкам злочинців немає меж. До того ж, шахраї досконало володіють психологічними прийомами, вони – гарні психологи і «працювати» вміють. Тому ще раз звертаюсь до ратнівчан, аби були обачними і не потрапляли у тенета шахраям. А у разі, коли така подія вже сталась, відразу звертайтесь у правоохоронні органи.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>