І ЗНОВУ ШАХРАЙСТВО: Купили трактори,  яких немає

Новий вид шахрайства через Інтернет набирає обертів. На «гачок» шахраям потрапляють і ратнівчани. Ось лише два останніх випадки, які сталися у нашому районі. Василь Д., 1990 року народження, вичитав в Інтернеті на сайті ОLХ оголошення про продаж трактора. Оголошення зацікавило, хоч і продавали трактор далеко від нашого краю, на Закарпатті, та вартість його була значно меншою, аніж тут, на місці. Зателефонував, перепитав, домовився, що трактор доставить на Ратнівщину продавець, але за умови, що Василь сплатить завдаток у сумі п'ять тисяч гривень. Чоловік гроші переказав на вказаний рахунок. А далі шахраї, пос-тійно тримаючи його на зв'язку, заявили, що потрібно проплатити і ще певну суму, і тоді вже вирушать трактором у дорогу. Чоловік запідозрив, що «пахне смаленим» і у відповідь «продавцю» повідомив, що поїде сам по трактора і тоді заплатить всю суму. Шахраї все-таки запевнили нашого земляка, що трактор доставлять вони самі, що вже виїжджають, тільки заплати. Заплатив 25 тисяч гривень вцілому. А далі Василь уже не міг додзвонитися до свого співрозмовника, і до сьогодні трактора, якого купив, так і не отримав.

Аналогічний випадок стався і ще з одним жителем району. Сергій Б., 1992 року народження, також мріяв купити трактор, і також вичитав в Інтернеті на тому ж сайті про продаж трактора, та ще й недорого. Найперша сума, яку довелося йому викласти зі свого гаманця, 4 тисячі гривень, далі іще п'ять тисяч. На цьому історія купівлі-продажу закінчилась.

Працівники поліції застерігають ратнівчан, аби були обачними у таких випадках, «не куплялися» на дороговартісний товар, який пропонують значно дешевше. Як говорить народна мудрість, краще сім разів відміряти, аніж один раз відрізати.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>