РОЗПОЧАЛОСЯ ПОЛЮВАННЯ НА ДИКИХ ПАРНОКОПИТНИХ ТА ХУТРОВИХ ТВАРИН

на території користувачів мисливських угідь в районі: ДП „Ратнівське лісомисливське

                      господарство” та Ратнівської районної організації УТМР

Про його особливості — розмова з державним районним мисливствознавцем по Ратнівському районі Миколою Старушиком.

— На зайця-русака полювання на території  ДП «ЛМГ» розпочнеться з 5 листопада і триватиме по 31 грудня. На лисицю, єнотоподібного собаку, вовка – з 5 листопада по 28 січня 2018 року. На території УТМР можна буде полювати з 12 листопада до 21 січня 2018 року.

Крім того, за додатковими відстрільними карт-ками буде проводитися полювання на лисицю, вовка, єнотоподібного собаку бригадами мисливців з обов’язковою присутністю розпорядника полювання — в угіддях ДП «ЛМГ» з 3 по 31 січня, а в УТМР — з 28 січня по 25 лютого 2018 року.

Полювання на диких парнокопитних тварин, зокрема, на самку та самця козулі –  розпочнеться з 4 листопада, триватиме до 31 грудня, на самця кабана та на молодняк, який здатний до самостійного існування (до 2 років), — з 4 листопада до 31 січня 2018 року включно. На самок кабана та на молодняк, що здатний до самостійного існування, з 4 листопада до 31 грудня 2017 року.

Колективно та облавно полюють на диких парнокопитних тварин з 4 листопада і можна буде до 31 грудня, а на самців кабана та на молодняк, що здатний до самостійного існування, з 4 листопада по 28 січня наступного року.

— Миколо Сергійовичу, в які дні дозволене полювання і яка норма відстрілу?

— На хутрових — неділя. На копитних  при колективному та облавному полюванні – субота та неділя. Денна норма відстрілу мисливцем – один заєць-русак, норми відстрілу єнотоподібного собаки не лімітовано.

— Що дозволено – знаємо, а що забороняється?

— Забороняється полювання на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду району, де положенням про ці об'єкти полювання заборонено, на визначених відтворювальних ділянках, на відстані ближче 200 метрів від будівель населених пунктів та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей.

— Миколо Сергійовичу, нагадайте і про відповідальність, яка передбачена для порушників законодавства про полювання.

— Адміністративний штраф за порушення правил полювання, яке не стало наслідком добування тварин, становить від 102 до 1020 гривень, за повторне порушення правил полювання, чи таке, яке стало наслідком добування тварин, штраф – від 1020 до 2040 гривень. Порушення правил полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду або полювання на звірів і птахів, що занесені до Червоної книги України, карається штрафом від 1700 до 3400 гривень.

Вдалого полювання!

Розмовляла Леся ГРІНЧУК

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>