Кожна дитина чекає на батьків

Щодня до Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини в звичайних конвертах надходять десятки анкет про дітей, які втратили батьків. До кожного такого аркушу додається фотокартка, з якої на нас дивляться дитячі очі. Інколи заплакані, інколи сумні, інколи — з посмішкою на все обличчя. Всі вони різні, об’єднує їх те, що кожна така дитина чекає на батьків!

Традиційно вважається, що усиновлення — це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення. Наважимося уточнити. Усиновлення — це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину. Дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їх любові та піклування.

Майже щодня працівники служби у справах дітей спілкуються з тими, хто хоче стати батьками таким дітям. Чому вони хочуть усиновити? Причин цьому безліч. Подекуди це традиційні самотність і безпліддя. Але все частіше до них звертаються сім’ї, які вже мають народжених дітей, та вони відчувають здатність і бажання допомоги вирости ще одній дитині. Звертаються з бажанням усиновити і такі подружні пари, які декілька років тому вже усиновили одне дитя. Часто звертаються люди, які познайомилися з самотньою дитиною у лікарні, притулку для неповнолітніх, побачили по телебаченню.

Багато хто з них не має необхідної інформації про те, що таке усиновлення і як воно здійснюється, які документи для цього потрібно оформити. Лунають численні запитання про особливості дітей, які тривалий час виховувалися не в сім’ях, а в закладах для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Один з відвідувачів Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини сказав таке: «Через сто років ніхто не згадає, скільки в мене було грошей на рахунку, у якому чудовому будинку я жив, на якому сучасному автомобілі їздив. Через сто років мене згадає тільки дитина, якій я допоміг...»

Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий. Одні — усиновлять і виховають дитину, інші — допоможуть дитині знайти батьків, треті — нададуть фахову консультацію тим, хто хоче усиновити або тим, хто вже усиновив і стикнувся з проблемами. Основне, щоб ми всі намагалися допомогти кожній дитині вирости у любові і повазі.

Тому службою у справах дітей Ратнівської райдержадміністрації спільно з редакцією видавничого комплексу «Ратнівщина» було прийняте рішення запровадити рубрику «Коли лелека загубив адресу» для висвітлення проблеми усиновлення.

Наша мета: поширення ідеї усиновлення та пошук потенційних батьків-усиновителів, котрі могли б подарувати надію та майбутнє для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Ми сподіваємось змінити громадську та політичну думку стосовно усиновлення в нашій країні шляхом поширення та розповсюдження позитивного досвіду усиновлення через засоби масової інформації.

Ми хочемо, щоб всі діти, які залишилися без батьківської опіки, мали реальну можливість виховуватись в “справжніх” сім’ях, які не тільки знають, що означає гасло – “один за всіх і всі за одного!!!”, але й живуть за ним.

Якщо ви маєте бажання в серці подарувати Нову СІМ’Ю дитині або підлітку, що втратили своїх рідних батьків, – це тільки перший, але дуже важливий крок... Розпочніть свій шлях вже сьогодні!

За більш детальною інформацією або з питаннями щодо процесу усиновлення звертайтеся в службу у справах дітей Рат-нівської райдержадміністрації  за адресою: смт Ратне, вул. Шевченка, 7,  тел. 2-16-72, 3-01-34.

Наталія ТОКАРСЬКА,

завідувач сектору опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>