ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ З ПРОПУСКОМ СТРОКУ

Відповідно до пункту 24 Глави ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, в якому вказано, що державна реєстрація народження з пропуском строку проводиться відділом ДРАЦС на загальних підставах за заявою будь-кого з осіб, визначених статтею 144, згідно з якою батьки зобов'язані зареєструвати дитину у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, у разі смерті батьків або неможливості для них з інших причин зареєструвати народження дитини, реєстрація проводиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває.
Державна реєстрація проводиться за місцем народження дитини, за місцем проживання батьків дитини на момент її народження. Для державної реєстрації подаються один з документів, який є підставою для державної реєстрації (п.2 Гл.ІІІ Правил) — у даному випадку медичне свідоцтво про народження (форма №103/о), видане за-кладом охорони здоров'я незалежно від підпорядкування та форми власності, де приймаються пологи; медичне свідоцтво про народження або медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма №103-1/о) та висновок про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я — у разі народження дитини поза закладом охорони здоров'я.
Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця від дня народження дитини.У разі несвоєчасної державної реєстрації народження в графі «Для відміток» актового запису про народження зазначаються поважні причини пропуску місячного строку або реквізити протоколу про адміністративне правопорушення. Крім того, державна реєстрація з пропуском строку буде проведена після перевірки наявності державної реєстрації за місцем народження дитини, за місцем проживання батьків дитини на момент її народження або за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Для державної реєстрації народження дитини, яка досягла одного року і більше, подаються такі документи: медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу. Медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу заповнюється лікарем, під наглядом якого перебуває новонароджений, і засвідчується підписом керівника закладу охорони здоров'я та круглою печаткою закладу.
Державна реєстрація народження дитини, яка досягла 16 років, але актовий запис про народження не був своєчасно складений, може бути проведена за її письмовою заявою з пред'явленням паспорта. Складений актовий запис про народження із зазначенням після порядкового номера: «Державна реєстрація з пропуском строку» — включається до книги поновлених актових записів про народження.
Оксана Гасюк,
провідний спеціаліст відділу ДРАЦС

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>