Чому в Україні проводиться декомунізація

Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки» активно запустив в Україні процес перейменування об'єктів топоніміки, назви яких пов'язані з радянським минулим. Цей закон стверджує: будь-які тоталітарні практики неприйнятні для Української держави, адже комуністичний та нацистський режими знищили в Україні від 14 до 16 мільйонів людей.

Ми ніколи не збудуємо заможного та спокійного майбутнього без подолання спадщини тоталітарного минулого. Бо тоталітаризм і добробут — несумісні. Тож перейменування назв вулиць, пов'язаних із комуністичним режимом, — обов'язкова умова того, щоб у нашій державі відбулися позитивні суспільні перетворення. По-дібний шлях декомунізації пройшла більшість посткомуністичних країн Центральної і Східної Європи.

«Залишити усе як є» з комуністичними назвами було б непос-лідовно: бо з одного боку засуджуємо нелюдські режими, а з другого — уславлюємо його символи чи імена його провідних діячів у назвах населених пунктів, вулиць, парків, досі зберігаємо їм пам'-ятні знаки та пам'ятники. Ці символи тоталітарних режимів, а також такі елементи їх пропаганди мають бути усунені з громадського простору.

За матеріалами веб-сайту Українського інституту національної пам'яті

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>