Безпечні умови праці — запорука здоров'я

Охорона життя й здоров'я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має важливе соціальне значення. Здоров'я працюючих є національним багатством держави, оскільки має вплив на працездатність людини, а відтак на її добробут і подальший розвиток технічного процесу.

Охорона праці представляє собою систему збереження здоров'я і життя працівників у процесі трудової діяльності, яка включає в себе правові, організаційно-технічні, санітарно-гігієнічні, соціально-економічні, лікувально-профілактичні, реа-білітаційні та інші заходи.

Питання створення безпечних умов праці, профілактики виробничого травматизму та профзахворювань були, є і повинні залишатися важливими та актуальними на будь-якому підприємстві. Підвищена увага до проблем безпеки праці пояснюється тим, що, незважаючи на заходи, які вживаються роботодавцями, рівень виробничого травматизму в цілому залишається на високому рівні.

Основними причинами травмування працівників є: невиконання вимог інструкцій з охорони праці та невиконання посадових обов'язків як посадовими особами підприємств, так і самими працівниками. Така ситуація викликана безвідповідальним ставленням до своїх посадових обов'язків роботодавців і недбалим ставленням до власного життя та здоров'я самих працівників.

Саме тому хочеться звернути особливу увагу роботодавців на виконання ст. 13 Закону України «Про охорону праці», згідно з якою роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

На всіх діючих підприємствах страховим експертом з охорони праці відділення проводиться робота щодо профілактики нещасних випадків: надається практична методично-консультативна допомога в організації роботи з охорони праці на підприємствах щодо організації роботи служби охорони праці, розроблення положення про службу охорони праці, розроблення інструкцій з охорони праці.

Дієві наслідки профілактики виробничого травматизму мають проведені протягом 2015 року заходи:  участь у 3 семінарах, 7 круглих столах,  9 нарадах, взято участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці з 26 страхувальниками, розглянутий і поширений позитивний досвід профілактичної роботи двох підприємств : ПрАТ «Ратнівський молокозавод» та ДП СЛАП «Ратнеагроліс», здійснено 2 публікації в районних газетах.

Проведені профілактичні заходи дають змогу зменшити рівень травматизму на виробництві, також зменшити рівень смертельного травматизму, професійної захворюваності.

Незважаючи на роботу, яка проводиться як працівниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків, так і керівниками підприємств, установ тощо, ризик травмування та професійної захворюваності на багатьох робочих місцях залишається доволі високим, а тому забезпечення належного рівня роботи з питань охорони праці на кожному підприємстві, в установі, організації має стати справою честі для роботодавців, адже безпечні умови праці — це життя та здоров'я працівників.

Сергій Дейнека,

страховий експерт                   з охорони праці

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>