ЗАТВЕРДИЛИ БЮДЖЕТ САМАРІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

Нещодавно відбулася сесія Самарівської сільської ради, яка, окрім іншого, прийняла бюджет об’єднаної територіальної громади на 2018 рік.

На початку роботи сесії була внесена пропозиція про включення до порядку денного питання про обрання секретаря сільської ради. Проте депутати не підтримали цієї пропозиції і питання не було включене до проекту. На порядок денний виносилося 9 питань, зокрема, депутати затвердили Програму економічного і соціального розвитку на 2018—2020 роки, низку цільових програм. Вирішили питання організації харчування учнів навчально-виховних закладів громади. Зокрема, затвердили по 14 гривень на дитину у дитячих садках, з яких 60 відсотків становить батьківська плата, 40 відсотків – кошти сільської ради. Стовідсоткове відшкодування сільська рада забезпечила лише тим дошкільнятам, які належать до пільгових категорій (сироти, діти учасників АТО, інші). Вартість харчування для школярів-сиріт і позбавлених батьківського піклування встановили на рівні 8 гривень, для решти учнів – 6 гривень. Безкоштовним харчуванням у 2018 році будуть забезпечені лише учні з малозабезпечених сімей і пільгових категорій, які навчаються у 1-4 класах.

Розглянули на сесії і питання штатних розписів, про надання допомоги сім’ї загиблого воїна-інтернаціоналіста Петра Штика. Сьомим питанням порядку денного було внесення змін до статуту комунального закладу «Самарівська дільнична лікарня». Ця необхідність була викликана тим, що райдержадміністрація вийшла з оперативного управління медичним закладом і він відійшов до Самарівської сільської ради. У «Різному» розглянули чимало заяв, що стосувалися земельних питань.

Однак найважливішим питанням було затвердження бюджету на 2018 рік. Попереднього його опрацювали на засіданні бюджетної комісії, тож запеклих дискусій з цього приводу на сесії не було. Бюджет прийняли. Отож на 2018 рік він становить 35 мільйонів 329,6 тис. грн., з них 34 млн. 957,6 тис. грн. – кошти загального фонду, 372 тисячі – спеціального. Власні надходження становитимуть 10 відсотків, тобто 3 млн. 560,4 тис. грн. Освітню субвенцію отримають у розмірі 18 млн. 740 тис. грн., тобто 54 відсотки. Розмір медичної субвенції – 3 млн. 955,7 тис. грн. (11 відсотків). Додаткова дотація становитиме 4 млн. 220,6 тис. грн. (12 відсотків), базова дотація – 4 млн. 480,9 тис. грн. (13 відсотків).

Куди цікавіше було дізнатися, якою буде видаткова частина бюджету на 2018 рік, адже громади мали прийняти рішення, чи брати участь у співфінансуванні таких районних установ, як центральна районна лікарня, музична школа, центр творчості, спортшкола, методкабінет відділу освіти та інших. І часткове фінансування цих закладів таки передбачили. Отож, 1 млн. 558,4 тис. грн. заклали для потреб органів місцевого самоврядування громади, а це 4,4 відсотка. На утримання загальноосвітніх навчальних закладів – 27 млн. 97,4 тис. грн.; 1 млн. 979,9 тис. грн. – для Самарівської дільничної лікарні. 2 млн. 115,2 тис. грн. медичної субвенції розподілили таким чином: 715,2 тис. грн. – для медичних закладів первинної ланки, 1 млн. 400 тис. грн. – для центральної районної лікарні. Видатки на цільові програми, допомоги, благоустрій становитимуть 245,5 тис. грн. 180,6 тис. грн. передбачили для утримання місцевої пожежної охорони. Ще 798,3 тис. грн. будуть направлені на часткове фінансування районних установ, таких як стаціонарне відділення територіального центру обслуговування смт Заболоття, Ратнівські музична, спортивна школи, інше.

А чи вдасться виконати прийнятий бюджет Самарівській громаді, буде відомо вже у Новому, 2018 році.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>