ЗА ДОЛЮ ЛІКАРНІ – НА ПРИЙОМ ДО ВОЛОДИМИРА ГУНЧИКА

за долю лікарніНа останній сесії районної ради, яка відбулася 29 грудня, прийняли районний бюджет на 2017 рік. І вже після розгляду всіх питань порядку денного знову зайшла мова про Самарівську дільничну лікарню, на фінансування якої не заклали коштів у бюджеті, так як райдержадміністрація вийшла з оперативного управління лікарнею.

Тоді, на сесії, розгорілася дискусія з приводу долі лікарні. Від імені делегації самарівців, що прибули на сесію, виступив Петро Шинкарук, однак усі рішення були вже прийняті, тож, по суті, дискусія так і залишилася просто дискусією. І все впирається в те, що лікарня неакредитована та не отримала ліцензії Міністерства охорони здоров’я.

Через два дні, 31 грудня, громада села Самари зібралася на сход селян біля тої ж таки дільничної лікарні, щоб обговорити її подальшу долю. Люди висловилися за те, що готові допомагати фінансово і продуктами, аби стаціонарне відділення на 15 ліжок цілодобового перебування та 10 ліжок денного стаціонару будь-якою ціною, але залишилися принаймні до утворення об’єднаної територіальної громади в Самарах.

3 січня делегація із Самарів, Язавнів (два десятки людей на чолі із сільським головою Миколою Маргесом та депутатами) прибула на зустріч із губернатором області Володимиром Гунчиком, щоб попросити його про допомогу не дати ліквідувати лікарню. Однак людям довелося чекати майже чотири години під дверима кабінету голови ОДА, доки він вийшов поспілкуватися з ними після прибуття журналістів із телебачення та Інтернет-видання. Володимир Гунчик, вислухавши позицію селян, сказав, що питання фінансування лікарні – не до нього, а до районної влади. Він може звернутися до депутатів районної ради з проханням внести зміни до бюджету, який вони вже прийняли, але мають право провести сесію і внести відповідні зміни. Та навіть якщо кошти прийдуть у сільський бюджет, сільська рада не може фінансувати лікарню, бо її не існує апріорі. А не існує тому, що лікувальний заклад не має ліцензії.

Ігор Ващенюк, начальник управління охорони здоров’я облдерж-адміністрації, прокоментував, що Самарівська дільнична лікарня – це єдиний заклад охорони здоров’я, який не має ліцензії: «Я документів не бачу. І це вже триває багато років». Громада ж пояснює, що ліцензію лікарня не отримала вже втретє через надмірну прискіпливість, і це, на думку громади, не випадковість. Уже не на камеру, за словами членів делегації, Ігор Ващенюк пообіцяв допомогти з отриманням ліцензії.

Провівши півдня в облдержадміністрації, самарівці залишилися невдоволеними відповідями високопосадовців. Зупинятися вони не збираються, бо вважають, що в селі, яке буде центром об’єднаної громади (Залухівська, Межиситівська, Самари-Оріхівська, Самарівська сільські ради), повинне бути стаціонарне відділення лікарні, і якщо його зараз закриють, то сподіватися на те, що колись воно відновить свою роботу, немає сенсу. Відтак готові вдатися навіть до кардинальних заходів, адже зараз відстоювати інтереси дільничної лікарні взялися не лише пенсіонери, але й молодь, якій небайдуже, що буде з лікарнею далі.

А поки що медперсонал стаціонарного відділення працює в звичному режимі, сподіваючись, що в кінці місяця не залишиться без заробітної плати.

Марія АНДРІЄНКО

Один відгук на «ЗА ДОЛЮ ЛІКАРНІ – НА ПРИЙОМ ДО ВОЛОДИМИРА ГУНЧИКА»

  1. Повністю погоджуюсь про стаціонарне відділення. Воно повинно бути в кожному населенному пункті взагалі...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>