ВІДПОВІДЬ ЧЛЕНАМ ДЕПУТАТСЬКОЇ ГРУПИ “РАТНІВСЬКА ГРОМАДА” ОЛЕКСАНДРУ ЧЕРНЕЦЬКОМУ І К°, або ЗЕМЕЛЬКА ВСЕ-ТАКИ НЕ ПУСТУЄ

 

Уважно прочитавши статтю в газеті Ратнівщина «А земелька чекає...», авторами якої є члени депутатської групи «Ратнівська громада», не надав цьому серйозного значення, адже написане — це звичайний популізм та піар. Про земельну проблему в селищі знає кожен, тому концентрувати увагу на очевидному не має підстав.

Ви пишете, що для ефективного вирішення земельного питання необхідно розробити положення щодо надання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, за яким на рівних правах жителі Ратного отримуватимуть земельні ділянки за конкретною чергою з огляду на життєві і фінансові обставини прохачів. Тому, перш за все, хочу зазначити, що у відповідності до Конституції та законодавства України всі громадяни мають рівні права в отриманні земельних ділянок для будівництва. Земельним кодексом України передбачений порядок надання земельних ділянок і жодним нормативно-правовим актом не передбачена черговість надання. Тобто порядок виділення земельних ділянок розроблений законодавцем і орган місцевого самоврядування не може розробити інший порядок та створити свій місцевий земельний кодекс. До речі, в сільських та селищних радах деяких ра-йонів, де було розроблене так зване положення про надання земельних ділянок, органи прокуратури оскаржили дані положення в судовому порядку.

Крім того, хочу зазначити, аналогічне положення було розроблене окремими депутатами-спритниками і в Ратнівській селищній раді ще в 2009 році, де було передбачено п.3.7 розділу III «надавати пільги при виділенні земельних ділянок депутатам Ратнівської селищної ради або членам їх сімей...» Коментарі, як кажуть, зайві. Або як бути з чергою, коли в окремих “далекоглядних” родинах всі повнолітні члени написали заяви на отримання земельної ділянки під індивідуальну забудову, і якщо керуватись положенням, а не здоровим глуздом, то на одну родину, згідно з черговістю, слід виділити одночасно чотири земельні ділянки? І такі факти були, і мені доводилося накладати вето і переборювати рішення депутатів селищної ради.

Також звертаю Вашу увагу на те, що вищезгадане положення є нормативним актом у розумінні законодавця, тобто воно є регуляторним актом і повинно пройти визначену законом процедуру, а саме: проект має бути опублікованим, проведений аналіз регуляторного впливу, протягом не менше одного місяця приймаються зауваження, пропозиції, які повинні бути враховані або вмотивовано відхилені. Потім цей документ направляється в Державну регуляторну службу України, яка має надати позитивний висновок про відповідність даного положення до чинного законодавства в Україні. У зв’язку з абсурдністю так званого положення Державна земельна інспекція внесла нам подання про його скасування на сесії селищної ради, що ми і зробили. Однак знову з-під поли депутатської групи “Ратнівська громада” з’являється положення про виділення земельних ділянок в смт Ратне.

У мене напрошується висновок, що птахи нові, а пісні старі. Адже ще в першій моїй каденції аналогічну депутатську групу в селищній раді, тільки під назвою «Громадський актив», очолював колишній депутат селищної ради Трикош В.О. Мені також відомий і позакулісний ляльковод зазначених депутатських груп, який свої зусилля спрямовує на дестабілізацію ситуації не тільки в селищній раді, а й в інших радах району, для задоволення своїх групових, політичних та владних амбіцій.

Восьмого квітня на засіданні комісії по земельних питаннях депутат Лесик С.І. показував «надсекретні» списки та з незрозумілих причин заявляв про непрозорість виділення даних земельних ділянок, хоча, будучи депутатом минулого скликання, сам за них і голосував, але про положення не заїкався, бо був зацікавлений у виділенні земельних ділянок своїй родині.

Дев’ятого квітня через “Інтернет” Лесиками були опубліковані вищезгадані списки щодо виділення земельних ділянок у 2014—2015 роках та списки осіб, які подали заяви в цих роках. Відразу хочу зазначити, що дані списки не є «надсекретними», оскільки під час виділення земельних ділянок вони вивішуються на інформаційному стенді і до них має доступ кожен бажаючий. Також хочу пояснити, що дані списки — це списки громадян, які отримали земельні ділянки в масивах «РЕМ-Хімзавод» та «Околиця». Питається, і який в цьому “кримінал”, що учасники АТО написали заяви на отримання земельних ділянок під індивідуальне будівництво в 2014—2015 роках і 25 із них 5 березня 2015 року на сесії селищної ради в колегіальний спосіб отримали ділянки під забудову у вище-вказаному масиві?! Вони на це мають повне право, передбачене урядовою постановою. Однак членам групи “Ратнівська громада” хотілося збурити людей, протиставити їх селищній раді і мені особисто.

Крім того, члени даної депутатської групи безпідставно в своїй замітці звинуватили мене, як селищного голову, у порушенні норм проведення сесій та засідань постійної земельної комісії. Доводжу до Вашого відома, що, згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесійні засідання проводяться не рідше одного разу в квартал. За п’ять місяців роботи новообраної ради з моєї ініціативи вже проведено аж шість сесійних засідань.

І скажіть, будь ласка, хто кому забороняв виносити будь-які питання, в тому числі і земельні? Організація ж засідань постійних комісій не входить у компетенцію голови — це прямий обов’язок постійних комісій та депутатських груп. Ви ж, Чернецький Олександр, Лесик Сергій, і в роботу постійної земельної комісії вносите деструктив: то зриваєте засідання, то виганяєте з засідання секретаря селищної ради, спеціалістів-землевпорядників, то намагаєтеся вдвох таємно вирішувати, кому виділяти землю, а кому ні. Тому не потрібно кивати на дзеркало, якщо «рожа крива».

Хочу сказати, що багато ратнівчан переглянули в мережі Інтернет сесійні засідання, зробили правильні висновки і оцінили розумові можливості і мене, як головуючого, так і деяких депутатів — популістів та крикунів. Бо всім відомо – порожня бочка найгучніше дзвенить.

Шановні ратнівчани! Через газету ”Ратнівщина” хочу звернутися до всіх жителів селища. Селищна рада виготовила план детального планування по трьох масивах, а саме: район Дач (урочище Береза), район вул. Заболоттівської (водонасосна станція), район Замку. Загальна кількість земельних ділянок під будівництво становить 280. Щоб дані масиви влітку не заростали бур'янами, ми прийняли рішення рекомендувати власникам використовувати цю землю під городи. Користуючись нагодою, хочу ще раз це підтвердити.

Тому не піддавайтеся на безпідставні провокативні дії деяких депутатів, земельні ділянки після детального вивчення постійною комісією, сесією будуть виділені, і власники вже в цьому році зможуть приступити до будівництва.

А депутатам групи «Ратнів-ська громада» радив би не ставити палиці в колеса, не вигадувати протизаконних місцевих земельних кодексів, а свою енергію і розум використати на розширення меж населеного пункту Ратне, щоб земелькою забезпечити всіх бажаючих будуватися, а їх більше 1400 осіб.

Ратнівський селищний голова КУЛИК В. М.

Відгуки (2) на «ВІДПОВІДЬ ЧЛЕНАМ ДЕПУТАТСЬКОЇ ГРУПИ “РАТНІВСЬКА ГРОМАДА” ОЛЕКСАНДРУ ЧЕРНЕЦЬКОМУ І К°, або ЗЕМЕЛЬКА ВСЕ-ТАКИ НЕ ПУСТУЄ»

  1. Микола коментує:

    !

  2. Саша коментує:

    Те, чим займається Громада в селищній раді є сміхом. Кожен повинен займатись своєю справою. волонтерство в них непогано виходить. От би й займались у цьому напрямку, бо дивлячись на засідання селищноі ради — то толку від них там мало.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>