Забезпечення працевлаштуванням населення району

З початку року до районного центру зайнятості надійшло 365 вакансій, з яких укомплектовано за направленням служби зайнятості 292.

Станом на 28 липня кількість актуальних вакансій становить 16 одиниць, а послугами скористалося 927 безробітних, у тому числі жінок — 425 осіб, молоді до 35 років — 312, соціально вразливої категорії населення — 391, мешканців сільської місцевості – 629. Про забезпечення працевлаштуванням населення району у цьому році журналіст районної газети поспілкувався із директором центру Іваном Миронюком.

— За цей період кількість зареєстрованих безробітних становить 513 осіб, з яких жінки — 188; молодь віком до 35 років — 138; особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, — 207 осіб, які проживають у сільській місцевості – 351, — навів статистичні дані Іван Артемович. — Було працевлаштовано 295 осіб, з них 186 безробітних. Брало участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру 268 осіб.

— Розкажіть про головну мету профнавчання.

— Це сприяння працевлаштуванню безробітних шляхом набуття професії і підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. Так, протягом січня-липня проходили професійне навчання у навчальних закладах області (ВОУЦ АПК, Оваднівський професійний ліцей, НКК ВУЖКГ, Луцький МНВК) за професіями тракторист — машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, електрогазозварник, перукар, кухар, машиніст (кочегар) котельної — 43 особи, закінчили навчання 27 осіб, з яких 25 були працевлаштовані. 4 особи навчалися на курсах цільового призначення «Основи підприємницької діяльності» на базі Рівненського Центру профе-сійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та Ковельської філії Університету сучасних знань, із них – один учасник АТО. Тут вони оволоділи основами ведення бізнесу і, як результат, відкрили власну справу у сфері торгівлі та надання послуг з ремонту автомобілів. На сьогодні створено гнучку систему професійного навчання безробітних шляхом стажування, яка дозволяє оперативно реагувати на потребу роботодавців у кадрах. Дана послуга пропонується роботодавцям під час інди-відуальних зустрічей та масових профорієнтаційних заходів. За січень-липень направлено на стажування 15 осіб за профе-сіями: продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, швачка, кухар, бармен, експедитор. За спеціальністю «бухгалтерський облік» — для 13 роботодавців. За січень-червень розірвано 67 трудових договорів між фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності та працівниками. Станом на 1 липня зареєстровано 480 діючих договорів між фізичними особами та найманими працівниками.

Четверо жителів району було направлено на підвищення кваліфікації за навчальною програмою „підприємець-початківець”, а також четверо отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю. Використано на ці цілі 92,3 тисячі гривень.

— Який нині середній розмір допомоги по безробіттю?

— Середній розмір допомоги по безробіттю 1235,7 гривень. Отримують допомогу 460 людей. Хочу наголосити на тому, що на сьогоднішній день на ринку праці району гостро стоїть потреба в кадрах робітничих професій. Центр зайнятості тісно співпрацює з ринкоутворюючими підприєм-ствами, зокрема, із СТОВ «Ратнівський аграрій», з яким за 4 роки діяльності налагодилась тісна та плідна співпраця. Утворення СТОВ «Ратнівський аграрій» вселило нову надію у жителів району на відродження аграрного бізнесу та вирішення проблем зайнятості на селі. Це було перше підприємство з іноземними інвестиціями в сільському господарстві. Таким чином центр зайнятості швидко реагує на заявлені вакансії, укомплектування відбувається протягом п’яти днів. Наприклад, вакансія завідувача майстерні на вимогу роботодавця «Ратнівський аграрій» – працівниками центру зайнятості швидко була підібрана кандидатура з числа безробітних і працевлаштовано на заявлену вакансію.

— Іване Артемовичу, з якими ринкоутворюючими підприємствами району ще ведеться тісна співпраця?

— ТзОВ «Волиньліспром» — із десяти заявлених вакансій укомплектовано сім, середньомісячна заробітна плата становить більше двох з половиною тисяч, середньо-облікова чисельність — 42 працівники; ДП «ВІТАУТ» ЗАТ «ХОСТІЛІА» — з 8 заявлених вакансій укомплектовано 6, де середньомісячна заробітна плата становить більше 2600 грн. та середньооблікова чисельність станом на сьогодні — 157 працівників; у ТзОВ «Спільний ліс» з 15 заявлених вакансій укомплектовано 12, де середньомісячна заробітна плата становить більше 3980 гривень, середньооблікова чисельність — 72 працівники; у ДП «Ратнівське ЛМГ» з шести заявлених вакансій укомплектовано п’ять, де середньомісячна заробітна плата становить понад 7200 грн., а чисельність працівників – 200 осіб.

— Ратнівський районний центр зайнятості здійснює організацію громадських робіт на території району?

— Тісна співпраця проводиться з Ратнів-ською та Заболоттівською селищними радами, Забродівською, Гірниківською, Здомишельською, Кортеліською, Прохідською сільськими радами, де із заявлених ста вакансій було укомплектовано 99. Швидке укомплектування вакансій на громадські роботи дає змогу роботодавцю виконати великий об’єм робіт за короткий термін часу, а безробітному отримати додатковий заробіток. Проведення громадських робіт, зокрема, на селі, знижує гостроту проблеми безробіття, запобігає призупиненню трудової діяльності та сприяє адаптації до неї безробітних після тривалої перерви.

— Як проходить робота з демобілізованими військовослужбовцями?

— Для участі в бойових діях на Сході України Ратнівсько-Старовижівським об’єднаним військовим комісаріатом було мобілізовано сім безробітних. Проведенню мобілізації сприяла підготовча робота фахівців центру зайнятості. Була укладена угода про співпрацю з військкоматом, створені інформаційні куточки як у військкоматі, так і в центрі зайнятості, опрацювання списків безробітних, створено консультпункт у центрі зайнятості для представників військкомату для проведення індивідуальної роботи, ознайомлення особистими консультантами в додатку 1 до ПК 318 безробітних щодо можливостей проходження військової служби за контрактом, проведення шістнадцяти заходів – семінарів, міні-ярмарків – щодо популяризації військової служби, оформлення контракту, у яких взяло участь 125 осіб. Проте найвідповідальніша робота — із демобілізованими військовослужбовцями. У минулому році до нас звернулося дев’яносто три демобілізованих, а цьогоріч – тридцять два, які перебувають на обліку. Усі клієнти служби зайнятості з числа учасників АТО отримують допомогу по безробіттю. Фахівці працевлаштували сімнадцять демобілізованих, дев’ять з яких проходять службу за контрактом. Хочу сказати, що два з них проходили перенавчання за професіями тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва та підприємець-початківець, тринадцять брали участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру. Один демобілізований учасник АТО за сприяння центру зайнятості одержав кошти на відкриття власної справи на загальну суму сімнадцять тисяч гривень, вид діяльності – торгівля продовольчими товарами.

— Дякую за розмову.

Леся ГРІНЧУК 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>