УПРАВЛІННЯ НОВЕ – ЗАВДАННЯ СТАРІ, ПРАВА БІЛЬШІ

 

приступаУ неділю, 14 серпня, ветеринарні працівники святкують професійне свято. Не так давно у структурі, в якій вони працювали — управлінні ветеринарної медицини у районі та ветеринарній лікарні, — сталися зміни: шляхом реорганізації створено управління Держпродспоживслужби у Ратнівському районі.

Що це за управління, які його завдання — інтерв'ю з виконуючим обов'язки новоствореного управління Михайлом Приступою. Варто нагадати, що до цього Михайло Семенович був начальником управління ветеринарної медицини у районі впродовж одинадцяти років, а ще раніше — начальником Ратнівського ветеринарно-санітарного пункту на кордоні та транспорті, тож з ветеринарією обізнаний добре. На нього й покладені обов'язки голови комісії з реорганізації.

— Реорганізація нашої служби в Україні розпочалася ще два роки тому. У вересні 2014 року Кабінет Міністрів України видав постанову «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», і тоді було створено Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Службу було створено шляхом реорганізації та перетворення Державних ветеринарної та фітосанітарної служб, приєднавши до служби, що утворилася, Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів і Державну са-нітарно-епідеміологічну службу. А вже через рік, у вересні минулого року, було за-тверджене положення про Службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а у лютому ниніш-нього року затверджено положення про управління Держпродспоживслужби у Ратнівському районі на базі управління ветеринарної медицини у районі. З того часу я виконую обов'язки начальника, і разом з тим є начальником відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії новоствореного управління.

— Михайле Семеновичу, скажіть, які саме відділи є у новоствореному управлінні і який його штат?

— Створено два відділи: відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарії і відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, начальником якого є Анатолій Федорук з Каменя-Каширського. Щодо чисельності працівників, то працюють всі ті, що й працювали, в одному відділі три чоловіки, в іншому — два, та передбачається збільшення штату управління. А ветеринарна лікарня працює, як і працювала, вона залишається у нашому підпорядкуванні.

— Які сьогодні основні завдання вашого управління?

— Завдання залишились ті ж самі, але тепер ми будемо мати більші права. Основне завдання — забезпечення охорони району від занесення збудників особливо небезпечних хвороб із територій інших держав або карантинних зон. Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства здійснює санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням санітарного законодавства та окремих показників якості харчових продуктів, додержання підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності та громадянами державних санітарних норм і правил гігієнічних нормативів та регламентів безпечного виробництва, транспортування, зберігання, застосування пестицидів і агрохімікатів за вмістом залишкової кількості пестицидів і агрохімікатів у харчових продуктах та продовольчій сировині, зокрема, імпортованих лікарських травах, водних об'-єктах, воді та ін.

— Цікаво, а що вже зроблено за цей короткий час?

— Ми вже зареєстрували та внесли до державного реєстру торгові заклади, заклади громадського харчування та підприємців, які виробляють, реалізовують або займаються перевезенням продуктів громадського харчування — всього 188 підприємств району. Здійснюємо планові перевірки підконтрольних об'єктів на дотримання санітарного законодавства — це дитячі садочки, школи, інші. Здійснюємо планові заходи і по ветеринарії. Роботи по реорганізації ще повністю не завершені, немає всіх відповідних нормативів та положень про подальші дії управління.

— Тепер, напевно, під вашим наглядом буде і стихійна торгівля м'ясо-молочними продуктами в селищах та селах району?

— Під нашим контролем торгівля лише на ринках, а на Ратнівщині тільки один ринок — у Ратному, всі інші — стихійні. Там, на стихійних ринках, відповідальність несуть органи місцевого самоврядування, які надають місце для торгівлі, так само і в Ратному — селищна рада відпо-відає за торгівлю на тротуарах та прилеглій до ринку території.

— Якщо громадянин виявив неякісну продукцію в магазині або ж йому запропонували прострочений товар, він вправі звернутися до вас за допомогою і з проханням наведення порядку в торгівлі?

— Ми зобов'язані реагувати на скарги і звернення громадян, але, аби перевірити факт, маємо отримати дозвіл на це з Києва. Ми вже розглядали одну скаргу, дозвіл отримали відразу. Склали протоколи, провели лабораторне дослідження — чекаємо на відповідь. Якщо нам будуть надані ті повноваження, які передбачені відпо-відним законодавством, порядок в торгівлі повинні навести — ситуація в торгових закладах буде значно кращою, як, втім, і на інших підприємствах, які ми будемо контролювати.

Розмовляла Валентина БОРЗОВЕЦЬ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>