ПІДСУМУВАЛИ РОБОТУ ЗА 2017 РІК ПРАЦІВНИКИ КУЛЬТУРИ РАЙОНУ

підсумували роботу підсумували роботу1Цими днями у центральній районній бібліотеці відбулася підсумкова нарада працівників культури, на якій були присутні директори будинків культури, завідуючі сільськими клубами та бібліотеками, керівники народних аматорських колективів, методисти районного будинку культури, директор, викладачі дитячих музичних шкіл, директор Кортеліського історичного музею. У нараді взяв участь заступник голови районної державної адміністрації Сергій Матвійчук.

На Ратнівщині, за словами начальника відділу культури Олени Горнік, функціонує 39 будинків культури та сільських клубів, 32 бібліотеки, Кортеліський історичний музей, Ратнівська дитяча музична школа. З січня минулого року до Заболоттівської об’єднаної територіальної громади відійшли чотири клубні заклади, п’ять бібліотек та Заболоттівська дитяча музична школа. З січня нинішнього року до Велимченської ОТГ відійшли три клубних заклади та три бібліотеки, до Самарівської ОТГ – шість клубних установ та бібліотек, до Забродівської – одинадцять клубних закладів, сім бібліотек та один пункт видачі книг в с. Адамівка.

Аматорські колективи Рат-нівщини протягом року взяли активну участь у культурно-мистецьких заходах районного, обласного масштабів. У сільських закладах культури провели тематичні заходи до національних та релігійних свят, концерти до днів села.

У районному будинку культури працює сім колективів, з них шість – носять почесне звання «народний», один – «зразковий». Протягом минулого року аматорські колективи РБК виїжджали з концертами у сільські клубні установи, на високому рівні провели культурно-мистецькі заходи до державних свят та ряд заходів з відзначення професійних свят.

Проведені заходи по зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури ра-йону.

Одним з найбільш проблемних питань було і залишається питання опалення сільських клубних закладів району. Окремі заклади потребують ремонту. Потребує реставрації фасад районного будинку культури, з моменту здачі приміщень районної центральної бібліотеки та районного будинку культури не проводились ремонти внутрішніх приміщень.

Олена Горнік розповіла про роботу та проблеми Ратнівської музичної школи. Зокрема, у ній працює 26 педагогів, навчається 316 учнів. Музична школа має три філіали — у селах Велимче, Жиричі, Щедрогір, де навчається 39 учнів. Вихованці гідно представили район на регіональних та обласних музичних та мистецьких конкурсах. Серед випускників музичної школи є чимало й таких, що поступили до мистецьких навчальних закладів.

Поряд з тим у школі існують такі проблеми, як нестача коштів на поновлення інструментарію. Не вистачає комплектуючих — струн, тростин, нотної та музичної літератури та багато іншого. Потрібно провести капітальні ремонти в класах та коридорах. Замінити меблі, вікна на енергозберігаючі та двері.

Одним з основних напрямків роботи відділу культури є охорона культурної спадщини на території району. На державному обліку знаходиться вісімдесят один об'єкт.

Про роботу бібліотечної системи району розповіла директор Віра Сидорук. Протягом року населення району обслуговували центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та 25 сільських. Обслуговування здійснювали 37 бібліотечних працівників, з яких три працювали в умовах неповної зайнятості.

Центральна районна бібліотека і районна бібліотека для дітей є методичними центрами для сільських бібліотек. Для навчання, підвищення фахового рівня бібліотекарів проходили семінари, практикуми, тре-нінги і вебінари, практичні заняття. Загалом, бібліотеки ра-йону відвідав 18341 користувач різних вікових категорій. До послуг читачів – книжковий фонд кількістю 234324 одиниці. У рамках районної програми на поповнення бібліотечних фон-дів з районного бюджету було виділено 14 тис. грн., на які придбано 206 примірників книг. За державними програмами надійшло 1790 примірників на суму 121459 грн.

П’ять  бібліотек обладнано сучасною комп’ютерною технікою з підключенням до Інтернету, є безкоштовний Wi-Fi. Зросла популярність сайту районної бібліотеки та блогів бібліотек-філій.

Третій рік поспіль бібліотекарі беруть участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека ук-раїнського воїна». З метою належної організації відпочинку дітей під час літніх канікул у книго-збірнях було розроблено програму літнього читання «В гостях у книги». У березні в бібліотеках системи пройшов Тиждень дитячої і юнацької книги «Читай, шануй, бережи книгу». Успіхами у роботі з читачами вважають участь у районних, обласних, всеукраїнських конкурсах та неодноразові перемоги.

Про роботу Кортеліського історичного музею звітував директор Микола Михалевич. За рік у музеї проведено 85 екскурсій, платних послуг надано на суму 3937 гривень. З метою дослідження історії нашого краю та збереження історичної пам’яті працівники музею записали спогади очевидців Кортеліської трагедії та Голокосту, ветеранів Другої світової війни та УПА, старожилів села та району. Відповідні статті були опубліковані у засобах масової інформації та наукових збірниках. Протягом року фонди музею поповнилися на 72 експонати. Для підвищення фахового рівня директор музею брав участь у семінарі на базі Волинського краєзнавчого музею та двох зустрічах у рамках проекту «Захистимо пам’ять», який фінансується урядом Німеччини. Позитивне значення мала також його участь у роботі науково-практичних краєзнавчих конференцій у Любомлі та Камені-Каширському.

Після всього зі словами підтримки культпрацівникам району виступив заступник голови районної державної адміністрації Сергій Матвійчук. Він підсумував нараду, визнав, що робота працівників культури Ратнівського району дійсно на високому рівні і що вони дійсно найкращі у своєму ставленні до роботи. У свою чергу, Олена Горнік подякувала за підтримку та розуміння. А ще побажала нових пошуків та відкриттів, та щоб пісні лунали під мирним небом України.

Леся ГРІНЧУК

.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>