Милосердя та доброти забагато не буває…

милосердяВ Україні вже стало доброю традицією щороку на початку листопада святкувати День працівника соціальної сфери – наше професійне свято.

Професія соціального пра-цівника має досить глибоке коріння, адже турбота про ближнього закладена в генетиці багатьох поколінь. Здатність до спічуття, співпереживання, готовність відгукнутися на чужу біду, прийти вчасно на допомогу — ці людські якості існують здавна і завжди притаманні слов'янській душі. Приклади державної підтримки та благодійної допомоги існували й у давні часи. Особливістю сучасної професійної соціальної роботи є те, що вона має на меті не лише підтримку людини, але й її повернення до повноцінного самостійного активного життя. Тому сьогодні соціальна робота вимагає від тих, хто її виконує, оволодіння найсучаснішими методами роботи з людиною. Серед великої кількості соціальних праців-ників особливе місце займають працівники Пенсійного фонду України.  Професійність, почуття обов'язку  та самовідданість у поєднанні з толерантністю, гуманізмом, душевним теплом, чуйністю та моральністю — ті риси, без яких не може відбутися справжній фахівець соціальної сфери. Ті люди за покликанням свого серця та за своїми посадовими  обов'язками вирішують соціальні проблеми нашого суспільства, турбуються, аби в старості у нас було якнайменше проблем.

Пенсійний фонд України за 26 років пройшов великий шлях. Повністю відбулося становлення Пенсійного фонду, який стабільно працює, незважаючи на економічну та політичну ситуації в країні. З року в рік робота фонду вдосконалювалась, та основними пріоритетами діяльності фонду  на сучасному етапі є впровадження заходів з покращення якості обслуговування громадян, системи надання послуг, зменшення адміністративних видатків, удосконалення технологій адміністрування пенсійної системи і підвищення рівня автоматизації основних функціональних процесів. Розпочато реалізацію екстериторіальності обслуговування громадян, впроваджено нові стандарти обслуговування  громадян за принципом «єдиного вікна». У цьому році запроваджено роботу в системі централізованого призначення і виплати пенсій, триває впровадження електронних пенсійних справ з поступовою відмовою від паперового оригіналу. Здійснюються кроки у напрямку інтеграції інформаційних ресурсів пенсійної сис-теми та підготовки їх переходу на web-орієнтовну технологію, створення єдиного інформаційного середовища, у якому обробляється інформація про застрахованих осіб і пенсіонерів.

Саме через серця пенсійників щоденно проходять потреби, болі і турботи пенсіонерів району. А їх сьогодні на Ратнівщині понад 12 тисяч. Протягом 10-ти місяців цього року забезпечено своєчасну і в повному обсязі виплату пенсій, на яку кожного місяця спрямовується більше 16-ти мільйонів гривень. З початку року призначено 376 нових справ, для 149 працюючих громадян проведено перерахунок пенсій з урахуванням  додаткового стажу і заробітку, здійснено  263 інших перерахунки за заявами пенсіонерів, які вплинули на розмір пенсії, 21 громадянину  призначено пенсії  за особливі заслуги перед Україною, 11 особам призначена грошова допомога в розмірі 10-ти місячних пенсій. З травня  здійснено перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму, наступний перерахунок буде проведений з  грудня. Протягом 10-ти місяців цього року сектором з обслуговування громадян надано консультацій, роз'яснень, довідок, тощо 6895 громадянам. На особистому прийомі побувало 30 громадян,  на гарячу телефонну лінію звернулось 54 громадяни нашого району.

Робота у Пенсійному фонді — це робота із людьми і для людей. Тому в управлінні працюють лише ті, для кого милосердя, людяність — основні риси характеру, ті, хто, проявляючи добродушність, творить добро не тільки за службовими обов’язками, а й за велінням совісті та покликом душі. Відзначити в управлінні на сьогодні, зокрема, роботу одних із кращих дуже важко, тому що всі встигають і працюють віддано, а головне те, що усі вміють чужий біль сприймати, як свій, і готові завжди прийти на допомогу пра-цівникам і пенсіонерам. Проте хочеться відмітити працівників, які  всю свою трудову діяльність посвятили  роботі в системі пенсійного забезпечення. Це Лариса Заліпа, Валентина Брей, Лариса  Токарська, Ніна  Середюк, Лариса Шиманська, Світлана Іванюк, Лариса Свиридюк, Тамара  Андріюк. А також  працівників, які з початку заснування Пенсійного фонду і до сьогод-нішнього дня працювали над створенням системи надходження й акумулювання коштів та персоніфікованого обліку застрахованих осіб — Людмилу   Михальчук, Марію Красножон,  Оксану  Валікову.  Поряд із до-свідченими колегами, переймаючи  у них досвід та  набуті навики,  старанно та самовіддано  працюють в управлінні і молоді фахівці, зокрема, Юрій Горщарук, Петро Середюк, Оксана Матвійчук. Добрим словом хочеться згадати і наших ветеранів, які впродовж багатьох років добросовісно і терпляче втілювали принцип: кожному громадянину — увагу, розраду, реальну допомогу. Це Валерій Іванович Михалевич, Олена Володимирівна Ковальчук, Валентина Анатоліївна Хоцевич, Надія Несторівна Костючик, Тамара Михайлівна Ленартович, Марія Захарівна Карпік, Світлана Дмитрівна Бакалюк, Ольга Степанівна Кошелюк.

Отже, життєвою позицією пенсійників було і залишається на сьогодні кредо: якщо взятись за якусь справу, то треба намагатися досконало її вивчити і рішуче довести до логічного завершення. І, мабуть, не існує виміру, щоб оцінити душевне тепло, енергію, нервову напругу, які витрачаються щоденно для вирішення питань відвідувачів.

З нагоди свята я щиро вітаю всіх тих, хто виконує одну з найбільш благородних місій — щоденно надає допомогу всім, хто потребує державної опіки, тих, хто своєю щоденною працею створює систему соціального захисту нашої держави в таких непростих умовах сьогодення. Цього святкового дня щиро зичу всім вам, шановні колеги, міцного здоров'я, щастя, активного довголіття, невичерпної енергії та вагомих здобутків на благородній ниві служіння людям.

Лідія Михалевич,

перший заступник  начальника Старовижівського об’єднаного управління Пенсійного  фонду України у Волинській області

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>