ДП «Ратнівське ЛМГ» сертифіковане

Відповідні міжнародні організації провели сертифікацію лісів, дали оцінку відповідності ведення лісового господарства в лісах Волинського обласного управління лісомисливського господарства критеріям та принципам FSC TM (Лісової наглядової ради).
Під час проведення аудиту ведення лісового господарства як основного, так і наглядових відмічено, що існуюча система управління у ДП «Ратнівське ЛМГ» в цілому забезпечує хороше збереження, використання та відтворення лісових ресурсів.
Про лісову сертифікацію, що це таке і що вона дає для підприємства, розповідає головний лісничий ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» В’ячеслав Дейнека.
— Лісова сертифікація – це оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, що заслуговують на довіру, стандартів. Хочу зазначити, що екологічне збалансоване і відповідальне ведення лісового господарства забезпечує заготівлю лісоматеріалів та іншої лісової продукції при одночасному збереженні біорізноманіття та продуктивності лісів, природних екологічних процесів. Соціально орієнтоване ведення лісового господарства сприяє зростанню добробуту місцевого населення і суспільства в цілому, а також стимулює місцеве населення зберігати лісові ресурси. А економічно життєздатне використання лісових ресурсів означає, що лісове господарство і лісокористування організовані й управляються таким чином, щоб бути прибутковими, проте не за рахунок виснаження лісових ресурсів і природних екосистем.
Сертифікація ведення лісового господарства – це відносно новий процес, який швидко розвивається і стрімко змінює звичний вигляд світової торгівлі лісоматеріалами. Якщо раніше при укладанні контрактів на постачання лісопродукції покупців цікавили якість, строки постачання та ціна, то тепер до цих вимог додається ще й вимога екологічної сертифікації.
Серед переваг, які отримало державне підприємство «Ратнівське лісомисливське господарство» від сертифікації: незалежна гарантія для клієнтів-покупців, посередників та інвесторів щодо контролю за якістю лісової продукції; вихід на ринки держав, які використовують виключно деревну продукцію з сертифікованих лісів; демонстрація запровадження найкращої практики в управлінні лісовим господарством.
Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>