ШКОЛАМ, У ЯКИХ НЕМАЄ ЖОДНОГО КЛАСУ, – ПОКИ ЩО ЖИТИ!

30 серпня працювала позачергова десята сесія районної ради сьомого скликання за участю 30 депутатів. Її проведення було зумовлене актуальним питанням сьогодення – подальшого функціонування Щитиноволянської та Адамівської шкіл, у яких немає повних класів (клас вважається укомплектованим, якщо у ньому 5 і більше дітей). (1 версня у школи с. Щитинська Воля прийшло 19 учнів, с. Адамівка – 6).

З питанням щодо організації інди-відуального навчання дітей у групах у приміщеннях навчально-виховних закладів за рекомендацією постійної комісії з питань освіти районної ради, яка працювала за участю директорів шкіл та батьків, звернувся відділ освіти, молоді та спорту до районної ради.

У порядку денному сесії це питання стояло під номером один. Інші питання – про розгляд депутатських запитів та різне. Та окрім того, до порядку денного Андрій Харлампович запропонував внес-ти питання про передачу коштів із Заболоттівської селищної ради до служби автомобільних доріг у Волинській області, проінформувавши, чому виникло це питання, — депутати, обговоривши, не включили його до порядку денного. Але до цього питання за пропозицією Валерія Свіржевського повернулися пізніше і після жвавого обговорення, роз'яснення, в якому брали активну участь Микола Макарук, Валентина Мороз, Володимир Сінчук, Володимир Ярмошук, Євген Савлук та інші, внесли до порядку денного питання про передачу коштів із Заболоттівської селищної ради в обласний бюджет. У зв'язку з африканською чумою, яка зафіксована у районі, виникли питання, і їх включили до порядку денного: про внесення змін у Комплексну програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Ратнівському районі на 2016—2020 роки та про внесення змін до рішення сесії районної ради від 30.12.2015 року №4/44 «Про районний бюджет на 2016 рік».

З першого питання виступив Валентин Андросюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту. Він коротко проінформував, що у районі функціонує 39 навчальних закладів і з них 9 мають неукомплектовані класи, а школи сіл Щитинська Воля та Адамівка взагалі не мають повних класів — і ці діти за бажанням батьків будуть навчатися або за індивідуальною формою навчання на дому п'ять годин на тиждень, або в іншому навчальному закладі. Звернувся до депутатів, аби дали дозвіл на індивідуальне навчання дітей у групах, у своїх школах, що дасть можливість збільшити кількість годин, щоб забезпечити дітям нормальне навчання. Після жвавого обговорення, з якого випливало, що рано чи пізно ці школи будуть закриті, бо немає дітей, прозвучала пропозиція, аби їх утримати хоч цей рік з надією, що, якщо школа буде існувати, то можна буде у подальшому отримати шкільний автобус для підвезення дітей в сусідні навчальні заклади. На заробітну плату вчителям передбачені кошти з державної субвенції, а для утримання приміщення та техпрацівників виділені кошти з районного бюджету (поки що до січня наступного року). В обговоренні взяли активну участь Микола Макарук, Володимир Ярмошук, Віталій Бірук, Володимир Кацевич, Андрій Харлампович, Олександр Юхимчук, Павло Ковч, Володимир Сінчук, Тетяна Павлович, Василь Головій, інші. Депутати після жвавого обговорення і при повторному голосуванні вирішили рекомендувати відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації за відсутності умов для відкриття класів здійснювати організацію індивідуального навчання дітей в групах у приміщеннях навчально-виховних закладів не лише цих шкіл, а й інших, у яких немає окремих класів.

Далі депутати перейшли до питання про розгляд депутатських запитів і прийняли відповідне рішення: взяли до відома інформації, надані головою райдержадміністрації Андрієм Харламповичем на депутатський запит В. Головія щодо законності виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства біля озера Святе села Тур — запитувана інформація у райдержадміністрації відсутня; головою районної ради Михайлом Макаруком на депутатський запит Андрія Харламповича щодо перспектив утримання з районного бюджету ЗОШ І-ІІ ступеня с. Щитинська Воля з першого вересня 2016 року — виділені з районного бюджету 147 500 грн.; в.о. начальника філії Волинського обласного управління пуб-лічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» Ю. Которовичем на депутатський запит Т. Павлович щодо причин закриття відділення Ощадбанку в селі Велимче — Ощадбанк не має можливості утримувати збиткові відділення; начальником філії «Старовижівський автодор» ДП «Волинський облавтодор» М. Янчуком на депутатський запит І. Боровського щодо ямкового ремонту дороги Межисить-Щедрогір-Підгір'я-Річиця на відрізку «Лучичі-Якушів» — роботи виконати на даний час неможливо.

Депутати розглянули питання про внесення змін в Комплексну програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Ратнівському районі на 2016—2020 роки — інформував Сергій Бойко, головний спеціаліст з питань цивільного захисту, який додатково просив виділити з районного бюджету 1 мільйон 70 тисяч гривень на чотири роки, з них на сьогодні 227 тисяч. При розгляді питання про уточнення районного бюджету на 2016 рік Людмила Ковч, начальник управління фінансів, запропонувала депутатам, і вони прийняли рішення: спрямувати 227 тис. грн., з яких 207 тис. із перевиконання бюджету і 20 тис. із резервного фонду, головному розпоряднику райдержадмі-ністрації для ліквідації спалаху африканської чуми — на виконання Комплексної програми — 187 тис. грн. та районної програми створення і використання матеріальних резервів запобігання ліквідації надзвичайних ситуацій — 40 тис. грн.

Далі депутати взяли до відома інформацію Андрія Харламповича з питання передачі коштів із Заболоттівської селищної ради в обласний бюджет і повернулися до питання внесення змін до районного бюджету. Інформувала Людмила Ковч, яка запропонувала "Зменшити іншу субвенцію в сумі 350 тисяч грн. районного бюджету, спрямовану Заболоттівській селищній раді на капітальний ремонт доріг Заболоття-Гута, Заболоття-Тур (вул. Л.Українки с. Тур), і спрямувати вилучені асигнування в сумі 350 тисяч як іншу субвенцію обласному бюджету — розпорядник Департамент інфраструктури та туризму облдержадміністрації для співфінансування капітального ремонту доріг Заболоття-Гута, Заболоття-Тур (вул. Л. Українки с. Тур). Депутати прийняли відповідне рішення і після «Різного», в якому йшла мова про ситуацію, яка склалася в районі у зв'язку зі спалахом африканської чуми, сесія завершила свою роботу.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>