Ратнівські депутати обговорили питання об’єднання територіальних громад  

17 серпня 2016 року відбулась чергова сесія селищної ради, на якій розглянуто 8 питань. На початку своєї роботи сесія вшанувала хвилиною мовчання ратнівчан, які загинули в жахливій автокатастрофі, прийняла звернення до Президента України Петра Порошенка, Генерального прокурора України Юрія Луценка, Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова щодо об'єктивного розслідування причин катастрофи, що трапилась 13.08.2016 року на трасі Київ-Одеса о 02 год. 40 хв., в якій загинуло 9 громадян, з них 8 жителів селища Ратне. 

Головним питанням сесії було затвердження порядку проведення громадського обговорення з питання добровільного об'єднання територіальних громад.

З інформацією виступив селищний голова Володимир Кулик, який сказав, що Ратнівська селищна рада в питаннях об'-єднання територіальних громад чітко дотримується Закону України «Про добровільне об'-єднання територіальних громад». Тому критика Ратнівської селищної ради, його особисто у зволіканні об'єднання, яка прозвучала на останній колегії райдержадміністрації з боку М. Г. Бегаля, М. М. Макарука, М. М. Калачука, надумана і безпідставна.

По-перше. Ми законослухняні люди. Є затверджений обласною державною адміністрацією перспективний план об'-єднання громад у Волинській області, і всі суб'єкти його повинні дотримуватись.

Ще в травні-червні минулого року я особисто звертався до голів сільських рад про об'-єднання з центром у Ратному ще до місцевих виборів. Однак у нас, як у тій приказці: «Де два українці, там три гетьмани». Згадайте, Гірники почали виступати за створення своєї громади, Прохід пропонував після виборів, Велимче до Каменя-Каширського, Заброди відразу ж  написали листи в сусідні сільські ради для створення своєї територіальної громади (нині вже другий раз), лунали думки про створення єдиної на район Ратнівської територіальної громади. Тобто пішло бро-діння, не було синхронних узгоджених дій. Та й районна влада, координаційний методичний центр ніякої організаторської роботи не проводили. Жодного разу нас, голів рад, які мали входити до складу Ратнівської об'єднаної територіальної громади, не зібрали разом для обговорення порядку об'єднання, вивчення думок голів рад.

По-друге. Ратнівська селищна рада самодостатня, має більше 10 тисяч населення, дохідна частина бюджету за 2015 рік склала 7,1 млн. грн. (коли всі інші 23 сільських і селищних ради разом мають лише 6,5 млн. грн.).

І це заслуга не заправок, як некоректно висловився на колегії М. Бегаль, а повсякденної роботи по наповненню бюджету виконкому, депутатів, праців-ників апарату Ратнівської селищної ради, трудових колективів райцентру. І не вина моїх сільських колег, що на сьогодні в багатьох із них коштів не ви-стачає навіть на заробітну плату, а це недолуга політика держави.

Я, як Ратнівський селищний голова, в першу чергу відстоюю і буду відстоювати не світові інтереси, а інтереси ратнівчан, тих, хто обрав мене на посаду голови. Тому ще до об'єднання ми поспішаємо ремонтувати дороги, робити нічне освітлення вулиць, водопроводи, каналізування, адже після об'єднання, звісно, потрібно буде ділитись з іншими населеними пунк-тами (а їх, згідно з Перспективним планом, 21 село). І відпо-відно до Закону нікому не відмовляємо, вивчаємо всі пропозиції, які до нас надходять по об'єднанню громади. І є чіткі плани.

По-третє.  В країні нині нестабільна економічна і політична обстановка, по суті йде війна. На даний час по всій Україні об'єдналось біля 190 громад. Центральна влада показово для даних громад виділяє субвенції, і то не в повному обсязі. А уявіть собі, що об'єднаються всі громади?! Я переконаний, що субвенцій всім не вистачить, і скажуть: «Шановні, ви об'єднались, ми всі повноваження вам дали, шукайте й гроші».

Тому у виконанні Закону України «Про добровільне об'-єднання громад» селищна рада, особисто я, як голова, будемо дотримуватись принципу добровільності, економічної ефективності і порад не тільки від числених клерків та місцевих «вождиків», а в першу чергу від усіх ратнівчан шляхом широкого обговорення, а то і референдуму, — завершив В. Кулик.

В. Козловський, керуючий справами виконавчого комітету селищної ради, розповів, як покроково має відбуватися об'-єднання територіальних громад згідно із законом.

В обговоренні даного питання взяв участь голова Ратнівської райдержадміністрації А. Харлампович, який вніс ясність у ті процеси, які відбулися і відбуваються у нашому районі по об'єднанню громад. Він зазначив, що дійсно була створена робоча група, яка розробляла перспективний план, подавала його на затвердження у обласну раду, потім приймалась постанова Кабінету Міністрів. Перспективний план — це робоча карта. На сьогодні у Волинській області створено 6 громад, 4 з яких не були передбачені перспективним планом. Після кожного юридичного висновку змінюється перспективний план. І не є проблемою об'єднання поза цим планом, головне, щоб громада була спроможною економічно. Прикладом може служити Зимненська громада у Володимир-Волинському районі, яка розташована на такій самій віддалі від районного центру, як Заброди від Ратного. Ця громада живе за свої кошти і нічого не просить у району. Однак ніхто не може змусити ратнівських депутатів об'єднатись, якщо у них є хороший бюджет і вдосталь своїх проблем. А та критика, яка звучала на адресу селищної ради, більше стосується представницької влади ра-йону. Якщо бюджет району складається з 52% бюджету селища Ратне, потім відділяться Заболоттівська і Забродівська громади, то, можливо, є побоювання: а з чим залишиться район, адже адміністрація фінансується з державного бюджету. В одному переконаний, що центр має формувати групу, ініціювати об'єднання. А коли це робити, то ви маєте це вирішувати самі.

За затвердження порядку проведення громадського обговорення з питання добровільного об'єднання територіальних громад проголосували всі, крім депутата І. Горбачука, який утримався.

На сесії були затверджені розпорядження селищного голови, видані у міжсесійний період, внесені зміни до бюджету селищної ради на 2016 рік. У зв'язку зі змінами у законодавстві були внесені зміни у рішення сесії від 26.08.2012 року № 17/9 «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами у селищі Ратне», прийнято рішення про внесення змін до генплану по вул. Га-зіна (квартал № 6) та розробку плану детального планування території у смт Ратне по вул. Ковельській, 2 та по вул. Партизанській (квартал № 9). На баланс Ратнівського ВУЖКГ з балансу селищної ради були передані світильники ЖКУ-150 і лампи ДнАТ-150 (у кількості 46 світильників і 46 ламп) на суму: світильники — 72 542 грн., лампи на суму 9 292 грн.; контейнери 0,56 куб. м у кількості 67 штук на суму 198 тис. 715,3 грн.

Було розглянуто  60 заяв громадян і 6 клопотань установ та організацій. Ратнівському від-ділу СБУ затверджено Комп-лексну програму протидії корупційним та терористичним проявам у селищі Ратне на 2016—2017 роки, затверджено програму покращення функціонування Центру обслуговування платників податків при Ратнівському відділенні Ковельської ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області на 2016—2017 роки.

У різному селищний голова піддав критиці роботу земельної комісії (голова комісії Космін Т. І.), яка зволікає з розглядом заяв громадян щодо виділення земельних ділянок під забудову. Жителі селища, атовці групами приходять і ставлять претензії, чому не виділяються земельні ділянки. Ще 8 квітня комісії були надані всі матеріали, але до цього часу розглянуто тільки 300 заяв із 1500. В.Кулик встановив термін 10 днів, протягом якого комісія спільно повинна розглянути всі звернення і внести пропозиції на сесію. Тому восьма сесія не була закрита.

Галина ПРИЙМАЧУК,

секретар Ратнівської селищної ради

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>