РАЙОННА РАДА ВИДІЛИЛА КОШТИ НА УТРИМАННЯ ЩИТИНОВОЛЯНСЬКОЇ ШКОЛИ

Позачергова сесія районної ради, 9-а у 7-у скликанні, відбулася 19 серпня. На неї прибуло 28 депутатів із 34-х. Перед початком усі присутні за пропозицією голови ради Михайла Макарука хвилиною мовчання вшанували пам’ять вісьмох ратнівчан, які загинули в автокатастрофі.

До трьох питань порядку денного депутати за пропозицією голови фракції ВО «Батьківщина» Віталія Бірука додали ще одне – про звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо подолання наслідків, викликаних підвищенням цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Запитів цього разу було відносно небагато. Олександр Юхимчук (фракція «За стабільну Ратнівщину», с. Сільце) звернувся до райдержадміністрації та філії «Старовижівський автодор» з проханням включити дорогу до Сільця від магістралі   М-19 у план капітального ремонту на 2017 рік.

Заступник голови районної ради Олександр Бенедисюк тим самим адресатам спрямував свій запит щодо ремонту дороги Доманове-Залухів.

Віталій Бірук (ВО «Батьківщина») запит щодо відновлення автобусного сполучення з Каменем-Каширським адресував голові райдержадміністрації, оскільки зараз останній автобус звідти на Ратне відходить о 12.20 год., і діти з Ратного, які навчаються в тамтешньому ПТУ, не матимуть чим доїхати додому.

Віталій Тарасюк, голова фракції «Громадянська позиція», озвучив звернення жителів двох вулиць села Самари з проханням перенести ЛЕП-10, яка проходить всього за кілька метрів від їхніх будинків і створює небезпеку для життя.

Після цього депутати перейшли до розгляду основного питання порядку денного – про внесення змін до рішення районної ради від 30.12.2015 року № 4/14 «Про районний бюджет на 2016 рік». Інформувала начальник управління фінансів райдержадміністрації Людмила Ковч. За таким загальним формулюванням, яке повторюється із сесії в сесію, ховалося і питання про фінансування діяльності Щитиноволянської школи І-ІІ ступеня з районного бюджету, заради чого, власне, й була скликана позачергова сесія. Бюджетна комісія, засідання якої відбулося на початку минулого тижня, віднайшла такі кошти і рекомендувала сесії прийняти відповідне рішення, доручивши управлінню фінансів внести зміни після скорочення декількох посад.

Тож Людмила Ковч на сесії запропонувала депутатам «спрямувати відділу освіти райдержадміністрації для утримання загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Щитинська Воля, що не може фінансуватися з освітньої субвенції з 1.09.2016 року, 147500 грн., а саме: на виплату заробітної плати в сумі 136000 грн., на харчування учнів 2650 грн., на придбання твердого палива 8050 грн. та на розрахунки за електроенергію – 800 грн.»

Доповідачка також повідомила, що відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації № 170 від 3.08.2016 року здійснено перерозподіл асигнувань субвенції з державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло- , водопостачання і водовідведення, квартирної плати між кодами функціональної класифікації відповідно до фактичних нарахувань: зменшено асигнування на субсидії населенню на суму 1447774 грн. та пільги ветеранам на 62000 грн. та відповідно збільшено пільги ветеранам війни і праці на суму 1347633 грн., пільги пенсіонерам на суму 1605514 грн., пільги чорнобильцям на суму 248 грн., пільги багатодітним сім’ям на суму 1379 грн.

Також виділено на спів-фінансування 29580 грн. для капітального ремонту покрівлі їдальні та приміщення інтернату НВК с. Язавні і 51600 грн. для капітального ремонту покрівлі НВК с. Гута і 375000 грн. для облаштування внутрішніх санвузлів у школах сіл Прохід, Конище, Сільце, Піски-Річицькі та Межисить.

Незважаючи на те, що управління фінансів віднайшло кошти на утримання Щитиноволянської школи та співфінансування інших об’єктів, обговорення було досить активним.

Олександр Ковч (фракція «За стабільну Ратнівщину»,      с. Гірники) висловив думку, що повноцінної школи у Щитинській Волі немає фактично вже років десять. Із державного бюджету вона тепер фінансуватися не буде і мова йде лише про те, чиїми руками її закрити. Якщо утворяться об’єднані громади, то районний бюджет суттєво скоротиться, і чи знайдуться тоді кошти на її утримання?

Володимир Ярмошук (ВО «Батьківщина», с. Млинове) висловив невдоволення з приводу того, що депутатів при розподілі коштів на ті чи інші потреби ставлять просто перед фактом, як у випадку з туалетами в школах, — а не дають обґрунтування, розрахунків.

Микола Макарук («За ста-більну Ратнівщину») у зв’язку з пропозицією райдержадміністрації кошти в сумі 350 тис. грн., які районна рада виділила на співфінансування для ремонту дороги Заболоття-Гута-Тур, передати облдержадміністрації, сказав, що буде нелогічно забирати їх назад, бо люди звинуватять депутатів. Але не їхня вина, що ці гроші вже другий місяць лежать на рахунку Заболоттівської селищної ради, а вона досі не знайшла підрядника і не уклала договір. Тож нехай місцеві депутати «ворушать» свою місцеву владу.

Віталій Бірук (ВО «Батьківщина», голова постійної комісії) розповів депутатам про виїзне засідання у Щитинській Волі і закликав депутатів підтримати рішення про виділення коштів, щоб зберегти добротне приміщення від руйнування. До того ж є намір створити там табір відпочинку.

Іван Лях (фракція «Солідарність») заявив, що школу хочуть закрити руками депутатів районної ради, проте досі не вирішені три питання: 1) працевлаштування вчителів; 2) підвезення дітей до Залухова; 3) що робити з приміщенням. Тож поки відділ освіти не дасть на них відповіді, школу закривати не можна.

Валентина Мороз (Аграрна партія, директор НВК смт Заболоття) сказала, що її здивувала позиція її колеги О. Ковча (директора НВК с. Гірники). Вона вважає, що ця чудова школа в цьому чудовому селі повинна жити, бо без неї воно помре. Ми вже закривали дитячі садки, а з яким трудом їх потім відкривали.

Віталій Тарасюк («Громадянська позиція») і Петро Колос («Солідарність») просили підтримати виділення коштів на школу. А Олександр Ковч ще двічі виходив за трибуну, щоб пояснити свою позицію: він не за те, щоб закривати школу, а говорив про те, що там можна утримувати початкову школу за державні кошти, а депутати районної ради мають думати, де взяти кошти на утримання школи І-ІІ ступеня, як її фінансувати?

Віталій Бірук доповнив, що на виїзному засіданні постійної комісії йшла мова й про початкову школу, і про індивідуальне навчання, однак комісія, оцінивши ситуацію на місці, вирішила зберегти заклад.

Слова попросив депутат обласної ради Михайло Бегаль – головний лікар ЦРЛ. Він сказав, що таким чином районна рада не вирішить ситуацію, а лише зажене її у глухий кут, відкладе на певний час. А треба дати дітям можливість отримати якісну освіту; проте якщо їх підвозитимуть до Залухова, то автобус має приходити хвилина в хвилину.

Врешті голова ради Михайло Макарук поставив проект рішення на голосування. Його підтримали 27 депутатів із 28-и, один (О. Ковч) утримався.

Далі депутати одноголосно підтримали звернення депутатів Луцької районної ради до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України щодо рішення Сейму Польщі про визнання подій 1943—1945 років на Волині геноцидом, а також прийняли своє звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо подолання наслідків, викликаних підвищенням цін і тарифів на житлово-комунальні послуги; взяли до відома відповіді на депутатські запити.

Дмитро МОРОЗ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>