ПРО ЗЛОЧИННІСТЬ НА ТЕРИТОРІЇ РАЙОНУ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ПОЛІПШЕННЯ БОРОТЬБИ З нею

йшлося на нараді у голови райдержадміністрації

На нараді обговорили питання про стан та заходи щодо поліпшення боротьби зі злочинністю – інформував Володимир Канонік, начальник райвідділу  поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області; про забезпечення органами прокуратури дотримання норм Конституції, забезпечення захисту прав і свобод громадян на території району — інформували Вадим Бас, керівник Ратнівського відділу Ковельської місцевої прокуратури, та керівник Ковельської місцевої прокуратури Олександр Бабенков; про удосконалення спільної діяльності щодо запобігання проявам злочинності, пов’язаним з контрабандою та незаконним перетином кордону, – інформували Олександр Сайко — начальник відділу прикордонної служби «Доманове», Василь Панасюк, -  начальник відділу «Самари», Олександр Бортник — начальник відділу «Тур» Державної прикордонної служби України Луцького прикордонного загону.

— Криміногенна ситуація в районі за 11 місяців  року характеризується стабільністю та керованістю процесів, що відбуваються в суспільно-політичному житті району, — наголосив Володимир Канонік. — У журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події  райвідділу зареєстровано 3202 заяви і повідомлення, що на 573 більше, ніж в попередньому році, з них до ЄРДР внесено 454 кримінальних правопорушення (проти 337 у 2015 році). Це становить 35,2 відсотка на 10000 населення району, що є найнижчим показником в області щодо вчинення кримінальних правопорушення.

Протягом  року зареєстровано: тяжких та особливо тяжких злочинів – 176,  тяжких тілесних ушкоджень – 3, легких тілесних ушкоджень – 51, крадіжок – 184, грабіж – 1, шахрайств – 19, зброя – 11, порушення правил безпеки дорожнього руху – 19, незаконне заволодіння технічними засобами – 2, незаконний обіг наркотичних речовин – 7, хабарництво – 5, злочини у сфері службової діяльності – 5. Працівники СВ Ратнівського ВП ГУНП розслідували 179 кримінальних правопорушень, з яких 106 крадіжки. Питома вага встановлення осіб становить 54,2 відсотка, 96 особам повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення. Внаслідок вжитих заходів закінчено досудове розслідування по кримінальних правопорушеннях, скоєних у минулих роках, — 24 проти 11 у 2015 році.

Вжитими заходами, спрямованими на відшкодування збитків, завданих злочинами у кримінальних провадженнях, протягом 2016 року було відшкодовано 195790 тис. грн, що становить 87,1 відсотка від заподіяної шкоди.

Було задокументовано 4 факти щодо незаконного обігу зброї та боєприпасів та 6 фактів щодо незаконного обігу наркотичних речовин. Складено 38 адміністративних протоколів за ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння). Працівники райвідділу активізували роботу щодо профілактики правопорушень, складено 1368 адміністративних протоколів, що на 679 протоколів більше, ніж в минулому році, з них: по лінії ДАІ- 466, за виготовлення самогону – 32, за реалізацію самогону — 5, за появу в нетверезому стані в громадському місці – 443, за насильство в сім’ї – 141, по лінії дозвільної системи – 43 протоколи.

— Протягом 2016 року збільшилась кількість неправдивих повідомлень, які надходять по лінії «102», — зазначив Володимир Канонік, — внаслідок чого на 30 громадян району було складено адміністративні протоколи. Працівниками ГРПП Ратнівського ВП ГУНП здійснили 1011 виїздів на повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події, з них кримінального характеру — 82.

Кримінальні правопорушення скоєні на території району в розрізі окремих селищних та сільських радах: Ратнівська – 98, з яких 57 крадіжок, Заболоттівська — 29 ( 11 крадіжок), Самарівська — 10 (4 крадіжки), Гутянська — 9 (6 крадіжок), Поступельська — 7 (4 крадіжки), Датинська — 6 (2 крадіжки), Височненська — 5 (1 крадіжка), Залухівська — 7 (2 крадіжки).

Вадим Бас, проінформувавши про стан роботи з профілактики правопорушень та дотримання законності у районі, підкреслив, що спільними зусиллями покращено якість  розслідування злочинів та їх розкриття – збільшено до 43 відсотків, що вище загальнодержавного показника (27).  Кожне сьоме, обліковане в нинішньому році правопорушення, скероване до суду. Позитивне напрацювання – це  результат співпраці всіх правоохоронних органів району. Зупинився на проблемах. У районі складна ситуація із злочинами проти власності, які становлять більше 20 відсотків усіх облікованих злочинів. Більшість  кримінальних правопорушень проти власності – це крадіжки, значна частина яких вчинена в стані алкогольного сп’яніння особами, які раніше вчиняли злочини. Порушив проблеми незаконної торгівлі підакцизними товарами, алкоголем,  самогоноваріння і продажу самогону, незаконних порубок лісу і діяльності пилорам та інші.

Вадим Бас та Олександр Бабенков звернулися до присутніх в залі, аби об’єднати зусилля та налагодити ефективну і дієву про-філактичну роботу, яка має бути спільною органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та правоохоронних органів, аби подолати негативні прояви в суспільстві.

Керівники відділів «Доманове», «Самари», «Тур» Державної прикордонної служби України Луцького прикордонного загону доповіли про удосконалення спільної діяльності щодо запобігання проявам злочинності, пов’язаних з контрабандою та незаконним перетином кордону.

Присутні в залі говорили про незаконну діяльність пилорам та незаконний обмін валют, виготовлення горілчаних виробів, інше.

Підбиваючи підсумки наради, голова райдержадміністрації Андрій Харлампович ще раз наголосив, що основне завдання усіх присутніх – напрацювати механізм спільних дій задля забезпечення законності та правопорядку на території району.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>