ПРО СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ, ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ І ЖИТТЯ КОРТЕЛІСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

На розширеному засіданні колегії районної державної адміністрації були розглянуті питання про організацію роботи в районі щодо соціального захисту дітей – інформував Сергій Ковч, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації; про виконання районної програми зайнятості населення на період до 2017 року -  Іван Миронюк, начальник районного центру зайнятості населення; про виконання делегованих повноважень виконкомом  Кортеліської сільської  ради  – Василь Жигаревич, Кортеліський сільський голова.

ІЗ ТУРБОТОЮ ПРО ДІТЕЙ

У районі створений та ведеться Єдиний електронний банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в якому 43 дитини цієї категорії, та Єдиний електронний банк даних дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, — 91 дитина, які проживають у 37 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 2 дитини, які систематично самовільно залишають місце постійного проживання, 2 дитини, які зазнали насильства в сім’ї, 1 дитина, яка переміщена із зони АТО. На кожну дитину, яка перебуває на обліку у службі, складаються індивідуальні плани соціального захисту дитини.

Із загальної кількості дітей-сиріт (15) та дітей, позбавлених батьківського піклування (28): 34 дитини влаштовані під опіку та піклування у сім’ї громадян, 5 – у дитячі будинки сімейного типу, 2 дитини перебуває на повному державному утриманні у загальноосвітніх школах-інтернатах та професійно-навчальних закладах, та двоє дітей, які підлягають усиновленню, перебувають на повному державному утриманні в обласному спеціалізованому будинку для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки.

У 26 сім’ях опікунів, піклувальників проживає 35 дітей, з яких 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, виховується у дитячому будинку сімейного типу Тарасюків (с. Самари-Оріхові), 1 дитина-сирота та 5 дітей, позбавлених батьківського піклування, – у чотирьох прийомних сім’ях: Тарасюків (с. Самари, 2 дитини), Шинкаруків (с. Здомишель, 1 дитина), Романиків (смт Ратне, 2 дитини), Шумакових (с.Видраниця, 1 дитина).

На утримання дітей-сиріт та дітей, по-збавлених батьківського піклування, у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які проживають у районі, законним представникам дітей щомісячно виплачується державна соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

У районі діє ряд цільових програм, на виконання яких виділяються певні кошти, надається адресна допомога.

Усі прийомні сім’ї та дитячий будинок сімейного типу перебувають під соціальним супроводом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

З метою недопущення соціального си-рітства постійно проводиться профілактична, роз’яснювальна робота з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, обстеження умов проживання і утримання дітей у таких сім’ях.

Найбільша кількість неблагополучних сімей у Гірниківській (6 сімей – 16 дітей) та Річицькій (6 сімей – 21 дитина) радах.

Спільно з відповідними службами було проведено 31 рейд, під час яких здійснено обстеження 52 сімей, попереджено 43 батьків про адмінвідповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Служба перевіряє умови проживання дітей, які перебувають на обліку, та вивчає питання про їх матеріальне забезпечення, здійснює контроль за організацією виховної роботи та соціального захисту дітей у навчально-виховних закладах, проводить зустрічі з школярами, роботу щодо забезпечення зайнятості підлітків, неухильного дотримання роботодавцями законодавства про працю та працевлаштування неповнолітніх, щодо профілактики дитячої бездоглядності, здійснення захисту прав та законних інтересів дітей.

Сергій Ковч, інформуючи про зроблене, наголосив, що покращити роботу можна при умові налагодження чіткої співпраці між усіма службами, установами, організаціями, які працюють в інтересах дітей, та спрямування спільних зусиль на подолання причин, які призводять до дитячої бездоглядності та злочинності.

На співпраці відповідних служб, орга-нізацій та установ, у тому числі і сільських та селищних рад, депутатів з приводу роботи з дітьми зазначеної категорії було наголошено й під час обговорення питання, в якому взяли участь Михайло Бегаль — головний лікар центральної районної лікарні, Микола Мельник — директор ДП «Ратнівське лісомисливське господарство», Ірина Костючик — директор районного центру со-ціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Раїса Панасюк — Щедрогірський сільський голова, та Людмила Терещук — головний лікар КЗ «Ратнівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

З метою поліпшення роботи із захисту прав та законних інтересів дітей, профілактики дитячої бездоглядності та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, колегія  прийняла відповідне рішення.

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

За інформацією Івана Миронюка, послугами служби зайнятості протягом січня-жо-втня скористалось 1057 безробітних, в т.ч. жінки – 508, молодь до 35 років – 361, со-ціально-вразлива категорія населення – 517, мешканці сільської місцевості – 713 осіб. Активними програмами зайнятості охоплено 97,4 %. Станом на 1 листопада кількість зареєстрованих безробітних — 283 особи. За сприяння служби зайнятості протягом 10 місяців працевлаштований 401 безробітний.

З початку року припинено реєстрацію як безробітних 373 осіб. У той же час в базі даних районної служби зайнятості заявлено 717 вакансій від 206 роботодавців, з яких укомплектовано за направленням служби зайнятості 635. Станом на листопад є 14 актуальних вакансій, окрім того, в базі даних є вакансії по всій Україні.

З початку року послугами служби зайнятості скористалось 517 осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

За 10 місяців року 1026 безробітним надано 3476 профінформаційних, 2056 проф-орієнтаційних послуг та 158 послуг із профвідбору. Індивідуальним навчанням та стажуванням на виробництві було охоплено 20 безробітних. Усього здійснено навчання 179 безробітних за професіями: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, електрогазозварник, тракторист-машиніст сіль-ськогосподарського виробництва, перукар.

З початку року було укладено 63 договори з сільськими та селищними радами на виконання громадських робіт, а всього було залучено 450 безробітних.

Направлено 4 особи на підвищення кваліфікації за навчальною програмою „підприємець-початківець”, які отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю. Використано на ці цілі 92,3 тис. грн.

Центр зайнятості для 9 роботодавців надав компенсацію єдиного соціального внеску на створення нових робочих місць – працевлаштовано 10 безробітних.

СІЛЬСЬКА РАДА І ЧУМУ ПЕРЕЖИЛА, І БЮДЖЕТ ВИКОНУЄ

За 10 місяців до загального фонду  Кортеліського сільського бюджету отримано 208,5 тис. грн власних та закріплених доходів, що становить 106,4 відсотка до річного уточненого призначення та 118,1 до уточненого бюджетного призначення на 10 місяців  року. До сільського бюджету на-дійшло 104,4 тис. грн іншої субвенції з ра-йонного бюджету на фінансування клубу – 56,0 тис. грн, утримання пожежної команди  – 18,4 тис. грн та на ремонт сільських доріг – 30,0 тис. грн. У порівнянні з відпо-відним періодом минулого року надходження податків до загального фонду зросли на 30,5 тис. грн. Видатки на виплату заробітної плати та на розрахунки за використані енергоносії забезпечені в повному обсязі.

Василь Жигаревич зупинився на тому, що зроблено на території ради з початку року, — впорядковане  сміттєзвалище та ліквідовано 12 стихійних смітттєзвалищ, проводився благоустрій кладовища, пам’ятних місць загиблим в роки війни, інше.

Щодо соціальної сфери — управління  соціального захисту населення за січень — жовтень нарахувало та виплатило корте-лісцям 2 221,6 тис. грн державних допомог.

На території ради скоєно 2 злочини, складено 37 адміністративних протоколів, перебуває 10 осіб, які на обліку у райвідділі поліції: 5 сімейних  дебоширів,  1 – умовно засуджений, 4 – раніше судимих.

Станом на 16 листопада надійшло 119 звернень – в основному, стосуються вони аграрної політики та земельних відносини.

Василь Жигаревич звернув увагу учасників колегії на проблеми кортелісців, які пережили африканську чуму свиней, — впорядкування доріг, які були перекопані і нині частина з них залишилася в такому ж стані, та відшкодування збитків окремим господарям, на що відповідь дав Андрій Харлампович:

— Відділ АПК провів усі розрахунки по збитках, і питання відшкодування їх господарям буде виноситись на сесію районної ради – до Нового року компенсацію повинні отримати всі, хто в списках.

Валентина  БОРЗОВЕЦЬ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>