ПРО БЮДЖЕТ, ПРОГРАМИ ТА ПРОЕКТИ – НА СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Третя сесія районної ради сьомого скликання відбулася минулого четверга за участю 32 депутатів із 34. Як і завжди, розпочалася вона із вітань іменинників, які відсвяткували дні народження у міжсесійний період. Михайло Макарук привітав депутата Наталію Дарчик,  Залухівського сільського голову – Людмилу Кацевич та із нагоди 35-річчя від дня народження — депутата Миколу Горбачука.

У часі, відведеному для депутатських запитів і питань, Володимир Ярмошук (ВО «Батьківщина») звернувся із питанням до  начальника управління соціального захисту населення Миколи Бебеса, аби роз’яснив детальніше про надання субсидій. Микола Бебес  відповів, що цьогоріч  багато хто з ратнівчан має хорошу субсидію, яка навіть перекриває обов’язкову плату,  і в такому разі, обов’язкову плату можна і не платити, адже держава уже заплатила за фактично використаний газ, а то і більше. Якщо ж сім’я використала газу  на меншу суму, аніж обов’язкова плата,  варто платити за реально  використаний газ, якщо ж  на більшу суму,  аніж обов’язкова плата, але при цьому вклалася в норму,  – платити  тільки обов’язкову плату. Щодо 200 кубів — плата по пільговій ціні -  3,6 гривні,  на куби, які поверх 200, -  7,11 гривні.

Іван Боровський  (ВО «Батьківщина») порушив питання благоустрою території біля автостанції, необхідності приведення її  в належний стан – заасфальтувати. Депутати спрямували звернення селищному голові Володимиру Кулику.

Віталій Бірук  (ВО «Батьківщина») ще  раз порушив питання функціонування автобусного маршруту в напрямку до Каменя-Каширського, який так і не відновив своєї роботи. Запит спрямували у відділ економіки райдержадміністрації.

Щодо незадовільного стану дороги Річиця-Залухів-Хабарище  говорив  Петро Колос ( Блок Петра Порошенка «Солідарність»)  — його депутатський запит відносно ремонту дороги на даному відрізку депутати спрямували у «Старовижівський автодор».

Василь Головій  (Блок Петра Порошенка «Солідарність»)  поцікавився, чи будуть виділятися кошти з районного бюджету на районну програму профілактики  йодної недостатності у населення, яка була прийнята у 2014 році і  якою передбачено виділення коштів на закупівлю  антиструміну  для учнів та  вихованців дошкільних закладів району – запит спрямували районній раді.

Олександр Юхимчук («Українське об’єднання патріотів  — УКРОП») запропонував і  його запит спрямували у «Ковельську ДЕД» щодо встановлення дорожнього знаку на с. Сільце.

Михайло Макарук  зачитав повідомлення  депутатів, обраних за виборчим списком по-літичних партій, районної орга-нізації  політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» та районної організації радикальної партії Олега Ляшка у Волинській області про створення  у районній раді депутатської фракції «За стабільну Ратнівщину» в кількості 10 депутатів,  головою якої обрано  Олександра Ковча, а також повідомлення про створення депутатської фракції у районній раді «Громадянська позиція» в кількості чотирьох депутатів, обраних за виборчим списком  районної організації політичної партії  «Громадянська позиція»   — голова Віталій Тарасюк,  про створення депутатської фракції у районній раді  «Солідарність» в  кількості 8 депутатів, обраних за виборчим списком районної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» -  голова Андрій Харлампович.

Перше питання, яке розглядалось на засіданні сесії: Про внесення змін до рішення районної ради від 20.01.2015 № 42/2 “Про районний бюджет на 2015 рік” – інформувала Людмила Ковч, начальник управління фінансів райдержадміністрації.

Розпорядженнями голови  облдержадміністрації нашому району збільшено ряд субвенцій з державного бюджету соціального характеру, які спрямували управлінню соціального захисту, це субвенція на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу в сумі 761300 грн.; на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 1904600 грн. та на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло- , водопостачання і водовідведення, квартирної плати – 4400000 грн., на енергоносії – 6406400 грн. Внесено зміни в дохідну частину районного бюджету на суму 132800 грн. по факту перевиконання дохідної частини районного бюджету  — ці кошти направлено на встановлення опалення в Заболоттівському будинку культури – 100 тисяч, на Жиричівську сільську раду на ремонт доріг – 30 тисяч і на відділ освіти на виплату індексації заробітної плати працівникам дошкільних навчальних закладів – 2800.

Району виділено  стабіліза-ційну дотацію в сумі 3 млн 193 тисячі 900 гривень, які  розподілили на проведення  окремих видатків, освітню субвенцію в сумі 1495200 грн., які спрямовані районному відділу освіти на окремі видатки. Відповідно до поданих пропозицій розпорядників коштів депутати здійснили перерозподіл асигнувань між функ-ціями та кодами економічної класифікації видатків тощо.

Далі депутати затвердили Районну цільову програму со-ціального захисту населення на 2016—2018 роки, внесли зміни до Районної цільової програми мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов'язаних із виконанням військового обов'язку, призовом громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2014—2018 роки, прийняли рішення про продовження терміну дії Районної програми розробки схеми планування території району та коригування генеральних планів населених пунктів Ратнівського району на 2011—2015 роки, затвердили проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж сіл Річиця, Мельники Річицькі та Піски Річицькі, прийняли рішення по окремих питаннях управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ району а також прийняли до відома звернення депутатів фракції Аграрна партія України в районній раді щодо недоцільності внесення змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників – це питання порушив і запропонував внести в порядок денний депутат Володимир Пінкевич.

Депутати були проінформовані про результати розгляду депутатських запитів і взяли до відома інформації, надані управлінням екології та природних ресурсів облдержадміністрації на депутатський запит Михайла Лупійчука щодо законності заборони полювання на пернатих на території озер Ратнівського району: «… Більшість озер Ратнівського району ще у 80-90-х роках увійшли до складу територій та об’єктів природно-заповідного фонду України. Відповідно до ст. 26 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на території заказників обмежується  або забороняється мисливство…»; а також надані прокурором Ратнівського району Володимиром Хилюком на депутатський запит Володимира Сінчука щодо законності дій прикордонників відділу прикордонної служби Луцького прикордонного загону, спрямованих на вилучення тракторів у жителі с. Жиричі Миколи Петручика: «… 9 листопада до Ратнівського відділу поліції надійшло повідомлення від Луцького прикордонного загону про те, що 7 листопада о 17 годині зафіксований факт незаконного перетину державного кордону зі сторони Республіки Білорусь колісним транспортним засобом типу «трактор». У ході проведення пошукових заходів співробітники ВПС «Тур» встановили, що сліди від місця перетину кордону йдуть до околиць с. Жиричі, а саме в сторону подвір’я Петручика М.П. У ході огляду місця події слідчий СВ  Ратнівського ВП ГУНП  Мирошник І.А. з метою проведення ряду експертиз вилучив трактор МТЗ- 82, та помістив на штраф майданчик Ратнівського відділення поліції. Петручик М.П. написав розписку про добровільну згоду на огляд транспортного засобу  для проведення експертиз та інших слідчих дій до прийняття кінцевого рішення. Зазначений транспортний засіб 27.11.2015 р. після проведення експертизи повернений Петручик В.І.…».

Прийняли до відома також інформацію, надану районною державною адміністрацією на депутатський запит Ляха І.М. щодо необхідності придбання шкільного автобуса для забезпечення підвозу учнів до Межиситівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня: «… На даний час відділ освіти райдержадміністрації не володіє будь-якими відомостями про те, в який термін буде повернуто передані транспортні засоби для потреб військових формувань, в якому стані, і чи будуть вони повернуті взагалі. Проблеми з підвезенням учнів внаслідок дефіциту транспортних засобів виникли і в інших навчально-виховних закладах. Вирішення існуючої проблеми в даний період неможливе також і з інших причин… У зв’язку з тим, що посади голови райдержадміністрації та заступників голови райдержадміністрації тривалий час залишаються вакантними, відсутня процесуальна можливість здійснити виділення коштів на придбання шкільного автобуса для підвезення дітей до навчального закладу с. Межисить».

Після розгляду питання «Різне» третя сесія районної ради сьомого скликання завершила свою роботу.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>