ПІДСУМКИ ПІВРІЧЧЯ ПІДБИЛИ НА КОЛЕГІЇ

Підсумки виконання програми соціально-економічного розвитку району та районного бюджету за 6 місяців року були основними темами засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося минулого тижня. Із першого питання інформував Євген Савлук – перший заступник голови РДА.

За його словами, промисловість району за півріччя виробила продукції на 43, 2 млн. грн., що становить 99, 6 % до рівня минулого року. Експортовано продукції на 960 тис. доларів, імпортовано – на 239 тисяч, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становить 721 тис. доларів. На суму 297 тис. грн. здійснені енергозбе-рігаючі заходи на шести об’єктах. Старовижівський автодор на експлуатаційне утримання доріг (в т. ч. ямковий ремонт) використав 2, 266 млн. грн.

Тривають роботи по перекриттю дитячого садочка в Самарах і розпочато реконструкцію школи в Конищі, яка фінансується посольством Японії в Україні.

Із Фонду регіонального розвитку залучено в район 13, 86 млн. грн. на три проекти: капітальний ремонт НВК с. Заброди, будівництво дитячого садка в Ратному і закупівлю двох шкільних автобусів. Крім того, ще 7, 8 млн. грн. надійде в район за постановою Кабінету Міністрів, зокрема, для добудови дитсадка у Видраниці та заміни вікон у школах сіл Броди, Велимче, Залухів, Здомишель і Тур та на будівництво дитячого ігрового майданчика в Датині.

Цікавою виглядає статистика про ринок праці в районі. Станом на 1 травня налічувалось лише 4700 штатних працівників, а зареєстрованих безробітних – всього 477. Тож якщо від загальної кількості дорослого населення (десь близько 33 тис осіб) віднімемо ці дві цифри і десь 12 тисяч пенсіонерів та ще понад тисячу самозайнятих підприємців, то вийде, що принаймні тисяч десять ратнівчан існують невідомо за що. Але відповідь на це запитання дають інші цифри. За вказаний період  1481 сім’я отримала державну соціальну допомогу як малозабезпечена на суму 36 млн. 291,8 тис. грн., 2875 сімей отримали допомогу при народженні дитини на суму 25 млн. 296, 5 тис. грн. Крім цих найбільших сум, були й інші виплати. А чимала частина працездатного населення їздить на заробітки. Скільки їх і які суми грошей вони привозять в район – цього ніхто не знає точно.

Начальник управління фінансів райдержадміністрації Людмила Ковч повідомила, що загальний фонд бюджету по надходженнях виконаний на 117,9 %. Видатки за півроку становили 245 млн. грн. Але критична ситуація складається з виплатою зарплати медичним працівникам – її не вистачає повністю навіть на липень, також не забезпечені до кінця року сільські ради.

Після співдоповідей основних розпорядників коштів – головних лікарів: центральної районної лікарні Михайла Бегаля та центру первинної медико-санітарної допомоги – Людмила Терещук – і головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Олександра Денисюка – на засіданні розгорілася дискусія щодо оптимізації бюджетних закладів, тобто скорочення лікарняних ліжок, закриття малокомплектних шкіл, ФАПІв у малих селах і т. п.

Іван Лях, голова постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, у своєму виступі зробив виснок, що держава таким чином (недофінансовуючи) змушує місцеві громади до оптимізації. А голова новоствореної Забродівської об’єднаної громади Микола Калачук висловив своє бачення: складається враження, що на ці нові громади хочуть зіпхнути все, не забезпечивши їх достатніми ресурсами.

Тож вочевидь, що в найближчій перспективі слід очікувати скорочення кадрів у бюджетній сфері.

Про стан виконання районної програми зайнятості за 6 місяців проінформував директор центру зайнятості Іван Миронюк. Були розглянуті також деякі інші питання.

Дмитро МОРОЗ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>