ПЕРСПЕКТИВИ ОБ'ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ

У даний час актуальним для нашого містечка та району стало питання децентралізації. В деяких населених пунктах будуть проводитись вибори, а інші вже на шляху створення об'-єднаної територіальної громади.

21 грудняа будуть проводитись громадські слухання щодо об'-єднання в Ратнівську територіальну громаду. Прошу жителів нашого містечка не бути байдужими до даного питання, адже воно стосується всіх нас, та хочу розповісти про основні моменти цієї реформи та які ж повноваження отримають новостворені органи місцевого самоврядування.

Перш за все, метою даної реформи є створення спроможної територіальної громади — це така громада, в якій місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення її органами місцевого самоврядування питань місцевого значення, передбачених законодавством, в інтересах жителів громади.

Основними надходженнями до бюджету об'єднаної територіальної громади (далі ОТГ) будуть: 60% ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) (зараз 0), 25% екологічного податку, 5% акцизного податку з реалізації підакцизних товарів, 100% єдиного податку, 100% податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, 100% податку на майно, а також державні субвенції (медична, освітня) (детальніше в ст. 64,69-1,71 Бюджетного кодексу України). Важливим є той факт, що об'єднані громади переходять на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом (зараз прямі відносини мають лише області, райони, міста обласного значення).

Згідно з методикою формування адміністративних органів, ОТГ мають набути багато владних повноважень, які сьогодні притаманні регіональним органам. Виконавчий орган ОТГ буде складатись із майже 30 відділів та управлінь, але поки на законодавчому рівні забезпечена бюджетна децентралізація, адміністративна децентралізація на стадії прийняття рішень, розробці законодавчих проектів. Але, як би там не було, головна перевага ОТГ від сьогоднішньої селищної (сільської) ради полягає в тому, що практично всі рішення господарського, соціального і фінансового характеру будуть прийматися на місці. До того ж в перші декілька років новостворені ОТГ отримають пряму дотацію від держави у вигляді субвенції на інфраструктурний, соціальний та інший розвиток. Правда, не треба забувати, що й обов'язків побільшає. Функціонування пожежної, закладів культури, утримання вулиць і доріг на території ОТГ, різного роду соціальних закладів теж покладено на бюджет ОТГ. Справляння податкових та інших обов'язкових платежів на території ОТГ буде залежати від ефективної роботи виконавчого апарату ОТГ. Як говориться в народі, «як спрацюємо, так і матимемо».

Надія ЯСИНСЬКА,

помічник-консультант депутата районної ради Ярмошука В. М.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>