ОСНОВНІ ЕТАПИ ДІЯЛЬНОСТІ  РАЙОННОЇ РАДИ  ШОСТОГО СКЛИКАННЯ

Сьогоднішньою сорок дев’ятою сесією, мабуть, завершує свою роботу районна рада шостого скликання, обрана відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” на п’ять років. Хоча повноваження місцевих представницьких органів влади та сільських, селищних голів не припиняються і триватимуть до визнання на перших сесіях відповідних рад повноважень новообраних голів територіальних громад та депутатів місцевих рад сьомого скликання.

На час нашої каденції випали непрості часи та випробування у порівнянні з попередніми п’ятьма скликаннями. Оскільки я також депутат п’яти скликань, то можу порівняти, як нам працювалося в попередні і в теперішньому скликанні.

Коротко нагадаю основні етапи нашої діяльності.

Після формування складу ради у листопаді 2010 року, 2011 та 2012 роки були в нас найбільш продуктивними, найбільш стабільними як у частині фінансування бюджетних установ району та утримання і ремонту доріг, так і фінансування капітальних і поточних видатків закладів комунальної власності. Проводились певні роботи, була надія, що дороги ставатимуть кращими, і ми дійсно вирішимо ті проблеми, які не вирішувалися в попередні роки.

Але вже кінець 2012 та весь 2013 рік пройшов під знаком хронічної нестачі грошей, які були, як правило, лише задекларовані на папері. Заручниками цієї ситуації, звичайно, були в нас фінансисти: управління Державної казначейської служби України у Ратнівському районі та управління фінансів райдержадміністрації. Все це, зрозуміло, негативно позначалось як на соціально-економічному розвитку нашого району в цілому, так і на  роботі районної ради, районної державної адміністрації, всіх установ району зокрема. Назавжди залишаться у нашій пам’яті історичні події Майдану кінця  2013 року, які переросли на початку 2014 року у Революцію Гідності. Ці події, звичайно, не обминули і наш район та районну раду. До нашої честі нам вдалося зберегти дієвість районної ради в повному представницькому складі сорока восьми депутатів. Хоча на початку скликання ми втратили двох депутатів районної ради, які відійшли у вічність, і була проведена заміна.

Весь 2014 та нинішній 2015 роки ми живемо під знаком війни на Сході України. Дуже і дуже непросто було для нас, для сільських і селищних голів району,  провести шість хвиль мобілізації за півтора року, що, звичайно, не додавало авторитету ні владі району, ні сільським та селищним головам. Але ми виконали свій обов’язок, визначений Законом України.

Крім того, в цьому році ми знову почали жити під гаслом реформ, що вже неодноразово переживали за двадцять чотири роки нашої історії. У людей і в мене особисто з’явилась надія, сподівання змін на краще.  Але  бачимо,  що  “віз  і  нині  там”, тому що замість бюджетної реформи, децентралізації фінансової системи ми отримали жорстку централізацію, яка призвела до передачі закладів освіти, охорони здоров’я, ФАПів від сільських рад у районний бюджет та спричинила низку проблем у їх функціонуванні. Не відбулося також і об’єднання територіальних громад, яке можна було зробити однією постановою Кабінету Міністрів. Але, за браком політичної волі, ці зміни відкладаються на невизначений термін.

Також мені шкода, що не відбулася і реформа охорони здоров’я. Зміни могли б бути болісними, але щось потрібно робити, бо гірше, ніж є, вже, здається, бути не може. Але залишається надія, що, можливо, у 2016 році те, що не було зроблено Кабінетом Міністрів, не було зініційовано Президентом України, буде зініційовано і зроблено. Поряд з цим з травня 2014 року і по сьогодні в районі відсутнє керівництво райдержадміністрації. За час нашої каденції нам довелося працювати з трьома головами райдержад-міністрації та півтора року по даний час взагалі без нього. Все це вносило і вносить свої складнощі в роботу не лише виконавчої гілки влади, а й районної ради.

Але, не дивлячись на всі численні проблеми, слід відмітити, що ми визначений законом п’ятирічний термін повноважень пройшли, на мою думку, гідно. Не ховалися від людей, їх проблем, як і належить народним обранцям, приймали рішення, яких вимагав від нас стан справ як в державі, так і на місцевому рівні. Можливо, вони були не завжди популярні, але при цьому ми зберегли всю мережу закладів освіти, охорони здоров’я, культури та інших комунальних установ району, не допустили значного скорочення штатної чисельності їх працівників.

Для цього депутатам, районній раді, райдержадміністрації, селищним, сільським радам доводилось працювати, особливо останніх півтора-два роки, в екстремальному і дуже напруженому режимі.

Сьогодні сорок дев’ята сесія – цифра говорить сама за себе. За шістдесят місяців було проведено п’ятдесят пленарних засідань (одна сесія складалася з двох пленарних засідань). Такої напруженої роботи, наскільки я пам’ятаю, і колеги з попередніх скликань зі мною погодяться, мабуть, в нас не було, адже, для порівняння, минулого скликання було проведено 36 сесій за чотири з половиною роки. Жодна сесія не проводилась формально, лише для галочки. За термін повноважень ради було розглянуто 617 питань. Жодне із 209 засідань постійних комісій, а їх у нас шість, не відбулося без результативної роботи і позитивного вирішення питань. На комісіях було розглянуто 1305 питань. Проведено десять засідань Президії районної ради, 21 засідання Координаційної ради при голові районної ради.

За цими цифрами стоїть надзвичайна відповідальність перед своїми виборцями та напружена робота усіх 48 депутатів районної ради, присутність на пленарних засіданнях яких постійно становила близько 80 відсотків. Це, звичайно, додавало бажання і накладало особливу відповідальність на мене та на виконавчий апарат районної ради якнайкраще готувати матеріали для розгляду на пленарних засіданнях.

В цілому все це дозволило нам достойно пройти свій шлях, за що щиро дякую всьому депутатському корпусу районної ради. А оцінку нашої роботи, я думаю, з часом дадуть наші виборці.

Мені залишається від нашого депутатського складу ради подякувати за співпрацю колишнім головам райдержадміністрації: Трикошу В.О., Лавренюку В.В., Цепух Л.Г. та їх заступникам, виконавчому апарату районної ради, начальникам управлінь, відділів райдержадміністрації, селищним та сільським головам та секретарям цих рад, керівникам підприємств та установ Ратнівського району, які дійсно нам допомагали і ставилися до наших питань з розумінням.

Бажаю усім міцного здоров’я, родинного щастя, мирного неба. А нашим виборцям, крім того, – не помилитися у своєму виборі, коли будуть обирати свою місцеву владу на чергових виборах.

Шана та повага представникам місцевого самоврядування Ратнівщини.

Слава Україні!

   Микола Макарук,

голова районної ради

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>