НАДАННЯ ТА РОЗРАХУНОК СУБСИДІЙ

На численні звернення громадян, а також у зв’язку із змінами в законодавстві (постанова №635 від 8.09.02016 року)  управління соціального захисту населення надає роз'яснення щодо надання та розрахунку субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП).

Субсидія на оплату ЖКП призначається з місяця звернення на 12 місяців. На наступний термін управління соцзахисту населення самостійно (без звернення громадян) здійснює розрахунок субсидії для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

Субсидія  для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного  побутового  палива  призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

У  разі  призначення субсидії   пільги  з оплати ЖКП  та   при-дбання твердого палива  і скрапленого газу особам, які зареєстровані у житловому   приміщенні у період її отримання,  не нараховуються.

Субсидія    розраховується,    виходячи з кількості зареєстрованих у житловому  приміщенні осіб,  у  тому  числі  осіб,  призваних  на строкову  військову  службу.

Субсидія може розраховуватись, виходячи з кількості фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні осіб на підставі рішення районної комісії. У таких випадках враховується наявність документів, що підтвер-джують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих       (довідка з роботи, навчання, довідки про оплату ЖКП, інше).

Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих  у  житловому  приміщенні  осіб  протягом 12 місяців перед зверненням  за  призначенням  субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу, буді-вельних матеріалів, інше на суму, яка перевищує 50  тис. гривень.

До сукупного доходу при розрахунку субсидії включаються доходи, нараховані особам без урахування податку з фізичних осіб, фактичні розміри пенсій, стипендій, допомог та ін.

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи  від  розміщення  депозитів,  оплата  праці членів виборчої комісії, допомога на поховання, одноразові допомоги і винагороди, вартість безоплатно отриманих  санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації,  суми, які виплачуються в порядку   відшкодування   шкоди, заподіяної працівникові  за   ушкодження його здоров'я,  що  пов'язане з виконанням  ним  трудових  обов'язків.

Під  час  призначення  субсидії особам, які беруть (брали) безпосередню  участь у проведенні  антитерористичної  операції, та/або  членам  їх  сімей  до  сукупного  доходу  не враховуються отримані  ними  у  період безпосередньої участі у проведенні антитерористичної  операції грошове забезпечення та інші виплати.

Якщо в працездатної особи дохід менший від прожиткового мінімуму для працездатних або відсутній, але вона навчалася за денною формою навчання у навчальному закладі,   для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Якщо у працездатної особи відсутні доходи,  для  розрахунку субсидії середньомісячний  дохід такої  особи  визначається  на  рівні  двох  розмірів прожиткового мінімуму.

Для фізичних осіб — під-приємців, які обрали спрощену систему оподаткування  та  є  платниками  єдиного  податку  першої  групи, незалежно  від отриманих (неотриманих) доходів, до сукупного доходу за  кожен  місяць  враховується  дохід  на  рівні  двох  розмірів прожиткового  мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб — підприємців другої групи  -  трьох  розмірів прожиткового  мінімуму, для фізичних осіб -   підприємців  третьої групи — чотирьох   розмірів   прожиткового мінімуму. При  цьому  не  враховується дохід  від  підприємницької діяльності, який наданий ДФС на запит.

При обчисленні сукупного доходу непрацюючого пенсіонера, який отримує на момент звернення лише пенсію, враховується розмір пенсійної ви-плати за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. Інші доходи, які нараховані непрацюючому пенсіонеру до моменту звернення за призначенням субсидії (заро-бітна плата, доходи від надання в оренду земельного паю тощо), не включаються до сукупного доходу.

Громадянин,  якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом місяця поінформувати  управління соціального захисту  населення  про  зміну  складу  зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх  соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання,  купівлю  товарів  або оплату послуг на суму, яка перевищує 50 тис. грн., шляхом подання відповідних документів.

Громадянин  несе  відповідальність  за  подані  відомості про доходи,  майно,  що  вплинули  або  могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. Сума субсидії, яка перерахована на рахунки виробників ЖКП (наприклад, з газопостачання) і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу.

Після закінчення опалювального сезону  частина невикористаної суми субсидії на  оплату  послуг  з газопостачання, що  еквівалентна  вартості  (станом на 1 травня нового неопалювального  сезону) 100 куб. метрів природного газу, зараховується  виконавцем/виробником  як  оплата  послуги  з газопостачання,  а залишок невикористаної   суми   повертається до бюджету.

           Ольга Козловська,

начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>