НА СЕСІЇ У ЗАБОЛОТТІ ТАКИ ПРИЙНЯЛИ ПРОЕКТ РІШЕННЯ ПРО ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІЛЬНИХ ГРОМАД

колядюк сесія в заболотті17 вересня у Заболотті відбулася позачергова третя сесія селищної ради після двох попередніх, які не відбулися. На сесію прибуло 19 депутатів із 22. Троє були відсутні з поважних причин.

У роботі сесії взяли участь депутати селищної та районної рад, голова райдержадміністрації Андрій Харлампович, голова районної ради Михайло Макарук, перший заступник голови райдержадміністрації Євген Савлук, помічник депутата обласної ради Володимира Бондаря Ольга Мисковець, керівники підприємств, установ та організацій селища.

На порядок денний виносилося одне питання – про схвалення проекту рішення про утворення об’єднаної терито-ріальної громади з центром в смт Заболоття.

Селищний голова Василь Головій повідомив, що питанню децентралізації приділялося багато уваги. Селищна рада отримала схвальні листи про об’єднання від сіл Гута, Тур, Заліси і залишилося прийняти тільки рішення Заболоттівської селищної ради. Перш, ніж винести питання на голосування, вирішили послухати інформацію голів райдержадміністрації та районної ради.

Андрій Харлампович розповів про впровадження реформи у Волинській області та детальніше зупинився на Заболоттівській громаді:

— Декілька разів тут відбувалися зустрічі з депутатами, сходи селян, неодноразово були громадські обговорення. На превеликий жаль, спостерігається мала активність жителів громади. Ви маєте бачити на ділі, що відбувається сьогодні, яка увага до Заболоття і обласної влади, і народних депутатів, лише треба допомогти їм у розумінні, що ви хочете – чи хочете об’єднатися і жити, як монолітне утворення, чи далі чекати і надіятись на прийняті рішення в кабінетах. Це питання зрозуміли в Гуті, в Турі і в Залісах. Сьогоднішній бюджет селищної та сільських рад – у межах півтора-двох мільйонів гривень. У разі об’єднання кількість населення становитиме 9 тисяч 512 осіб. Дотація буде 7,2 млн. грн. (за розрахунками управління фінансів райдержадміністрації. — Авт.). По найбільш широкому складу управління потрібно 1,7 млн. грн. Дошкілля і так утримується за кошти місцевого бюджету – 3,2 млн. грн. У вас ці кошти є. На утримання культури потрібно в межах 0,7 млн. грн. Залишається близько 2 млн. грн. на інші видатки. Це більше, ніж теперішній загальний бюджет Заболоттівського куща. Лише потрібно простимулювати і вибрати таку раду, аби власні доходи – 1,8 млн. грн. – можна було примножити за рахунок різних програм. Це ще не кінець. Ми подаємо документи в облдержадміністрацію для отримання юридичного висновку. Ви його будете змушені затвердити ще раз на сесії. І аж тоді будуть оголошені вибори. Після отримання юридичного висновку в загальний бюджет країни подаються документи для об’єднаної громади, ви набуваєте статус об’єднаної громади для формування бюджету на 2017 рік і маєте можливість встигнути на цей потяг.

Слово взяв голова районної ради Михайло Макарук і розповів, що він не просто за добровільне об’єднання, а прихильник примусового об’єднання. Але все повинно бути по закону, правильно:

— Давайте будемо вчитися жити згідно із законом. Те, що я за об’єднання, не означає, що треба переступати через закон, через норми, в ньому прописані, і робити наперед. Визнайте, що необхідні документи у Заболотті не доведені до ладу. Розповім про їх послідовність. Після того, як голова отримав рішення сесій сільських рад, він своїм розпорядженням прийняв рішення про створення робочої групи, яке є відправною точкою. Після того робоча група мала розробити проект рішення, план заходів, далі – розпорядження про громадські обговорення і після них повинні бути протоколи, які кожна сесія сільської ради мала затвердити. Але, на жаль, на моє прохання побачити ці документи мені їх не надали. Якщо ви не зробите все за процедурою, вам документи повернуть. Невже селищна рада не могла роздати проект рішення депутатам на руки? Як на мене, на фракцію «Нове Заболоття» хочуть перекласти  відповідальність недопрацювання в бюрократичній площині. Навіть якщо питання стоїть у документах, які депутати повинні побачити, треба перенести сесію на годину, роздати ті матеріали і продовжити роботу. І я сьогодні тут для того, щоб вказати на всі недоліки, допрацювати їх одразу, щоб потім не було так, що пакет документів повернуть назад і доведеться їх доробляти. Тому маю із собою зразки всіх необхідних документів. І ще раз повторюю, що я обома руками за те, щоб у Заболотті була об’єднана громада.

Слова попросила Лариса Галенда, яка визнала, що між депутатами селищної ради існує конфронтація і вона неприйнятна. До питання децентралізації ніяких розходжень у поглядах не було. І в ситуації, коли депутатська фракція «Нове Заболоття» відстоює позицію, що все повинно бути документально правильно, їх звинувачують у небажанні об’єднуватися. Вона запропонувала припинити конфронтацію і почати займатися ділом, щоб пришвидшити процес.

Помічник депутата обласної ради Володимиря Бондаря Ольга Мисковець переконувала присутніх у тому, що голосувати за рішення треба вже, щоб залучити кошти на розвиток інфраструктури, інакше Заболоттівський кущ так і залишиться з ямами в дорозі і дірками в дахах. А якщо не буде відповідних документів, ніхто об’єднання не проведе, на що із залу прозвучав коментар, що у бюджетний 2017 рік Заболоття навіть із цим рішенням увійде не як об’єднана громада, а велика селищна рада.

Депутати також цікавилися, якою буде роль районної ради після реформи, чому так терміново потрібно приймати рішення, іншим.

Зрештою до присутніх звернувся директор ТзОВ «Журавлини» Микола Колядюк. Він попросив без образ сприйняти сказане ним, але зауважив, що, на його погляд, були недопрацювання селищної ради і її голови в ідеологічному, інформаційному планах:

— Визнайте це. Громада буде, але селищній раді треба добре попрацювати, попотіти. Встигнемо чи ні – залежить від нас. Та знайдімо ту спільну думку. Ми втратимо час, так як втратили його по радгоспах. Тягнули, тягнули і маємо тільки 6 господарств у районі, які ледве животіють. Тому ще раз вас прошу: те, що треба доробити з документами, доробіть. Зробімо так, щоб це була дійсно історична подія. Доведіть усе до людей, до депутатів, це ж обов’язок селищної ради. Будьмо толерантні, цінуймо наших заболоттівчан. Проголосуймо, і хай займаються паперами.

Емоційну промову Миколи Олексійовича депутати зустріли бурхливими оплесками.

Святослав Головій закликав покинути суперечки, обійти питання, які є подразниками, включитися в роботу, не сидіти, склавши руки, і докласти максимум зусиль, щоб потім жителі селища, діти та внуки не нарікали. Микола Сверба серед іншого зауважив, що в залі засідань немає української символіки.

Після всього Василь Головій вніс пропозицію схвалити проект рішення про добровільне об’єднання територіальних громад. У поіменному голосуванні із 19 присутніх депутатів 16 проголосували «За», троє утримались. Коли стало зрозумілим, що рішення пройшло, депутати підтримали його оплесками.

Після голосування з місця пролунали пропозиції для кращого інформування населення у будинку культури розмістити агітаційний куточок, з матеріалами якого могли би ознайомитися молодь, депутати, жителі селища, які бувають у закладі культури; наступну сесію провести у приміщенні будинку культури, запросити на неї депутатів сільських рад трьох сіл, які мають об’єднатися із Заболоттям, та жителів сіл і селища; навести порядок на «7-у кілометрі».

І коли голова селищної ради оголосив роботу сесії закритою, депутати заспівали «Ще не вмерла України…». На цьому бурхлива позачергова сесія Заболоттівської селищної ради завершила свою роботу.

Марія ЛЯХ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>