На 49-й сесії районної ради – останній сесії шостого скликання

депутати49-а сесія районної ради шостого скликання, остання сесія в цьому скликанні, відбулася минулого вівторка за участю 39 депутатів із 48.

Перед початком її роботи голова районної ради Микола Макарук вручив Почесну грамоту Волинської обласної ради Миколі Романюку – депутату районної ради, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління та з нагоди Дня працівників освіти, а також подяку Волинської обласної ради товариства «Колос» за вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту на Волині. Почесними грамотами районної ради нагороджені Іван Хомич — голова Гутянської сільської ради за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток і зміцнення Гутянської територіальної громади та з нагоди 60-ліття від дня народження, Володимир Кацевич – депутат районної ради — за сумлінне виконання депутатських обов’язків, активну життєву громадянську позицію, значний внесок у соціально-економічний розвиток району та з нагоди 50-ліття. Для них і подарунки, і квіти.
Микола Макарук привітав ювілярів, які відсвяткували дні народження в міжсесійний період: Сергія Борисюка – Поступельського сільського голову, який мобілізований, Анатолія Дудіка – депутата районної ради, Василя Токарського – Замшанів-ського сільського голову, та іменинників Олександра Бенедисюка, Михайла Денисюка, Почесного громадянина Ратнівщини Надію Давидович. Побажав усім здоров’я, благополуччя та миру.
А далі – озвучення депутатських запитів, заяв та запитань. Микола Горбачук (ВО «Свобода») цікавився з приводу утворення приватного мисливського господарства у лісах Велимчого та Замшан. Замшанівський сільський голова Василь Токарський проінформував, що відбулися збори мисливців, які виступили із заявою про утворення громадської організації мисливців та рибалок, але давати дозвіл на це не в компетенції сільських рад, а райдержадміністрації. І ще одне зауваження Миколи Горбачука щодо збою у роботі поштовиків по доставці партійної газети ВО «Свобода», яка не доходить до кожного передплатника, хоча передплата оформлена на рік, на що Михайло Лупійчук – начальник центрального відділення поштового зв’язку Ратне №1 ЦПЗ №3 Волинської дирекції УДППЗ «Укрпошта» відповів, що це питання потрібно вивчити, адже так буває, що політичні газети регулярно не виходять.
Віталій Боровський (ВО «Батьківщина») цікавився, коли буде зроблений ямковий ремонт дороги Лучичі-Заброди.
Володимир Сінчук звернувся із депутатським запитом до голови районної ради Миколи Макарука та начальника відділу освіти Валентина Андросюка з приводу харчування дітей у школі та дитячому садку села Жиричі. На його думку, ціни на продукти харчування там завищені, і зупинився на них.
— Мене вразили ціни, які в накладних на одержання продукції: вартість одного літра молока 2,6 % – 13 грн. 85 коп., і те не можна закип’ятити – воно скипає, капусти – 12,35 за кілограм, помідор сливка 5,40, коли скрізь ціна 4 грн., сиру кисломолочного – 62 грн. 18 коп., до того ж із нього не можна спекти налисника — там більше води, аніж сиру, крупи пшеничної 9 грн. 27 коп. за 900 грамів, тоді як ціна 5-6 грн., риби хек-моноліт – 64,80, сиру російського 50 % — 104,59, філе курячого – 47,52, м'яса свинини – 75 грн. Звичайно, при таких цінах зготувати обід, першу і другу страву, на суму 5 грн. – дуже складно.
Один вихід – здешевити продукти. Раніше, коли школа була на балансі сільської ради, молоко брали від однієї-двох корів, проводили обстеження, і було воно не дорожчим 6 грн., жирністю 3,6 %. Капусту можуть принести діти, тільки цим потрібно зайнятись, сосиски можна купити якісні по 40-45 грн., м’ясо з кісткою не може коштувати 75 грн. На продукти харчування, які надходять в навчальні заклади гуртом, не потрібно ставити націнку 20 відсотків, достатньо і 10.
Володимир Сінчук запропонував створити комісію при районній раді або адміністрації по контролю за вартістю і якістю продуктів харчування, та зупинився на інших проблемах, які існують у НВК села Жиричі, зокрема, він стурбований роботою комірника, яка, окрім іншого, щодня добирається на роботу із Забродів у Жиричі, тоді як у селі є свої спеціалісти, які б виконували дану роботу не гірше.
Депутати підтримали депутатський запит і спрямували його Миколі Макаруку та Валентину Андросюку.
Відповідь Валентина Андросюка була короткою — все впирається в тендер, хто його виграв, той і займається поставкою продуктів за своїми цінами.
Микола Сверба порушив питання, яке турбує заболоттівчан, — відвезення землі від городів селян під час очистки меліоративних каналів, над чим працюють ратнівські водогосподарники у ці дні. Відповідав Михайло Тимощук – начальник управління водного господарства, який наголосив, що якби була відповідна прибережна зона для обслуговування та проходження екскаватора, питань ніяких би не виникало, а послуги КамАЗом не надають тимчасово – призупинені на час його ремонту.
Микола Романюк порушив питання про недопустимість закриття ощадкаси в селі Тур та інших селах району – його депутатський запит спрямовано керівництву Ощадбанку області.
По першому питанню, яке виносилось на розгляд сесії, про стан утримання доріг, що перебувають на обслуговуванні філії «Старовижівський автодор» ДП «Волинський облавтодор – виступив Микола Янчук, начальник філії «Старовижівський автодор».
— Ситуація, яка склалася в дорожній галузі, невтішна, судові санкції зупинили роботу волинських дорожників, — наголосив доповідач. – Зарплата працівникам не виплачується з березня, кошти всі заблоковані, а на рахунках більше 11 мільйонів гривень. Щодо зробленої роботи, то у Ратнівському районі ямковий ремонт робився на відрізках доріг Гірники-Самари, Ратне-Заболоття, у селі Конище – що за свої кошти, а що за кошти обласної держадміністрації, зокрема, дорога Датинь-Запілля, і є ще 120 тисяч гривень з обласної державної адміністрації, за рахунок яких буде відремонтована дорога Теклине-Велимче. Оце і вся робота. А щодо підготовки до зими, наявна техніка фактично справна, але бракує механізаторів, тому що люди пішли від нас через несвоєчасну виплату заробітної плати.
Виступив з цього питання і ще один дорожник Володимир Алексєєнко – начальник ДРП-13 філії «Ковельска ДЕД», який наголосив, що у їхньому підприємстві ще гірша ситуація, ніж в автодорі.
— Сім місяців ми без зарплати, люди розбіглися, залишилося півтора водія на п’ять автомобілів. Практично, до зими відносно готові. Чому відносно? Немає жодного справного механізму. Один акумулятор на всю техніку. Будуть гроші — за три дні виїдемо, не буде грошей — піде сніг, наше техніка на дорогу не виїде.
З приводу доріг говорили Іван Пишук, Володимир Кулик, Володимир Бохонюк, Володимир Ярмошук та Володимир Сінчук. Зокрема, Володимир Сінчук, який раніше на сесіях ставив питання ремонту дороги Прохід-Жиричі, з розумінням віднісся до ситуації, яка склалася в дорожників, і проінформував, що дорогу лагодять спільними зусиллями підприємця Петра Пашука та дорожників, за що висловив їм вдячність.
Георгій Свіржевський, який раніше порушував питання щодо дороги Гута-Заболоття, запропонував підготувати звернення до вищестоящих відповідних структур по обслуговуванню доріг з підтримки дорожників району. Депутати підтримали його і включили це питання до порядку денного та доручили Валерію Свіржевському разом з апаратом районної ради підготувати таке звернення.
Далі про внесення змін до рішення районної ради від 20.01.2015 року № 42/2 «Про районний бюджет на 2015 рік» інформувала Людмила Ковч – начальник управління фінансів райдержадміністрації.
На проведення місцевих виборів з державного бюджету виділено для Ратнівського району 1895200 грн. А оскільки з 1 вересня 2015 року проведено підвищення соціальних стандартів, на що: з державного бюджету для Ратнівського району виділено кошти: освітньої субвенції в сумі 3012 800 грн., медичної — 937200 грн., стабілізаційної — 2369600 грн. Асигнування освітньої субвенції спрямовуються на підвищення заробітної плати ос-вітян, медичної субвенції — для виплати заробітної плати розпорядникам: центр первинної медико-санітарної допомоги 337900 грн., Ратнівській центральній районній лікарні 524400 грн., Заболоттівській районній лікарні — 17700 грн., Самарівській дільничній лікарні 57200 грн.
Асигнування стабілізаційної дотації — на заро-бітну плату та енергоносії між розпорядниками.
Розподілені кошти від перевиконання доходів у сумі 571467 грн., з яких найбільше спрямовано районному відділу освіти — 80000 грн. на підвезення учнів до місць навчання та 50000 грн. на придбання підручників; районній раді на співфінансування проекту впровадження комплексу заходів з розвитку місцевої інфраструктури Поліського краю — 91967 грн., центру первинної медико-санітарної допомоги на виконання програми протидії захворюванню на туберкульоз 30 000 грн., Забродівській сільській раді на співфінансування проекту «Покращення доступу до туристичного регіону «Долина Зілави» — 265 000 грн. Здійснено перерозподіл асигнувань між функціями та кодами економічної класифікації видатків по районній державній адміністрації, інше.
З цього питання виступила Тетяна Залуська – начальник управління Держказначейства, яка повідомила, що рішенням пропонується направити 740 тисяч грн. на капітальні видатки — субвенція з державного бюджету по відділу освіти, однак казначейство проводить платежі на ка-пітальні видатки при наявності підтвердження договорів райдержадміністрації про задоволення у повному обсязі потреб на поточні видатки.
Далі депутати прийняли рішення про передачу майна, яким вилучили із цілісного майнового комплексу ЗОШ І-ІІ ступеня с. Краска будинок для вчителів і передали його безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ району з балансу відділу освіти у власність терито-ріальної громади села Здомишель на баланс Здомишельської сільської ради, а також передали об’єднаному трудовому архіву сільських, селищних рад в безоплатне користування на умовах договору позички принтер, який перебував на балансі районної ради.
Про результати розгляду депутатських запитів інформував Микола Макарук. Депутати взяли до відома його інформацію на депутатський запит Сінчука В. Г. щодо законності видобування піску на території Жиричівської сільської ради: депутати Жиричівської сільської ради дозволили приватному підприємцю терміном на 8 років безоплатно господарювати на землях сільської ради; інші.
А у різному слово мали Володимир Ярмошук, Адам Харлампович, Валентина Краглик, Іван Лях, Іван Пишук, які дякували колегам за співпрацю, бажали ратнівчанам не помилитися у своєму виборі під час виборів до місцевих рад, району – процвітання, поступу вперед, усім – здоров’я, добра та миру.
Микола Макарук у заключному слові наголосив, що на час цієї каденції випали непрості часи та випробування у порівнянні з попередніми п’ятьма скликаннями. Коротко нагадав основні етапи діяльності, що й публікуємо. Побажав усім миру, добра і злагоди.
На цьому 49-а сесія районної ради закінчила свою роботу.
Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>