Мільйони — дітям

язавні язавні2 язавні3 Гута школа гута школа1Помічники народного депутата Степана Івахіва перевірили, як освоюються в районі виділені за його сприяння кошти з Фонду регіонального розвитку

У 2016 році після дворічної паузи Кабінет Міністрів України відновив фінансування програм Фонду регіонального розвитку та програми соціально-економічного розвитку місцевих громад. Але поставив чіткі вимоги: для отримання коштів на будівництво чи ремонт об’єктів територіальна громада повинна мати проект-но-кошторисну документацію, експертизу, часткове фінансування з місцевих бюджетів, а головне – будівництво має бути завершене у 2016 році. «Як тільки стали відомі всі вимоги Кабміну, ми з командою одразу взялися до роботи, — згадує народний депутат України Степан Івахів. – Для того, щоб все вдалося і кошти при-йшли на Волинь, потрібна була злагоджена робота офі-су народного депутата, облдержадміністрації, районних адміністрацій та місцевих рад. Якби хоч одна ланка цього ланцюга не спрацювала, про державні кошти можна було б забути. Але завдяки злагодженій роботі вдалося вперше за три роки залучити державні кошти на округ», — зазначає народний депутат. 

Постановою Кабінету Міністрів на Волинську область були передбачені кошти з Фонду регіонального розвитку у розмірі 58 млн. 516, 274 тис. гривень. З цих коштів профінансували добудову спортивного комплексу у спеціальній школі-інтернаті у смт Заболоття –        6 млн. 634 тис. грн.; реконструкцію центру розвитку дитини корекційного спрямування у с. Якушів – 1 млн. 231 тис. грн. Іншою постановою Кабінету Міністрів було передбачене виділення на Волинську область ще 48 520, 883 тис. грн. як субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток територій. У нашому районі це капітальний ремонт покрівлі НВК «ЗОШ І-ІІ ступеня – дитячий садок» с. Язавні – 986 тис. грн; капітальний ремонт частини даху загальноосвітньої школи в с. Гута – 1 млн. 370 тис. грн; капітальний ремонт покрівлі дошкільного навчального закладу в смт Заболоття – 350 тис. грн.     

Тож, щоб проінспектувати, як ведеться робота на об'єктах, на які були виділені кошти із державного бюджету за сприяння народного депутата України Степана Івахіва, завітали минулого тижня з робочим візитом у Ратнівський район помічники народного депутата директор благодійного фонду «Патріоти Волині» Денис П’ятигорець, Володимир Бащук, Наталія Маленицька. Разом із головою райдержадміністрації Андрієм Харламповичем, начальником відділу освіти, молоді та спорту Валентином Андросюком оглянули результати ремонтних робіт у НВК «загальноосвітня школа І-ІІ ступеня – дитячий садок» с. Язавні, НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня – дитячий садок» с. Гута, обговорили план робіт з перекриття даху дитячого садка у селищі Заболоття.

ЯЗАВНІ

Навчання у школі села Язавні, яка є найбільшою в ра-йоні серед “дев’ятирічок”, адже навчається тут 146 учнів, 128 з яких із багатодітних сімей, розпочали під новеньким дахом їдальні, площа якого 450 квадратних метрів, та пришкільного інтернату для педагогічних працівників. Накрили дах металопрофілем, замінили старі балки, крокви, утеплювач. А на минулому тижні завершили ремонт європейського зразка обіднього залу, де не тільки харчуються діти, а й будуть проводити шкільні заходи. Порадившись, поклали на підлогу плитку, пошпаклювали стіни, також підбили гіпсокартоном і пошпаклювали стелю, набили дерев’яну вагонку по підвіконники, замінили електрику, провели зварювальні роботи по опаленню, замінили четверо дверей, зробили підвищення для сцени. Так як актового залу у школі не було, то це буде комбіноване приміщення актового та обіднього залу.

— Мрії збуваються, — із захопленням розповідала директор школи Галина Гусак. – Прийде зима — не переживатимемо, що стеля у їдальні впаде. А розпочала реконструкцію покрівлі бригада будівельників 21 липня, хоча проблема перекриття постала ще кілька років тому. У 2012-у році я порушила це питання. У 2013-у році склали проектно-кошторисну документацію. У 2014-у гроші виділили, але розпочалася війна, і всі кошти перенаправили на Схід. Аварійний дах так і залишився нависати над нашими головами. Врешті-решт, у 2016-у році, за сприяння народного депутата України Степана Івахіва Кабінет Міністрів України виділив 986 тисяч гривень на капітальний ремонт покрівлі. Розпорядниками коштів виступили райдержадміністрація та відділ освіти, а роботи виконували працівники ТзОВ «Луцьккомунбуд». Понад 250 тисяч гривень для ремонту обіднього залу, заміни водопроводу та електрики у їдальні і пришкільному інтернаті виділено із районного бюджету та з освітньої субвенції.

Денис П’ятигорець наголосив, що тільки завдяки злагодженій роботі офісу народного депутата, тісній співпраці сіль-ської ради з райдержадміністрацією, відділом освіти, вчасно зробленим проектам, експертизам відбуваються позитивні зрушення в районі. І у селі Язавні на зробленому не будуть зупинятися, адже ще є над чим працювати. Андрій Харлампович висловив надію на подальшу співпрацю та вдячність фонду «Патріоти Волині», підрядникам та усім, хто доклав максимум зусиль до проробленої роботи. Додав, що коли є взаєморозу-міння, тоді й працюється краще. Валентин Андросюк зауважив, що Степан Івахів -  народний депутат, який дотримується свого слова, і коли із його подачі є старт, то тоді хочеться завершити розпочату хорошу справу до кінця.

Вдячні та надіються на подальшу співпрацю Самарівський сільський голова Микола Маргес, батьки діток, які навчаються у школі, та колишній директор школи Володимир Онищук, який спостерігає зміни, радіє і по-доброму заздрить Галині Гусак, що вона має таку всебічну підтримку. У подарунок гостям юні таланти школи Юлія та Софія Штики заспівали пісню, учні на згадку про їхню сільську школу вручили власноруч зроблені будиночки.

Присутні на зустрічі язавненці ставили наболілі питання помічникам народного депутата Степана Івахіва та висловлювали найкращі вітання й побажання.

ЗАБОЛОТТЯ

Надзвичайно велика потреба перекриття даху та капітального ремонту дитячого садка назріла у селищі Заболоття. Тож учасників робочого візиту з надією втілити їхню давню мрію у життя зустрічали батьки, селищний голова Василь Головій, директор НВК селища Заболоття Валентина Мороз.

До освоєння коштів, а це 350 тисяч гривень, і виконання робіт, запланованих у проекті, приступлять до кінця місяця, запевнив зневірених заболот-тівчан Валентин Андросюк. Адже, як наголосив Денис П'ятигорець, потрібно показати, що у Ратнівському районі живуть справжні господарі, які вміють працювати із коштами. А якщо кошти, передбачені Кабміном, до першого січня наступного року не будуть освоєні, то доведеться їх не тільки повернути до бюджету, а й на наступні роки буде важко знову включити населений пункт на виділення коштів.

— Дуже важливо, щоб це питання було закрите, бо тоді ми селище Заболоття зможемо активно включати в програму, адже назріло у вас ще питання будівлі дитсадочка, так як багато діток є на черзі, — інформував присутніх на зустрічі Денис Миколайович. — І у вас є великий плюс — це те, що ви є об'-єднаною територіальною громадою. Ми сьогодні приїхали не для того, щоб просто поговорити, а щоб був результат у реа-лізації проекту, який потребує доопрацювання.

Валентина Мороз звернулася до Валентина Андросюка за підтримкою, сприянням, аби втілити заплановане у життя, та до батьків, щоб активно долучилися, коли розпочнуться будівельні роботи.

ГУТА

Будівельні та ремонтні роботи у НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня – дитячий садок» с. Гута, події навколо якої набули широкого розголосу, йдуть до завершення. У цьому переконалися, пройшовшись коридорами та класними кімнатами із директором школи Валентиною Безносюк. До огляду стану приміщення школи долучилися сільський голова Микола Свіржевський та виконавець робіт, директор ТзОВ «Луцьккомунбуд» Ігор Швець. Як виявилося, ремонтні роботи проводять і батьки. В окремих класах ще стікали зі швів на стелі та зі стін краплі після дощу, але запевнили, що то вже останні, і розпочали ремонт. А 19 жовтня учні трьох класів, які навчалися у другу зміну, приступили до звичних умов навчання.

Тож, як будівельники й передбачали, до кінця жовтня впоралися. Нагадаємо, роботи велися у два етапи. Перший – капітальний ремонт аварійної частини будівлі загальноосвітньої школи за рахунок субвенції з обласного бюджету. Другий етап передбачав капітальний ремонт покрівлі навчально-виховного комплексу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-еконо-мічного розвитку окремих територій.

Відділ освіти Ратнівської райдержадміністрації уклав договори на виконання робіт з ТзОВ «Луцьккомунбуд».

Під час виконання ремонтних робіт виникла потреба у здійсненні додаткових заходів для покращення якості та експлуатації самого приміщення – залиття по всьому периметру несучих стін армопоясу.

Представники фонду «Пат-ріоти Волині» поспілкувалися із вчителями, розповіли про мету приїзду. Не тільки побачили результати проведених робіт, а й намітили план на майбутнє — перекриття спортзалу та заміну старих вікон у школі. Зважили також на плюси від об'єднання територіальної громади, запевнили у підтримці та подальшій співпраці. Зауважили, що немає критичної ситуації, все йде до кращого, а незручності — це тимчасове явище.

Педагогічний колектив, дирекція школи висловили вдячність народному депутатові Степану Івахіву, районному та обласному керівництву, що не обминули увагою віддалене село на кордоні, і впевнені, що у школі буде затишно.

Леся ГРІНЧУК

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>