МАЙБУТНЄ ШКОЛИ У ЩИТИНСЬКІЙ ВОЛІ, ПЕРЕВІРКА ЗАБОЛОТТІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ – ОСНОВНІ ТЕМИ 8-Ї СЕСІЇ

 

8 сесія районної ради розпочалася з традиційних вітань іменинникам, а депутат Василь Головій — директор Турської  школи — отримав від голови районої ради Михайла Макарука ще й вітальний адрес з нагоди 60-річного  ювілею.

На сесію прибуло 28 депутатів з 34-х. До проекту порядку денного було включено всього сім питань. Але голова райдержадміністрації депутат Андрій Харлампович запропонував включити ще одне — про призупинення роботи Щитиноволянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів або про її реорганізацію у початкову. Необхідність прийняття такого рішення він пояснив тим, що у цій школі нині навчається лише 17 учнів, а з 1 вересня, згідно із законодавством, школи, в яких менше 25 дітей, фінансуватися з бюджету не будуть. Якщо ж районна рада не прийме відповідного рішення, то учням доведеться вчитися на дому, тому що й автобуса для підвезення їх у Залухів ніхто не матиме права виділити.

Депутат Олександр Ковч (фракція «За стабільну Ратнівщину»), директор Гірниківської школи, висловив думку, що це є компетенція відділу освіти і дане питання зараз не на часі. Пропозицію А. Харламповича підтримали  лише 14 депутатів, 7 були проти, 7 утримались, тож вона не пройшла, і сесія затвердила запропонований порядок денний. А перед його розглядом, як завжди, депутати озвучили свої запити.

Олександр Ковч поцікавився в голови РДА, як узгоджується з перспективним планом утворення в районі об'єднаних громад підготовка до утворення «незапланованої» з центром у Забродах?

Депутат Микола Макарук («За стабільну Ратнівщину») звернувся із запитом до голови районної ради та голови тимчасової контрольної комісії районної ради Володимира Ярмошука  — перевірити законність та відповідність контрактові дій головного лікаря Заболоттівської лікарні Валерія Свіржевського (теж депутата, голови фракції «Солідарність»), який своїм наказом, без погодження з районною радою, закрив стаціонарне відділення, працівники відправлені у відпустки за власний рахунок, однак коштів на зарплату вже витрачено більше, ніж торік. Але цей запит підтримали всього 10 депутатів, тож він теж не пройшов.

Андрій Харлампович вдруге вийшов за трибуну вже із запитом: яким чином районна рада буде утримувати з 1 вересня комунальний заклад — Щитиноволянську школу?

Іван Боровський (ВО «Батьківщина») свої запити адресував начальникам Ковельської автостанції та філії «Старовижівський автодор» -  щодо ремонту асфальтного покриття на автостанції в Ратному та ямкового ремонту дороги Лучичі -Якушів.

Микола Горбачук (ВО «Свобода») звернувся із рядом запитань:  щодо впорядкування вуличної торгівлі біля ринку в Ратному; про забезпечення дровами учасників АТО і про закриття гінекологічного відділення в районній лікарні.

Володимир Сінчук (Аграрна партія) порушив питання про відновлення автобусного рейсу Ратне — Жиричі відправленням  о 16.30 год., який перевізник закрив самостійно.

Василь Головій («Солідарність») адресував запит керівнику управління Держгеокадастру в області: хто, як і на яких підставах виділяє земельні ділянки в районі озера Святого біля села Тур для ведення особистого селянського господарства? Тому що там з'являються люди навіть з інших районів, а сільська рада про них нічого не знає.

Петро Колос («Солідарність») повідомив, що в їхньому селі Залухів є могили невідомих німецьких солдатів, щоб проінформувати про це громадські організації, які займаються перезахороненням.

Тетяна Павлович («Солідарність») від імені жителів сіл Велимче і Датинь звернулася до керівництва Ощадбанку в області з проханням не закривати філію в селі Велимче, оскільки її послугами користується дуже багато людей.

Володимир Ярмошук (ВО «Батьківщина») висловив своє нерозуміння позицією тих депутатів, які свого часу голосували за створення тимчасової контрольної комісії районної ради з перевірки ефективності використання коштів районного бюджету, а зараз не дали згоди на перевірку цією комісією Заболоттівської лікарні. Виходить, обурився він, що власник не може перевірити стан свого майна.

Після цього депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Про стан розвитку земельних відносин у районі інформував начальник відділу Держгеокадастру Вадим Присяжнюк (виклад його інформації буде опублікований).

В обговоренні взяв участь запрошений на сесію разом з іншими керівниками сільгосп-підприємств директор ТОВ «Журавлини» із Заболоття Микола Колядюк. Він висловив свій біль і стурбованість як селянин і господарник з кількадесятирічним стажем тим станом, в якому сьогодні знаходиться в районі земля. Адже, за його словами, до 50 відсотків її не обробляється, і там, де колись росла кукурудза, нині ростуть береза, сосна та лоза. А все тому, що землю порізали на паї, більшість селян не мають коштів, щоб обробити її стільки, бо це обходиться тепер недешево. Сільські ради, за якими рахуються землі запасу і резерву, теж не мають коштів для  догляду за нею і не несуть за це ніякої відповідальності. Тож якщо так триватиме й далі, невдовзі ми втратимо половину свого найбільшого багатства.

У прийнятому рішенні сесія рекомендувала відділу Держгеокадастру в Ратнівському районі, сільським, селищним радам здійснювати заходи з розвитку земельних відносин; управлінню фінансів РДА — передбачити кошти на здійснення цих заходів; сільським, селищним радам — забезпечувати виконання умов Меморандуму щодо вирішення питань забезпечення учасників АТО земельними ділянками.

Далі сесія заслухала і взяла до відома звіт про роботу директора Ратнівського районного будинку культури Тетяни Панасюк;

затвердила програму «Дистанційне обслуговування місцевих бюджетів»;

внесла зміни до районного бюджету на 2016 рік (зокрема, була розподілена субвенція з обласного бюджету в сумі 2 млн. 438,1 тис. грн. та залишок в сумі 123,8 тис. грн. і сума 3 млн. 118 тис. грн. по факту перевиконання дохідної частини районного бюджету);

заслухала і взяла до відома інформацію начальника Ратнів-ського районного сектору управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Волинській області Олександра Мицюка про виконання Районної цільової соціальної програми забезпечення пожежної безпеки за 2013 — 2015 роки;

взяла до відома відповіді на депутатські запити.

Виступи депутатів у «Різному» зайняли більше часу, ніж обговорення основних питань. Першим слово попросив Михайло Бегаль — головний лікар ЦРЛ і депутат обласної ради. Він дав відповідь депутату Миколі Горбачуку, що гінекологічне відділення в даний час закрите у зв'язку з ремонтом, па-цієнти переведені в інші відділення, а в подальшому так само на ремонт закриватимуть і їх.

Щодо виділення коштів на придбання матеріалів, обладнання та інвентаря для райлікарні, то, за його словами, цей бюджет найгірший за багато років. «Якщо ми хочемо мати в районі лікарню, то треба її фінансувати, інакше нашим людям доведеться їздити до Ковеля чи Луцька», — сказав Михайло Бегаль.

Він також повідомив, що з обласного управління охорони здоров'я надійшов наказ про скорочення ліжко-місць у ра-йоні, але без рішення районної ради він цього робити не буде. Також висловив думку, що із створенням укрупнених територіальних громад район відстає.

Депутат Володимир Сінчук сказав, що від району є три депутати в обласній раді, і він хотів би почути, що вони «вирвали» з обласного бюджету для Ратнівщини. А щодо запиту Миколи Макарука по Заболоттівській лікарні, то він не хотів би, щоб у людей виникли якісь підозри, але комісія перевірить її роботу.

Голова райдержадміністрації Андрій Харлампович знову повернувся до питання про закриття школи у Щитинській Волі, бо його треба вирішувати до 1 вересня. А щодо ремонту Заболоттівської лікарні, то на це не витрачається жодної копійки з районного бюджету, і підрядник пообіцяв, що до Дня Незалежності роботи закінчать.

Депутат Валерій Свіржевський, головний лікар Заболоттівської лікарні, пояснив, що вона зараз працює без стаціонарного відділення, яке закрите тимчасово на ремонт. Із 50 працівників 15 перебувають у відпустці за власний рахунок. Таке рішення він прийняв після консультації з юристами, і вони пояснили, що це не є перевищенням повноважень. А за кожну витрачену на ремонт копійку він готовий прозвітувати перед ким завгодно.

Депутат Микола Макарук відповів Михайлові Бегалю, що районна рада приймає бюджет, але не розписує, на що його витрачати, — це роблять адміністрація та головні розпорядники коштів. А Андрієві Харламповичу зробив закид, чому він не поставив питання про Щитинську Волю раніше, хоча б на засіданні бюджетної комісії, а вийшов з ним лише на сесії.

Депутат Володимир Ярмошук, голова тимчасової контрольної комісії, висловив обурення натяками на те, ніби він виконує чиїсь вказівки щодо перевірки Заболоттівської лікарні, тому що за багато скликань йому ніхто ніяких вказівок не давав і він би їх не виконував. А перевірка закладів охорони здоров'я була запланована ще на одному з перших засі-дань комісії. І висновки вони робитимуть лише тоді, коли отримають письмові відповіді  на письмові запитання.

Депутат Іван Лях («Солідарність») виступив на захист свого колеги В. Свіржевського. «Хто нічого не робить, лише той не помиляється, — сказав він. — А якщо лікар з колективом почав роботу по ремонту закладу, то треба його підтримати». Він також висловив здивування, що роботу лікарні береться перевіряти тимчасова контрольна комісія, а не постійна профільна з охорони здоров'я.

Депутат Олександр Ковч знову порушив тему утворення об'єднаних територіальних громад і задав запитання, з чим залишаться Самари, якщо буде утворена Забродівська, а також повідомив, що Гірниківська сільрада ініціює створення громади з центром у себе, і закликав приєднуватися до них.

Депутат Петро Пашук («Солідарність») висловив нерозуміння, для чого роздрібнювати ті громади, бо ж тоді вони отримають менше коштів.

Слово взяв також начальник відділу освіти Валентин Андросюк. Він роз'яснив ситуацію щодо закриття малокомплектних шкіл, де навчається менше 25 дітей. Відділ освіти подав свій перспективний план ще в січні цього року. У нас в районі в «зоні ризику» опинилися школи у Щитинській Волі, Зоряному та початкова у Адамівці. Але якщо Зоряне відпало, бо там очікується на 1 вересня 25 учнів, є три повнокомплектних класи, питання початкових шкіл відкладене на 2017 рік, то по Щитинській Волі рішення треба приймати негайно. У разі, коли вчителі будуть навчати учнів на дому, зарплату відділ освіти їм платитиме, але утримувати приміщення не має права. А оскільки воно є районною комунальною власністю, та саме районна рада й має прийняти відповідне рішення.

Із таким непростим «домашнім завданням» від начальника відділу освіти депутати роз'їхалися по домівках.

Дмитро Мороз

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>