Депутатський запит

Народному депутату Верховної Ради України Івахову Степану Петровичу, депутатам Волинської обласної ради:

Бегалю Михайлу Григоровичу, Бондарю Володимиру Івановичу, Чернецькому Валентину Антоновичу.

Голові постійної комісії Волинської обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства Зінчуку Олександру Григоровичу, Головному лікарю КЗ ВОЦЕМ МК Куцу Олегу Степановичу, Голові Ратнівської районної ради Макаруку Михайлу Михайловичу, Голові Ратнівської районної державної адміністрації Харламповичу Андрію Адамовичу

Депутатський запит

До мене, як до депутата районної ради та голови постійної комісії ради з питань охорони здоров'я людини, соціального захисту населення та у справах пенсіонерів, ветеранів і інвалідів, звернулись з письмовим клопотанням жителі п'яти сільських рад району, а саме:

— 139 жителів Залухівської сільської ради;

— 211 жителів Самари-Оріхівської сільської ради;

— 238 жителів Річицької сільської ради;

— 338 жителів Межиситівської сільської ради;

— 629 жителів Щедрогірської сільської ради.

Всього рівно 1555 осіб!

До поданих матеріалів додається звернення за підписом п'яти сільських голів, клопотання від їхніх громадян, списки з особистими підписами усіх депутатів вказаних сільських рад та жителів, що проживають у цих громадах.

Окрім того, триває збір підписів ще по трьох сільських радах.

На мою особисту думку, як одного з фахівців, що працюють у медичній галузі, вважаю за необхідне відзначити наступне.

Серед ряду реформ, які нібито започаткувала і проводить держава у службі охорони здоров'я населення, відбулась, дійсно на даний час лише, на жаль, одна — це реформа служби екстреної невідкладної медичної допомоги з приставкою «медицина ката-строф».

Прикладом підтвердження даного висновку є відкриття двох додаткових пунктів ЕМД у селах Межисить та Велимче. Це дозволило поставити у рівні справедливі умови право, доступність по отриманню невідкладної допомоги не тільки для жителів селищ Заболоття і Ратне, а й для будь-якого жителя усіх населених пунктів району, включаючи і віддаленні села. Але й правдою буде те, що ця служба ще потребує тривалого і різностороннього удосконалення.

Данну реформу визнали професіонали від медицини, а найголовніше – оцінили люди, як єдину поки що вдалу реформу в медицині. Незаперечним доказом у цьому є ці 1,5 тисячі підписантів, мешканців нашого району.

Вважаю, що ми — всі вище названі посадові особи, як і інші зацікавлені, відповідальні можновладці різних рівнів компетенції, не маємо морального права, маючи зобов'язання та повноваження громад або посадову відповідальність, проігнорувати клопотання, практично наказ людей, не вирішивши дане питання.

Нам в теперішній час просто не дозволять люди не виконати життєво необхідне, абсолютно об'єктивно озвучене клопотання.

Прошу, шановні колеги, підтримати даний депутатський запит, клопотання громадян п'яти сільських рад — направити до названих адресатів та їх текст опублікувати в газеті «Ратнівщина» (вимога людей).

З повагою – Іван ЛЯХ,

депутат Ратнівської районної ради,

голова постійної комісії з питань охорони здоров'я людини, соціального захисту населення та у справах пенсіонерів, ветеранів і інвалідів

15.12.2016

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>