500 мільйонів доларів – у бюджетах Волині

Прогнозований шанс, який має всі перспективи стати реальністю. Про те, що у найближчі 5 років бюджети області отримають понад 500  мільйонів доларів, повідомив голова облради Ігор Палиця. За його словами, КП «Волиньприродресурс» обласної ради  до кінця цього року отримає ліцензії на геологорозвідку бурштину. Легалізація видобування «сонячного каменю» принесе неабиякі прибутки Волині.

Зауважимо, що на 9 позачерговій сесії обласної ради було  внесено зміни до одного з  рішень про  погодження надання надр у користування КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради. Отож, 1 грудня рада погодила   комунальному підприємству  надання надр у користування з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової  та промислової розробки покладів бурштину на територіях Маневицького, Камінь-Каширського та Ратнівського районів. А саме:

1) ділянку Маневицьку-1 (площі: «Маневичі» — 4270 га, «Галузія» — 6680 га, «Троянівка» — 7110 га) Маневицького району;

2) ділянку Маневицьку-2 (площі: «Череваха» — 3670 га, «Севери-нівка» — 4090 га, «Гута-Лісівська» — 2990 га, «Чорторийськ» — 1127 га, «Велика Осниця» — 125,7 га) Маневицького району;

3) ділянку Камінь-Каширську-1 (площі: «Бірки» — 3857 га, «Деревок» — 4016 га) Любешівського району;

4) ділянку Камінь-Каширську-2 (площі: «Гута-Боровенська» — 11840 га, «Фаринки» — 495 га, «Фаринки-західні» — 130 га) Камінь-Каширського району, (площа «Седлище» — 129 га) Любешівського району;

5) ділянку Ратнівську (площі: «Хабарище» — 81,7 га, «Щитинська Воля» — 67,1 га, «Залухів» — 10,4 га) Ратнівського району".

Між тим, у цього рішення були й опоненти. Депутат Борис Ба-бійчук пропонував дочекатися прийняття Верховною Радою України спеціального закону про бурштин, а лише потім розглядати проект у Волиньраді. «Коли ми подамо документи на отримання спецдозволу, то буде оголошено конкурс, в результаті якого можуть прийти сторонні особи. А вони під час аукціону можуть за-пропонувати більшу суму за ліцензію, ніж наше комунальне підприємство.  Пропоную ініціювати створення у Верховній Раді робочої групи спільно з депутатами з Житомирщини та Рівненщини. Нехай ці люди пролобіюють зміни до законопроекту про бурштин, щоб не допустити ніяких ризиків», — озвучив свою позицію  депутат Бабійчук. Відтермінувати розгляд питання пропонував  і Сергій Слабенко.

Голова обласної ради Ігор Палиця зауважив, що законопроект, який перебуває на розгляді у Парламенті, не встановлює механіз-му видачі ліцензій. «Закон може врегулювати питання сплати податків чи ренти, а всі механізми з виданням ліцензій в країні вже існують. Просто  процес блокують органи, які ці ліцензії видають. Ми не погоджуємо   клопотань від приватних структур, а лише приймаємо рішення в інтересах КП „Волиньприродресурс“, а без нашого погодження жодна приватна фірма не може видобувати   бурштин на території області. Рівненчани погодилися на надання надр в користування майже десяти приватним підприємствам, а також ДП „Укрбурштин“ та фірмі, що контролюється представниками пропрезидентської фракції у Верховній Раді... Ми ж робимо хорошу справу і покажемо приклад, як можна ефективно господарювати на своїй території», – впевнений у  правильності дій обласної ради Ігор Палиця.

Прес-служба обласної ради

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>