САМАРІВСЬКУ ЛІКАРНЮ ЗНОВУ ЗАКРИВАТИМУТЬ?

сам лікар сам лікар1Нещодавно на ім'я голови Ратнівської районної ради Михайла Макарука надійшов лист від Волинської обласної державної адміністрації від 29.01.2016 року №565/50/2-16 з вимогою припинити діяльність Самарівської лікарні, адже «цей заклад працює без ліцензії та неакредитований, тим самим адміністрація закладу порушує законодавство України». У листі облдержадміністрації також наголошується, що «за здійснення господарської діяльності без ліцензії або з порушенням ліцензійних умов передбачена відповідальність, в тому числі кримінальна та адміністративна».

Стаціонарне відділення лікарні розраховане на 25 пацієнтів: цілодобове стаціонарне відділення — на 15, денне — на 10 ліжок. До слова, тут цілком реально організувати проходження психологічної та фізичної реабілітації місцевих бійців АТО. Звичайно ж при залученні додаткового фінансування.

Самарівська лікарня обслуговує три населених пункти — Язавні, Самари, Самари-Оріхові та 47 хуторів, а це майже 4000 людей (серед них — 60 діток до року).

Серед 28 працівників лікарні — лише троє лікарів — терапевт (він же головний лікар), педіатр та стоматолог. Останній на постійній основі приїде працювати сюди лише з серпня цього року.

Два роки тому Самарівській лікарні призупинили дію ліцензії. Згідно із законом, медзаклади не можуть здійснювати діяльність без цього документу.

Лікарня перебуває на балансі Самарівської сільської ради, а розпорядником коштів значиться Ратнівська районна державна адміністрація.

Головний лікар Самарівської лікарні (з 35-річним медичним стажем) Михайло Яворський розповідає, що, аби отримати ліцензію, передусім потрібно виготовити технічний паспорт, оформити земельну ділянку, на якій розташована лікарня. «А для цього потрібні кошти, — говорить Михайло Яворський. — Ми зі свого бюджету не можемо виділити цю суму, адже нам заборонено робити такі витрати. Упродовж 2015 року звертався на кожну сесію з цим питанням. І тільки в середині грудня, вже за нового голови, на сесії районної ради нам нарешті виділили кошти на оформлення документації. Поки що документи ще не готові. Після отримання технічного паспорту я повинен викликати са-нітарну службу з Каменя-Каширського, аби вона дала свої висновки. Весь пакет документів необхідно везти у Луцьк. Після отримання ліцензії, за процедурою, ми повинні звернутися в управління охорони здоров'я Волинської облдержадміністрації з проханням  провести нашій лікарні акредитацію».

Михайло Яворський каже, що кошти на лікарню передбачені: працівники отримують зарплату, оплачуються енергоносії, виділені гроші з медичної субвенції.

«У порівнянні з п'ятьма минулими роками цього року нам виділили найбільше», — каже Михайло Яворський.

Начальник управління фінан-сів Ратнівської райдержадміністрації Людмила Ковч каже, що зупинити діяльність Самарівської лікарні можна тільки рішенням органу місцевого самоврядування. Саме тому відповідний лист і було направлено до Ратнівської районної ради.

«Управління фінансів складає бюджет, -  говорить чиновниця. — Оскільки заклад є в мережі бюджетних установ, тому ми його фінансуємо. А у функції нашого управління не входить перевірка ліцензій. Кошти направляє не обласна адміністрація, а кошти ідуть з державного бюджету у Ратнівський район, як медична субвенція. Якщо державна фіскальна служба перевірить і знайде порушення, то вона зупинить рух коштів по рахунку лікарні і все стане на свої місця. Ми не маємо до того ніякого відношення. Кожен медичний заклад підконтрольний управлінню охорони  здоров'я обл-держадміністрації».

Голова Ратнівської районної ради Михайло Макарук каже, що докладе усіх зусиль, аби лікарню в Самарах все-таки не закрили.

«У цій ситуації виконавча влада має взяти на себе усю відповідальність  у вирішенні цього питання, — говорить Михайло Макарук. — Виникають дивні випадки, коли виконавча влада зверху не знає, що насправді робиться знизу. Ратнівська райдержадміністрація є розпорядником коштів Самарівської лікарні. Сама лікарня перебуває на балансі Самарівської сільської ради.  Розпорядник коштів — Ратнівська райдержадміністрація — запропонувала виділити на Самарівську лікарню цього року 1 мільйон 89 тисяч гривень, за що і проголосували депутати. Ми розуміємо побоювання людей, що лікарню можуть закрити. Наша медицина не ідеальна, а якщо ліквідувавати заклад зовсім, люди залишаться взагалі без нічого. У цьому випадку  хотів би, щоб виконавча влада більш професійно підходила до виконання своїх обов'язків. Ми звертаємо увагу на те, що у нас в районі вже фактично 1,5 року відсутні голова райдержадміністрації та його перший і другий заступники.  Також у мене виникає ряд питань щодо співпраці районної адмі-ністрації і обласної державної адміністрації».

Аби детально розібратися у ситуації, голова Ратнівської районної ради Михайло Макарук підготував звернення до голови постійної депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства та дитинства Олександра Зінчука, депутата обласної ради від «Українського Об'єднання Патріотів — УКРОП». У свою чергу Олександр Зінчук готує депутатський запит до обласної держадміністрації з проханням пояснити ситуацію.

Сподіваємося, що у владних кабінетах таки знайдуть відповідальних осіб, які повинні були контролювати питання щодо отримання  ліцензії Самарівською дільничною лікарнею.

Ця історія матиме продовження. А допоки чиновники шукають крайніх, старші та найменші мешканці Самарівської сільради просять почути їхню думку: вони мають право на ЖИТТЯ, право на ВЧАСНЕ отримання медичної допомоги, врешті право на те, аби зберегти лікарню, яка працює вже 30 років.

Соломія Добролюбова

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>