НОВИЙ АНАЛІЗАТОР У ЛАБОРАТОРІЮ – ВІД БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ З КАНАДИ

sdr

sdr

бегаль9 листопада відбувся останній етап закупівлі аналізатора електролітів для центральної районної лікарні – його привезли та встановили у клініко-діагностичній лабораторії.

Отож віднині у ЦРЛ можна зробити аналіз на склад електролітів (натрій, калій, кальцій) у крові. Вкрай важливий аналізатор особливо для важкохворих пацієнтів відділень інтенсивної терапії і хірургії, при невідкладних станах у дітей та дорослих, у профілактичних цілях, придбали за кошти Канадського фонду «Дітям Чорнобиля».

Цей фонд був створений ще у 1990 році у Канаді українсько-канадською громадою, яка вболівала за долю юних українців, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Завдяки різноманітним проектам фонд поширює ліки, медичне та технічне обладнання, товари та продукти харчування в клініки, лікувальні центри, лікарні та дитячі будинки України. Усі проекти спрямовані на поліпшення охорони здоров'я та загальне благополуччя малозабезпечених та хворих дітей в Україні.

Історія співпраці Ратнівської лікарні з фондом розпочалася ще у 2008 році, коли медичний заклад отримав першу допомогу від благодійної організації з Канади – тоді, за даними, опублікованими на офіційному сайті фонду, лікарня отримала медичного обладнання на суму 43751 долар США. Через рік, у 2009 році, лікувальний заклад отримав від фонду карету «швидкої допомоги», кошти для придбання якої пожертвував благодійному фонду українець у Канаді Генрі Максим. Тоді три нових автомобілі марки «Volkswagen Transporter» направили у Ратнівську районну, Тернопільську обласну дитячу та Збаразьку районну лікарні. Автомобілі і назвали на честь благодійника. «МАКСИМ» вірно служить лікарні й до сьогодні. Окрім основної місії, ним також возили гуманітарну допомогу у зону АТО на чолі з Михайлом Бегалем, про що згодом написали канадські газети. У 2013 році Канадський фонд виділив 13855 доларів для придбання лабораторного обладнання в Ратнівську лікарню. Придбали гематологічний аналізатор для визначення загального аналізу крові, який сьогодні надзвичайно потрібний медичному закладу.

Ось і цьогоріч виконавчий директор фонду Надія Заставна та головний лікар ЦРЛ Михайло Бегаль дійшли згоди у питанні придбання для медичного закладу аналізатора електролітів, який дозволить визначити вміст натрію, калію та кальцію у крові, а лікарям – краще діагностувати стани хворих, в тому числі і дітей.

Михайло Бегаль розповів, що закупівля аналізатора електролітів біологічних рідин «SmartLyte» з комплектом пробних реактивів відбулася через систему «ProZorro». Зокрема, Канадський фонд «Дітям Чорнобиля» перерахував на рахунок благодійної муніципальної каси 4 тисячі 10 доларів, які були переведені в національну валюту за курсом Нацбанку. ТОВ Фірма «Волиньфарм» поставила аналізатор у лікарню, вартість його у гривнях становила108, 500 грн. Після введення його в дію та проведення навчання лаборантів уже зробили перші аналізи на склад електролітів.

Тож сподіватимемося, що і в майбутньому співпраця районної лікарні з благодійним фондом буде поглиблюватися, а жителі району завдяки цьому отримуватимуть більш якісні медичні послуги.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>