КІР НАСТУПАЄ

Кір — небезпечний вірус, який дуже легко поширюється. Адже вірус передається лише від людини до людини. Достатньо просто бути в одному приміщенні з хворим, щоб підчепити хворобу.

Спалахи кору, як і багато інших вірусів, відбуваються циклічно. Кір приходить кожних 5-6 років. Минулий спалах в Україні відбувся в 2012 році (12746 хворих), а до того в 2006 (42724 хворих) та 2001році (16970 хворих). У Ратнівському районі в 2012 році захворіло 17 осіб. За даними МОЗ України за 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір, зареєстровано 6 летальних випадків, серед них 4 дітей. У Волинській області зареєстровано 43 випадки кору у 6 районах. У Ратнівському районі захворювання не реєструвалось. Здебільшого хворіють діти – 77 % від усіх хворих (33 особи).

Всі спалахи пов'язували саме з низьким рівнем вакцинації, коли відсоток вакцинованого населення в країні нижче 90%. Цьогорічний спалах може бути численішим, ніж у 2012 році. Причина дуже проста — вакцинованих дітей сьогодні набагато менше. У Ратнівському районі щеплено: вакцинація 1 рік — 85%, ревакцинація 6 років — 68%.

Перші симптоми кору: загальна слабість, нежить, сухий кашель, підвищення температури тіла до 39-40 гр. На 3-5 день після появи перших ознак, з'являється червоний висип по всьому тілу. Набрякає обличчя, з'являються сильні головні болі. Захворювання проходить складніше за застуду. Особливо він небезпечний для дітей до 5-ти років, дорослих після 20 та для вагітних.

Вірус може призвести до важкого запалення легенів та уразити нервову систему. Кір може бути причиною енцефаліту і, як ускладнення, — паралічу.

Кір не має специфічного лікування і єдиним можливим захистом від нього є вакцина. Навіть якщо ви прищеплені, ризик захворіти вірусом все одно залишається. Проте вакцинація допомагає зробити перебіг хвороби набагато легшим, і захищає від можливих ускладнень. Часто вакциновані люди можуть перенести хворобу і навіть не відчути цього.

Більшість хворих (86%), які заразились минулого чи вже на початку цього року, — не отримали вакцини взагалі або не щеплені повторно.

При перших симптомах захворювання потрібно звернутись до лікаря. Це обов'язково. Самолікуванням під час кору займатися не можна, адже саме через невчасне або неправильне лікування вірус призводить до ускладнень.

Для того щоб мінімізувати ризик інфікування, рекомендовано часто проводити вологе прибирання, провітрювати приміщення, уникати великого скупчення людей. А якщо ви вже захворіли — то залишайтесь вдома, щоб не поширювати вірус.

Віктор Глинянко,

лікар-епідеміолог

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>