ЗВІТУЮТЬ ЮНІ МУЗИКАНТИ

музична школа«Працювати в мистецтві – це означає працювати серцем. Тому і мозолі від праці будуть на серці», — так писав видатний режисер і актор Леонід Биков.

Саме з такою віддачею і на одному диханні пройшов звітний концерт Ратнівської дитячої музичної школи, який відбувся 24 лютого.

Тему добра, любові до рідного краю, патріотизму до України відтворено і висвітлено в жанрах хорового, музичного, театрального, хореографічного, образотворчого, вокального мистецтва, які представляли учні та викладачі школи. У концерті було дуже досконало виконано і актуально підібрано твори, які  оформлені в переплетінні з сучасністю.

Не можна не відмітити номери у виконанні дитячого та камерного хору викладачів школи (хормейстер С. С. Трофімова), де пісня звучала легко, мело-дійно і журливо, як писав Володимир Івасюк.

Виконання твору Н. Керна «Впертий жук» вразило своїм великим складом, де були за-діяні майже всі учні струнно-смичкового відділу під керівництвом чудового викладача з багатолітнім стажем М. Н. Кучабського. А Олександра Северин, учениця 7 класу з твором Ш. Беріо «Концерт №9», 1 частина, показала високу профе-сійну майстерність, і в цьому велика заслуга викладача по класу скрипки Т.Р. Кучабської.

Фортепіанний відділ відзначився своїми оригінальними творами. Це ансамблі «Пісенька про ведмедів» О. Зацепіна, «Мультконцерт» (аранжування О. Вакулюк), «Місто, якого нема» (аранжування Л.Жульєвої (клас викладачів С.Ю. Бойкової та І.Ю. Пастушок), а також майстерно був виконаний твір С. Джопліна «Регтайм» учнем 7 класу Данилом Кульбачинським. Великі надії подає на майстерне виконання учениця 3 класу Ангеліна Адескаліце. За велику роботу, професіоналізм хочеться відмітити концертмейстера фортепіанного відділу Л.М. Вертей, яка акомпанувала солістам-інструменталістам майже кожен концертний номер.

Актуальна тема патріотизму України звучала у творах оркестру народних інструментів ви-кладачів школи (керівник В. М. Харкевич). І читання, і спів, і музика об’єдналися в одне ціле. І як багатогранно та неповторно все це звучало і торкало кожну душу. Адже стихія музики – могутня сила, її почувши, серце затріпоче.

Народний відділ також був на першому плані концерту, адже такі інструменти, як бандура, гітара, баян вносять свої іскорки в різнобарв’я музики. Тепло сприймав зал такі твори, як «Гомін степів» Г. Китастого у виконанні ансамблю бандуристів (керівник О.В. Ленартович), «Кубинський танець» Г.Фетисова (керівник С.О. Назаров) — інструментальний ансамбль, «Була собі Гандзя» К.Стеценка – учениця 4 класу Юлія Штик (викладач Н.Ю. Ващук), «Пустотлива кадриль» В.Бакланова – учень 3 класу Назар Хомич (викладач М.М. Кондратюк).

Щирими аплодисментами нагородили глядачі виступ духового оркестру (керівник Л.М. Себестянович). Приємно від-значити те, що в оркестрі беруть участь як викладачі, так і учні, які навчаються і навчалися в школі, а нині в Державному училищі культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського. Заполонили виступи учня 3 класу Назара Хомича (клас викладача І.М. Фідчука), учня 3 класу Андрія Банери (клас викладача Л.М. Себестяновича), учня 5 класу Владислава Редьковича (клас викладача О.І. Малюха).

Театральний жанр полонив школою великого режисера К.Станіславського. Адже життєва правда і тільки правда на сцені зробить виставу цінною, неповторною. Тому учні класу театрального мистецтва справилися зі своїм завданням (ви-кладач С.Г. Ліщук). Вони настільки перевтілювалися в сценічні образи казки братів Грімм «Бременські музиканти», що всі глядачі в захваті сприймали це видовище.

І який же був би концерт без запального українського танцю! Всі групи: і молодша, і середня, і старша відзначилися майстерністю українського стилю (клас викладача О.П. Кузьмич). Хочеться подякувати і батькам за допомогу у виготовленні  костюмів.

Любімо прекрасне – без нього не може бути майбутнього, так як показано на виставці декоративно-прикладного мистецтва (клас викладача С.І. Арсенюк). Скільки праці вкладено в ці роботи! І різноманітні малюнки, і вироби, аплікації – все це створене руками дітей.

Заполонили серця також виступи наших солістів Катерини Юхимчук ти Сергія Ліщука, які показали, що пісня – як птаха, кожна свій зліт у небо має і кожна злетом небо творить. Творімо добро!

Світлана Ліщук,

викладач класу театрального мистецтва

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>