НАШОМУ РОДУ – НЕМА ПЕРЕВОДУ

конкурс нашому роду 3 конкурс нашому роду1 конкурс нашому роду2 конкурс нашому роду4 конкурс нашому роду6 конкурс нашому конкурс нашому1 конукрс нашому роду

 

 

 

 

 

 

 

 

Свято, приурочене підсумкам районного конкурсу «Нашому роду — нема переводу», відбулося минулого четверга у районному будинку культури, у фойє якого розмістили виставку родинних дерев.

Протягом березня-квітня у навчальних закладах Ратнівщини проходив шкільний етап конкурсу «Нашому роду – нема переводу», ініційований народним депутатом України Степаном Івахівим. Уже втретє цей конкурс проводять на теренах Волині. Раніше він відбувався у Ковелі та Ковельському районі. У цьому році обрали Ратнівщину. Тож талановиті, ініціативні, активні, обдаровані діти мали змогу показати свої таланти, а головне – заглибитися в історію своїх родин, дослідити родинні гілки у різних поколіннях.

Участь у конкурсі брали учні 1-11 класів усіх навчально-виховних закладів району у трьох номінаціях. Найчисельнішим був конкурс сімейних дерев-родоводів «Нехай квітує дерево родинне». 990 учнів нашого району спробували доторкнутися до історії своїх родин! До речі, учасниками цього етапу були учні 1-4 класів, і головними помічниками у них, звичайно, були їхні батьки та вчителі. На районний етап конкурсу було представлено 58 родинних дерев.

Від імені Степана Івахіва подякував усім причетним до конкурсу директор благодійного фонду «Патріоти Волині» Денис П’ятигорець. Адже не очікували, що буде проявлено такий інтерес, буде стільки неймовірно цікавих робіт. Цей конкурс показав, чим Волинь відрізняється від інших регіонів України, чим славетна. Наголосив на тому, що Україна буде сильною тоді, коли будемо пам’ятати власну історію.

Заохочувальні призи та дипломи за участь у номінації конкурсу сімейних дерев-родоводів «Нехай квітує дерево родинне!» заступник директора благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині» Павло Самолюк вручив четвертокласнику найменшого в районі навчального закладу – школи І ступеня с. Адамівки Владиславу Чернусі, другокласнику НВК «ЗОШ І-ІІ ступеня-дитячий садок»          с. Конище Михайлу Чесаку, четвертокласниці НВК с. Прохід Марії Пампусі. За глибину дослідження дерева-родоводу відзначили третьокласницю НВК с. Гірники Катерину Мельничук, за креативне використання природного матеріалу в оформленні родовідного дерева — першокласницю НВК с. Велимче Вероніку Заєць.

Журі конкурсу було досить важко визначитися з переможцями, адже кожна робота по-своєму неповторна, за кожною — цікава історія певної родини. Тому кращими роботами визнали три дерева родоводу четвертокласників, а саме Ангеліни Маринчук (НВК с. Видраниця), Вікторії Шинкарук (НВК с. Самари-Оріхові), Анастасії та Анге-ліни Коцюб (смт Заболоття). Цих учениць нагородили іменними стипендіями народного депутата України Степана Іва-хіва та дипломами за кращу роботу у номінації «Нехай квітує дерево родинне!».

За вагомі внески у виховання молодого покоління відзначили й наставників  — вчителя початкових класів НВК с. Видраниця Валентину Лавренюк, бібліотекаря НВК с. Самари-Оріхові Лесю Магдисюк, вчителя початкових класів НВК смт Заболоття Ольгу Білітюк, вручили їм сертифікати на передплату фахових видань та Подяки.

Вивчати свій родовід дітям допомагали батьки, бабусі, дідусі та родичі. І кожній родині притаманне своє життя, зміст якого у багатьох випадках ви-значає жінка. Подарунок від фонду Павло Самолюк вручив справжній берегині роду, бабусі Вікторії Шинкарук із Самарів-Оріхових – Світлані Шинкарук. Світлана Степанівна шістнадцять років очолювала сільську громаду, а ще вона знана в окрузі майстриня:

— Коли внучка прибігла зі школи і ще з порога почала питати, чи є в нас фотографії прапрабабусь та прапрадідусів, бо у школі буде конкурс, залюбки стала розповідати. Взяла родинний альбом і разом роздивлялися фотографії, — із хвилюванням розповідала Світлана Степанівна. — Наставником у цій роботі у номінації «Нехай квітує дерево родинне» стала Леся Магдисюк. Вона й запропонувала вишити родинне дерево. А я дуже люблю вишивати. Це мистецтво успадкувала від своєї мами Віри Максимівни, яка свого часу навчилася у своєї мами Устини Іванівни. Тож вишивали дерево всією сім’єю: і я, і невістка, і внуки. Бувало, сиділи до пізнього вечора. Вишивали, розмовляли, слухали різні історії.

Світлана Шинкарук повідала того дня присутнім у залі про свого прадіда Івана Магдисюка, 1884 року народження. Як виявилося, він був вчителем-самоучкою і більшу частину своєї хати віддав під школу, де навчав дітей. За хороші знання учнів вчитель ставив п’ятак. Діти дуже любили, коли він вимовляв це слово, бо знали, що це найвища подяка від нього. За це й отримав прізвисько «П’ятак». А ще розповіла, що рід славиться хліборобами й інженерами, вчителями і лікарями, економіс-тами і банкірами, юристами і професорами, перекладачами і ядерниками, був серед рідних і перший в районі депутат Верховної Ради України Оксентій Шинкарук.

У другій номінації – конкурсі нарисів «Що ми? Чиї сини? Яких батьків діти?» – взяли участь на шкільному етапі 388 школярів із 32 навчальних закладів району. На районний етап подали 25 робіт.

Тож заохочувальним призом за літературну майстерність та Дипломом нагородили Олену Денисюк, ученицю 11 класу НВК с. Щедрогір. Третє місце посів нарис «Моя родина – моя гордість» Іванни Круглій, учениці 10 класу НВК с. Гута, вчитель Ольга Гайдучик. Друге – нарис «З Богом у душі» Злати Ціось, учениці 8 класу ЗОШ       № 2 смт Ратне, вчитель Олена Корпач, перше – нарис «Велетень Волинської землі» Анастасії Калінчик, учениці НВК          с. Замшани, вчитель Олена Козел. Переможниці нагородженні іменинними стипендіями народного депутата України Степана Івахіва, а їх наставники Подяками та сертифікатами на передплату фахового видання.

До речі, у роботі Злати Ціось описаний життєвий шлях її дідуся, знаної та шанованої людини в нашому селищі – священика Різдво-Богородичної церк-ви отця Іоанна Цюркала. Цими днями виповнилося рівно 40 років, як отець Іоанн служить вірою та правдою Богу і людям. Було благословення, вітання від нього того дня. Шановному отцю Іоанну на згадку про конкурс вручили подарунок від благодійного фонду «Патріоти Волині».

Процес формування україн-ської нації, що є одним із ключових питань українського державотворення, на думку біль-шості вітчизняних і зарубіжних дослідників, ще не завершився. Дослідження проблеми самоствердження української нації набуває особливої ваги саме сьогодні. Відшукуючи власне коріння, ми усвідомлюємо себе, прискіпливо відстежуємо: Хто ми, українці? Звідки ми? З яких країв? І якого роду?

У номінації-конкурсі міні-до-сліджень «Доля моєї родини в історії України» взяли участь на шкільному етапі 112 школярів із 24 навчальних закладів району. На районний етап подано 24 роботи.

Заохочувальний приз та Диплом за міні-дослідження «У по-двигу немає терміну давності» отримала Орислава Горбачук, учениця 11 класу НВК «ЗОШ       І-ІІІ ст. № 1-гімназія» смт Ратне.

Дипломи та іменні стипендії народного депутата України Степана Івахіва вручили дев’ятикласникам — за третє місце у міні-дослідженні «Моя родина в боротьбі за незалежність України» Богдані Дейнеці, НВК               с. Заброди; за друге місце – Дмитру Зданевичу, НВК с. Самари-Оріхові; за перше місце – «Відгомін воєн і військових конфліктів в історії моєї родини» — Яні Авдіюк, НВК с. Видраниця. Їх наставники Тетяна Дуда, Тетяна Октисюк, Василь Авдіюк отримали Подяки та сертифікати на передплату фахового видання, а Василь Васи-льович на згадку про перемогу його учениці у конкурсі ще й подарунок.

Остання номінація конкурсу – конкурс веб-сторінок «Знай наших!», у якому взяли участь вісім учасників. Заохочувальний приз та Диплом за нестандартні технічні рішення при створенні веб-сайту вручили Артему Маркову, учню 10 класу НВК Заброди. А переможцем у цій номінації став Володимир Левчук, учень 11 класу НВК с. Видраниця. Відзначили того дня Володимира та його вчителя Тетяну Єременко.

Найактивнішу участь у конкурсі «Нашому роду – нема переводу» взяли дев’ять навчально-виховних закладів району. Подяки за глибоке знання ук-раїнських традицій та активну участь у конкурсі, а також солодкі подарунки – торти – від благодійного фонду «Патріоти Волині» вручили педагогічним та учнівським колективам НВК с. Видраниця, НВК с. Гута, НВК с. Заброди, НВК смт Заболоття, НВК с. Самари-Оріхові, НВК с. Щедрогір, НВК с. Заліси, НВК №1 — гімназія смт Ратне, ЗОШ      № 2 смт Ратне.

Подяку за активну участь у проведенні конкурсу від благодійного фонду «Патріоти Волині» вручили редактору газети «Ратнівщина» Дмитру Морозу, за участь в організації конкурсу – завідуючій методичним кабінетом відділу освіти райдержадміністрації Тетяні Ганжі та директору Центру дитячої та юнацької творчості смт Ратне Людмилі Довгуцькій, які були ведучими святкового дійства. Виступив з промовою начальник відділу освіти райдержад-міністрації Валентин Андросюк.

Щиро дякували нагороджені організаторам та учасникам конкурсу. Редактор Дмитро Мороз просив надсилати роботи до редакції для опублікування у районній газеті. Бажали присутнім завжди пам’ятати про тих, хто дав життя, цінувати, берегти один одного, бути опорою та надією.

Надали святкового настрою присутнім у залі колективи «Радість» та «Імпульс» центру дитячої та юнацької творчості, вокалісти — учениці НВК с. Здомишель Катерина Юхимчук, НВК с. Видраниця Катерина Лахтюк, вчитель НВК с. Видраниця Вікторія Авдіюк, учні НВК с. Кортеліси Артем Панчук, Максим Дордюк, Іван Круш, Артур Карпук, сімейний квартет у складі Агнеси, Дарини, Юлії, Єлизавети Штиків, учениць НВК с. Язавні.

Леся ГРІНЧУК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>