ВІДСВЯТКУВАЛИ ХРАМОВЕ СВЯТО У ЗАБОЛОТТІ

церква ЗаболооттяУ Заболотті функціонує два  православних храми, один Хрестовоздвиженський, який є пам’ятником архітектури, та храм, висвячений на честь ікони Божої Матері «Невипивана чаша», звели якого не так давно – 8, 5  років тому. І в одному храмі, і в іншому проводять Божу служба батько з сином: у першому Симоновичі, у другому – Козки. Саме в другому і відбулося храмове свято за участю п’ятнадцяти священиків Ратнівського благочиння та священика із Зимненського монастиря, прихожан  храму та з навколишніх сіл. Православних зібралось досить багато.

Божу службу очолив протоієрей Анатолій Гурський, благочинний Ратнівської округи.

Щодо будівництва храму, то опікався ним настоятель храму  митрофорний протоієрей Микола Козка, який проводить Божу службу в селищі вже дванадцять років. Раніше, поки  тривало будівництво храму, служба звершувалась у приміщенні  лікарні, що поряд. Уже шість років у цьому храмі  служить і син отця Миколи  – отець Роман, дружина якого Тетяна є регентом церковного хору.

При храмі працює недільна школа, яку по неділях після Божої служби відвідує більше п’ятдесяти дітей, уроки веде протоієрей Роман Козка. Поряд з церквою зведене приміщення, але ще повністю не завершені роботи всередині, для недільної школи та  церковної бібліотеки.

Отець Роман несе особливий послуг – регулярно навідує пацієнтів стаціонарного відділення для постійного проживання престарілих одиноких людей – підтримує їх, духовно допомагає.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>