У ЗАМШАНАХ ВІДКРИЛИ ХРАМ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

Українською українською1 українською2Митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл звершив чин освячення приміщення під храм на честь Святого Архістратига Михаїла у с. Замшани 11 вересня. У першій Божественній літургії, яка звершилася у день Усікновення голови Іоанна Хрестителя, владиці співслужили настоятель храму святого пророка Іллі, ратнівський декан, протоієрей Роман Бодак, із Мельник-Річицьких – о. Сергій Ковальчук, із Велимчого – о. Володимир Гавран, настоятель парафії священик Микола Гамера та духовенство із Старовижівського, Ковельського міського та районного благочинь.

Розділити радість із громадою завітало чимало гостей, а також уродженців цього села. Освячення стало великим та духовним святом для них. І нехай це колишній продовольчий магазин, який стояв пусткою протягом останніх років, парафіяни по-справжньому радіють, адже роками чекали на відкриття. Приміщення передали Свято-Михайлівській громаді  за сприяння місцевого жертводавця Володимира Бохонюка, якого архієрей нагородив єпархіальною відзнакою.

— Хочу, щоб це приміщення служило людям, — сказав Володимир Бохонюк. — Я – патріот і вважаю, що церква має бути українська. Пам’ятаю, запитував у старенької, уже покійної матері, яка їй різниця, у яку церкву ходити, на що вона мені доступно відповіла: «Нам поляки не давали молитися рідною мовою, москалі не давали, то дай хоч на старості років чути ук-раїнську мову».

І нарешті залунала у селі молитва рідною українською мовою. Відбулося перше причастя. У проповіді владика Михаїл зауважив, що сьогодні ми радіємо, адже Господь сподобив нас духовно дозріти й усвідомити себе православними християнами, які прагнуть молитися українською мовою. Високопреосвященний нагадав, що кожен звертається до Господа з проханнями саме через молитву. То на що ж можемо сподіватися, коли самі не розуміємо, що просимо? Побажав, аби кожен на своїй землі мав можливість прийти у храм і прославити ім’я Боже рідною мовою.

Змістовно та влучно щодо сьогоднішніх подій в Україні проповідував протоієрей Станіслав Беспалов, настоятель храму Іоанна Предтечі м. Ковеля. Він закликав вірян своїм прикладом показувати, що вони достойні своєї землі. Тільки через любов, віру і добрі справи зможемо привести нашу Неньку-Україну, Українську Церкву до єдності, сили, могутності.

Перший заступник голови Волинської обласної ради та Волинської обласної організації ВО «Свобода» Олександр Пирожик вкотре завітав на Рат-нівську землю на освячення українського храму. У своєму щирому зверненні до замшанівців наголосив, що це прозріння і це небажання жити в рабстві.

Найбільшими активістами благородної справи виступили Віталій Михалевич, Борис Сахнюк, Микола Трохимович.

На відкриття святого місця зібралася дружно родина активіста – замшанівця Віталія Михалевича, для якої це неабияка подія. У кожного щем на серці та хвилювання, на вустах – молитва за Україну, а на очах – сльози радості.

— Ще рік тому освячення здавалося неможливим, а сьогодні хочеться ущипнути себе, бо не віриться, — розповідала донька Віталія Михалевича Наталка.      — Мій тато виношував цю ідею у серці ще з 90-х років і доклав усіх зусиль, щоб нарешті відбулася така довгоочікувана подія, щоб збулася мрія наших дідів та прадідів. Тато у нас – справжній патріот України, ми гордимося ним. Гордимося односельцями, які духовно виросли, — якби було більше таких людей, то держава давно б розквітла.

Отець Миколай Гамера  щиро подякував усім священикам, усім жертводавцям та Свято-Михайлівській  громаді. Запевнив, що буде служити вірою і правдою, і до нього як до духовного наставника завжди можуть звертатися парафіяни за підтримкою та порадою.

Леся ГРІНЧУК

Відгуки (2) на «У ЗАМШАНАХ ВІДКРИЛИ ХРАМ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ»

  1. Володимир коментує:

    Пані Леся Грінчук доброго дня, можете Будьласка зателефонувати до мене, я деякі речі хочу запитати у вас за вашу церкву у Замшанахю Я нахожусь в Білорусіі і мій Viber або WhatsApp +375-297-212421 щиро дякую, Бойчук Володимир.

    • Володимир Бойчук коментує:

      Пані Леся Грінчук доброго дня, можете Будьласка зателефонувати до мене, я деякі речі хочу запитати у вас за вашу церкву у Замшанахю Я нахожусь в Білорусіі і мій Viber або WhatsApp +375-297-212421 щиро дякую, Бойчук Володимир.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>